Кременчуцька газета
Понеділок, 24 Березня 2025
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube threads telegram

Ми в Telegram

Ви є тут

Будівництво приватного НПЗ у Кременчуці: на громадських слуханнях затвердили зміни щодо ділянки, на якій його збираються звести

24 квітня 2024 20:00

Далі працюватиме погоджувальна комісія.

Сьогодні у Кременчуці пройшли громадські слухання щодо врахування громадських інтересів документа державного планування «Внесення змін до генерального плану міста Кременчука» та звіту про стратегічну екологічну оцінку «Генеральний план м. Кременчука».

Представників громади зібрали у великому залі виконавчого комітету Кременчуцької міської ради. Для голосування в обговоренні потрібна була реєстрація. І вона показала, що в залі присутні 266 мешканців громади. Довелося навіть доставляти стільці.

29 березня розпорядженням міського голови Кременчука було видано розпорядження про проведення громадських слухань.  Про це нагадала керівниця управління містобудування і архітектури Олександра Волощенко. За її словами, управлінню містобудування та архітектури потрібно опрацювати до 30 квітня 2024 року пропозиції щодо питань громадських слухань.

Інформацію щодо проєкту представляв авторський колектив інституту "Діпромісто", до якого входять: розробник проєктів Ганна Айлікова, головний інженер проєктів Володимир Муха та керівник групи й економіст проєкту Ганна Нестеренко.

Ганна Айлікова нагадала, що зараз можна вносити раз на рік зміни до Генерального плану Кременчука і вже пропрацьовано 16 пунктів змін, які стосуються міської території. Деякі внесені до Генплану, а деякі відхилені.

Але сьогодні представників громади найбільше цікавила одна ділянка – в Північному промисловому вузлі Кременчука. Після внесення змін до Генерального плану Кременчука, які, власне, були винесені на розгляд на громадських обговорень, дається зелене світло будівництву приватного НПЗ неподалік існуючого.

Ганна Айлікова оприлюднила наступну інформацію щодо цієї ділянки: при розташуванні заводу буде враховано санітарно-рекреаційну зону в межах 1000 метрів до об’єктів. І це не зачіпає ні житлову, ні іншу інфраструктуру. Але так, як підприємство будуватимуть згідно з новими нормами, то і ця санітарно-рекреаційна зона буде зменшена.

Про це говорив у своїй доповіді й Володимир Муха, головний інженер проєктів. «МОЗ може лише зменшити», – акцентував він увагу.

Але вже у виступах кременчужанка Марина Баніт нагадала і розробникам, і можновладцям інформацію із відкритого листа щодо того, що у державних будівельних нормах Б.2.2-12:2019 "Планування і забудова територій” вказано про неприпустимість будівництва на території міста підприємств першого і другого ступенів небезпеки.

Про це йдеться у Пункті 14, підпункти 2.5, 3.1, 11.2. У цьому ж документі зазначено, що ці норми обов’язкові для органів державного управління, місцевого самоврядування, підприємств і установ незалежно до форм власності та відомчого підпорядкування, громадських об’єднань і громадян, які здійснюють проєктування, благоустрій і будівництво на територіях міських і сільських населених пунктів та інших територіях.

«А це значить, що будь-хто у місті Кременчуці не може дати дозвіл на розташування нового НПЗ на території населеного пункту! У разі порушення, відповідальність мають нести усі учасники процесу порушення норм та законів - від міського голови, депутатів та до проєктантів!» - вказала вона.

Акцентувала кременчужанка і на вже існуючому поганому стані екології й наводить результати досліджень інституту імені Марзєєва, який свого часу проводив лабораторні дослідження у місті Кременчуці.

На це віцемер Кременчука Дмитро Кравченко вказав, що зміни до Генплану розробили фахівці, які мали ліцензії, тож не варто піддавати сумнівам компетенції.

Та всі захотіли почути представника підприємства, яке хочуть звести на ділянці, зміни щодо якої вносять в Генеральний план.

 Андрій Лебунін, представник ТОВ “Алма Оіл Груп”, почав свою промову з того, що запевнив - після побудови заводу ніяких викидів в повітря і в ґрунт не буде. Адже передбачено закритий цикл виробництва. Всі відходи виробництва зливатимуться у закриті ємності в установки фільтрації, на виході з яких буде чиста вода. Її своєю чергою використовуватимуть для охолодження.

За його словами, цей міні НПЗ видаватиме 60 тисяч тонн готової сировини в рік. «Це в 300 разів менше. Діючий дає 18,6 млн тонн на рік», - зазначив він.

Уже на прохання громадської активістки Валентини Трофименко Андрій вказав, що це буде підприємство із перероблення вуглеводневої сировини.

А на репліки із залу зазначив, що ніякої нафти не використовуватимуть. І взявся переконувати, що використовувати збираються закордонні технології, як і долучити закордонних проєктантів.

Були присутні на цих громадських слуханнях і депутати Кременчуцької міської ради. Зокрема, Лариса Горислаець долучилась до обговорення.

Вона вказала, що у звіті щодо Генерального плану не почула інформації щодо Північного промвузла, який у полі зору. Щоб зрозуміти, який вплив на довкілля матиме будівництво нового підприємства. А ще - яка зараз роза вітрів, щільність населення цього району, аналіз захворюваності населення. Проте відповіді не отримала.

Варто відзначити, що весь час протягом цих громадських слухань, а тривали вони понад дві години, із балкона спостерігав з тим, що відбувається, мер Кременчука Віталій Малецький. Також там був його перший заступник Володимир Пелипенко. Час від часу була помічена керівниця апарату міського голови Світлана Пищита.

Тим часом вже депутат Богдан Лазоренко у своєму виступі намагався переконати присутніх затвердити питання щодо змін до Генерального плану Кременчука, але виключивши питання, яке стосується ділянки в Північному промисловому вузлі. А повернутися, коли вже буде готовий проєкт, який пройде експертизу.

«Зараз це підприємство, яке має двох робітників», - вказав депутат.

Проте пані Айлікова почала знову розповідати, що у генплані передбачено місце, де потенційно можуть розміщувати об’єкт. А так, як пропонує депутат, бути не може.

У результаті питання про «Внесення змін до генерального плану міста Кременчука» та звіту про стратегічну екологічну оцінку «Генеральний план м. Кременчука» затвердили 229 голосами «за», 24 - «проти», а 10 - утримались.

Варто відзначити, що в залі можна було помітити представників бюджетної сфери міста (шкіл, дитсадків), деяких міських підприємств.

Тож зміни до Генплану Кременчука затвердили, і зокрема ту, яка стосується ділянки, на якій планують звести приватний НПЗ.

Далі почали формувати склад погоджувальної комісії, до складу якої увійшли представники громадськості і представники структурних підрозділів міськвиконкому. Всього 25 осіб. Варто відзначити, що від представників громади було 16 заяв, але відібрали 13. Виявилось, що кременчуцька активістка і волонтерка Алла Буліна і дві активні учасниці акцій "Гроші на ЗСУ" не потрапили в комісію попри бажання.

Про те, коли проведуть найближче засідання, не повідомляли. Серед інших до складу комісії увійшли депутати Кременчуцької міськради Богдан Лазоренко, Сергій Порчирян, Лариса Гориславець.

Нагадаємо, «Влада тишком-нишком планує внести зміни до Генерального плану м. Кременчука», - депутат Богдан Лазоренко.

Будівництво приватного НПЗ: "Кременчук став на крок ближчим до появи нового шкідливого виробництва".

Депутат Кременчуцької міськради Богдан Лазоренко записав відеозвернення з приводу екологічної загрози нового НПЗ

Нагадаємо, Будівництво приватного НПЗ: суд визнав громадські слухання НЕЗАКОННИМИ і такими, що не відбулися

Також нагадаємо, Будівництво приватного НПЗ у Кременчуці: міська рада продовжує підтасовувати докази для суду

Частина учасників громадських слухань по питанню будівництва приватного НПЗ навіть не зареєстрована в Кременчуці

Подробиці справи. Як міська рада надає суду сфальсифіковані докази у справі будівництва приватного НПЗ

"Ми проти НПЗ Малецького!" Кременчужан запрошують поставити підписи проти будівництва нової екологічної катастрофи

 

Світлана Павленко

Фото, відео Микити Ліцкевича


"Кременчуцька газета" в соціальних мережах!
Будьте нашими підписниками... і одними з перших дізнавайтесь, що відбувається в Кременчуці та на Полтавщині, а також про резонансні події в Україні.
Не втрачайте шанс читати «гарячі» і цікаві новини першими!
Підписуйтесь на нас:  
Facebook: https://www.facebook.com/Kremenchukgazeta
Instagram: https://www.instagram.com/kg.ua/
Telegram: https://t.me/kgua_news


Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live threads
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Інші новини

Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися