Кременчуцька газета
Четверг, 18 Квітня 2024
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube threads telegram

Ви є тут

Будівництво приватного НПЗ: суд визнав громадські слухання НЕЗАКОННИМИ і такими, що не відбулися

20 лютого 2024 14:00

Судова справа.

Сьогодні Полтавський окружний адміністративний суд ухвалив рішення, яким визнав громадські слухання від 21.07.2023 року про будівництво приватного НПЗ у Кременчуці, який пов’язують з особами, наближеними до міського голови Віталія Малецького та колишнього члена фракції Партії регіонів у Верховній Раді Юрія Шаповалова, такими, що не відбулися. На думку суду, міською радою не були враховані громадські інтереси, в процесі підготовки містобудівної документації, по внесенню змін до детального плану території, розташованої в Північному промвузлі Кременчука.

Про це повідомив головний редактор Кременчуцької газети Олег Булашев у своєму Телеграм-каналі.

За його даними, справа розглядалася за позовом ветерана АТО, майора Збройний Сил України Сергія Захожого, який разом з депутатом міської ради Богданом Лазоренком, виступив проти будівництва екологічної бомби сповільненої дії.

Сергій Захожий (на фото)  також є депутатом Кременчуцької районної ради, і разом з дружиною та маленькою донечкою мешкає на Молодіжному в безпосередній близькості до Північного промвузла, а тому добре знає про шкідливий вплив підприємств нафтопереробної галузі.

Як раніше писали наші журналісти, в процесі організації громадських слухань, представники міської ради і Управління містобудування та архітектури, не лише порушили саму процедуру та порядок сповіщення громадян через загальноміські засоби масової інформації, а й запросили вирішувати долю мешканців громади людей, які навіть не зареєстровані в Кременчуці, не забезпечивши ідентифікацію останніх.

Численні аргументи представника позивача адвоката Руслана Лазоренка також не знайшли пояснення і не були спростовані юристами мерії. Зокрема, у підлеглих начальника юридичного департаменту міськвиконкому Мирошніченка не знайшлося відповіді на запитання, чому для врегулювання численних зауважень, з числа учасників громадських слухань не була створена спеціальна комісія, як того вимагає затверджений порядок.

Очевидні сумніви суду, ймовірно, викликали і штучно створені міською радою докази, у вигляді спецвипуску газети “Автограф”, накладом у 100 примірників. Чорно-білу роздруківку формату А4, надали суду в якості доказу опублікування інформації щодо дати і місця проведення громадських слухань. Доволі дивно, але за логікою юристів та, очевидно, представників Управління містобудування та архітектури, цього достатньо для сповіщення міста майже з чверть-мільйонним населенням.

Додамо, що наразі аналогічна справа щодо незаконності проведення громадських слухань, але вже за позовом депутата Богдана Лазоренка (на фото), направлена до Другого апеляційного адміністративного суду в Харкові, адже, розглядаючи справу в порядку спрощеного судового провадження, суд першої інстанції чомусь не знайшов можливості дослідити усі аргументи і докази, викладені позивачем.

Свою думку з цього приводу висловив депутат міської ради Богдан Лазоренко:

«Безумовно, ми почекаємо на повний текст судового рішення, але це перший і важливий крок в нашій боротьбі. В дійсності, серед низки судових справ, пов’язаних з будівництвом цього об’єкту, ми зіштовхуємось з численними фальсифікаціями, штучно створеними доказами і підтасовкою фактів. Крок за кроком, юристи мерії, надають якісь нові фейкові аргументи, що на їх думку бодай якось мають свідчити про легітимність процедури прийняття і законність самих прийнятих рішень. Щодо даного рішення, то його значення важко переоцінити, адже громадські слухання є фундаментальним етапом і по суті основою прийняття решти дозвільних рішень, а, отже, картковий будиночок усього нормативно-правового трешу, вже почав руйнуватися».

Нагадаємо, Будівництво приватного НПЗ у Кременчуці: міська рада продовжує підтасовувати докази для суду

Частина учасників громадських слухань по питанню будівництва приватного НПЗ навіть не зареєстрована в Кременчуці

Подробиці справи. Як міська рада надає суду сфальсифіковані докази у справі будівництва приватного НПЗ

"Ми проти НПЗ Малецького!" Кременчужан запрошують поставити підписи проти будівництва нової екологічної катастрофи

 

 

Клим Соколов


"Кременчуцька газета" в соціальних мережах!
Будьте нашими підписниками... і одними з перших дізнавайтесь, що відбувається в Кременчуці та на Полтавщині, а також про резонансні події в Україні.
Не втрачайте шанс читати «гарячі» і цікаві новини першими!
Підписуйтесь на нас:  
Facebook: https://www.facebook.com/Kremenchukgazeta
Instagram: https://www.instagram.com/kg.ua/
Telegram: https://t.me/kgua_news


Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live threads
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Інші новини

Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися