Не дуже довго прослужив Геннадій Ганжа, але встиг очолити бригаду токарів.
Сьогодні у Кременчуці прощаються із відданим Захисником України Геннадієм Ганжею.
Традиційно прощання проходило у Міському палаці культури. Сюди прийшли рідні та друзі загиблого.
"Рядовий Геннадій Ганжа,1972 року народження. Народився і проживав у місті Кременчук, навчався у загальноосвітній школі № 5, закінчив ПТУ №26, працював на ТОВ "Кредмаш груп". Призваний на військову службу під час мобілізації 1 березня 2023 року. Обіймав посаду номера обслуги механізованого відділення. Загинув 18 грудня 2023 року, виконуючи бойове завдання по захисту України, мужньо виконавши військовий обов'язок у бою за Україну, її свободу і незалежність в районі населеного пункту Авдіївка, Покровського району, Донецької області", - розповів військовослужбовець із позивним "Лиман".
У полеглого воїна лишилася мати, сестра та племінники.
Провести в останню путь кременчужанина, що став на захист Батьківщини і віддав життя, прийшли його колеги.
Начальник механічного цеху №4 заводу "Кредмаш" Павло Кузнецов пригадує Геннадія Ганжу, як дисциплінованого працівника.
"Знав його із 2000 року, прекрасна людина. А як він усміхався! Яка у нього була усмішка. Щирий. Про Геннадія можна говорити довго і лише гарні слова. Його призвали в армію і він пішов в військкомат. Це було 28 лютого 2023 року. На другий день відправили. Він пішов служити в лави ЗСУ, як це належить", - його слова.
Павло Кузнецов говорить, що тривалий час Геннадій Ганжа вважався безвісти зниклим. Усі дуже сподівались, що він повернеться живим, та, на жаль, цього не сталось. За ДНК визначили, що загиблим є саме він. Про це говорить іще одна працівниця механічного цеху №4 Кредмашу.
"Я працюю на підприємстві дуже багато років. Наскільки доброго, наскільки чуйного працівника не було. Він жив з рідними своїми: матір'ю, сестрою, племінниками. Геннадій був дуже відданий колектив. Ніколи ні в чому не відмовляв. Яку б йому роботу не пропонували, він завжди її виконував. І коли принесли тільки перші повістки в цех, то він не відмовився - на другий день пішов в військкомат", - ділиться колега Алла Канакіна.
Кременчужанка пригадує, що не дуже довго прослужив Геннадій Ганжа, але встиг очолити бригаду токарів.
"Проте так сталося, що був дуже сильний приліт... Ми його завжди будемо пам'ятати колективом, як добру, чуйну, щиру людину, яка любила життя", - її слова.
Капелан церкви "Джерело життя" прочитав проповідь біля труни Героя і запропонував всім присутнім помолитися разом.
"Ми вдячні кожному і кожній, хто захищає нашу країну. Віддаючи своє життя, ми наслідуємо приклад Ісуса Христа, нашого Господа і Спасителя, який колись перед своїми стражданнями звернувся до своїх учнів і сказав такі слова "Євангеліє від Івана" 15 розділ 12 вірша. Ось моя заповідь, "Щоб ви любили один одного, так як я вас полюбив. Більшої любові ніхто не має за ту, коли хто душу свою кладе за друзів своїх". Цим він виявив любов до Батьківщини, до ближніх", - із проповіді капелана.
Похоронили Героя на Свіштовському кладовищі, у меморіальному секторі почесних поховань Захисників і Захисниць України.
Світлана Павленко
Фото Микити Ліцкевича