Кременчугская газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Воскресенье, 27 Сентября 2020 года
Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube

Вы здесь

Бути чи не бути: як депутати вирішують, чи потрібно 9,3 млн грн витрачати на агітку Малецького

 

9 декабря 2019 17:50

А ще про цензуру, необхідність у прес-служби мерії, цифрову трансформацію та «діру» в бюджеті Кременчука.

Сьогодні в мерії Кременчука засідала бюджетна комісія, на якій знову журналісти та активісти висловили свою незгоду з проектом рішення міської ради Кременчука щодо виділення комунальному підприємству «Кременчуцька телерадіокомпанія» (у народі «Агіт ТБ Малецького») більше 18 мільйонів гривень. На частину з них (9 млн 300 тис грн) у новому році планують накладом у 44 тисячі примірників щотижня видавати безкоштовну газету «Кременчуцькі новини».

Керівник прес-служби міськвиконкому, дружина директора комунального телеканалу Юлія Перепелятник заявила, що офіційне видання міськради - газета «Вісник Кременчука» роздержавлена і мерія не може її фінансувати, тому пункти з програми розвитку комунальних ЗМІ щодо цього видання вона попрохала викреслити. Замість цього Ю.Перепелятник попрохала додати кошти комунальному телеканалу. Це аж 18 з лишком мільйонів гривень!

«По програмі на КТРК (комунальне телебачення) було 2 млн грн на їх фінансування, потім суму збільшили і цього року фінансували 8 млн грн... А просимо ще більше... Збільшення за рахунок видання газети, на яку потрібно більше 9 млн грн.

Це буде безкоштовна газета соціальної спрямованості. Без політичної реклами...» - пояснила Ю.Перепелятник.

Депутатка міськради Оксана Піддубна запитала про зарплату директора комунального телеканалу. Саме їй керівництво КТРК надало відповідь, що Сергій Перепелятник як директор телеканалу заробляє 12 тис 300 грн.

Проте О.Піддубна переглянула декларацію С.Перепелятника і вийшло, що в середньому щомісяця він має 29 тис 500 грн.

«Це спеціально ви нам не ту суму надали у відповідь? Не оклад ми прохали, а суму зарплати!» - заявила О.Піддубна і Ю.Перепелятник заявила, що доопрацює це питання.

Журналіст газети «Кременчуцький Телеграф» Тетяна Донченко попрохала депутатів розставити пріоритети в фінансуванні при «дірі» у бюджеті в понад 250 млн грн.

«Наскільки нам необхідне таке видання? Ви закрили стоматполіклініки, бо економили кошти...

Міськвиконком приймав нещодавно рішення про економію коштів і вирішено не виносити програми на розгляд, що потребують більшого фінансування...

Чи потрібна така газета - за бюджетні кошти, коли вся країна рухається до цифрової трансформації?

Якби газета була не за кошти бюджету, то була б чесна конкуренція. Нехай сам заробить Перепелятник ці кошти і тоді буде конкуренція», - сказала Т.Донченко.

Активістка Лариса Гориславець заявила, що депутати, якщо проголосують за виділення коштів комунальному телебаченню, то може вийти, що подвійно профінансують роботу.

Вона вважає, що є прес-служба мерії, яка має висвітлювати життя та роботу влади, а буде це робити ще й газета.

Також вона нагадала, що на сайті мерії не має звіту про роботу КТРК, а фінзвітності підприємство не надає активістам навіть по запитам.

Далі активісти та журналісти розповіли, що КТРК працює в тандемі з «Автографом» і припустили про приховане фінансування провладної газети. 

Депутат Дмитро Кавунник запитав журналістів: а чи могло би видання, де вони працюють, стати учасником тендера на випуск нової газети?

Т.Донченко відповіла, що - ні! Бо по умовах тендеру це не можливо. Також вона нагадала, що навіть «Вісник Кременчука», коли фінансувався з бюджету, не дозволяв собі такої розкоші, як тепер хоче комунальне телебачення: видаючи нову агітку, друкувати всі сторінки у кольорі.

«Оголошення та рішення також будуть кольоровими... Якщо це буде не офіційне видання, то чому фінансуєте з бюджету? Он Херсонська міськрада провела конкурс та рішення публікує у незалежній газеті і лише за 30 тис грн, а не 9,3 млн грн», - розповіла Т.Донченко.

Депутатка Оксана Піддубна нагадала, як провладний «Автограф» раніше очорняв нинішнього секретаря міськради Юрія Гриценка, фракцію «Рідне місто» та інших і закликала одуматися і не голосувати за фінансування нової газети.

Тут слово взяла Ю.Перепелятник. Вона почала розповідати, що депутати зможуть впливати на редакційну політику видання.

«Стоп! Це ж цензура! Це ж заборонено Законом», - зупинили її журналісти і Ю.Пеперелятник не змогла нічого особливого їм на це відповісти.

Активістка Світлана Овчаренко також запитала, а як депутати, якщо їм нове видання не сподобається, будуть відзивати фінансування? Чіткої відповіді також не пролунало.

Проте депутат Григорій Угніч згадав, як колись звертався до ЗМІ з проханням, але вони не допомогли. Коли ж журналісти попрохали конкретизувати: хто саме не допоміг, то відповіді не було.

Депутат Дмитро Кавунник заявив, що він за неупереджену подачу новин, але поки утримається від голосування за це спірне питання.

Голова комісії Олександр Плескун заявив, що завтра депутатам презентуватимуть бюджет міста на 2020 рік і тоді вирішиться, що фінансувати краще - газету чи інше.

Нагадаємо, Депутати не дочекалися: Перепелятник поїхав у відрядження, заступник і бухгалтер на депкомісію не з'явилися.

Депутати комісії з охорони здоров’я та освіти засудили ініціативу Малецького з видання агітки за 9,3 млн грн.

Нагадаємо, з кожним днем ​​«діра» в бюджеті Кременчука росте і росте: на кінець року прогноз ще гірше, ніж був учора.

Президент Зеленський веде свій безкоштовний блог, а Малецький просить мільйони на 16 кольорових сторінок.

Нагадаємо, Петиція проти «Агітки Малецького» набрала 253 голоси всього за одну добу.

 

 

Олег Булашев

Відео Олексій Орлов

Фото Кирило Воронцов

Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

Другие новости

Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Мы в Telegram

Подписаться