Кременчуцька газета
Понеділок, 15 Липня 2024
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube threads telegram

 

 

Ви є тут

«Це дуже результативні цифри щодо виявлення хвороби завдяки мамографу, придбаному компанією Ferrexpo»: майже 1000 жінок обстежено, знайдено утворення у 154

20 жовтня 2022 16:45

20 жовтня — Всеукраїнський день боротьби із захворюванням на рак молочної залози.

Рак молочної залози — найпоширеніше онкологічне захворювання серед жінок. Щороку понад півмільйона жінок у всьому світі помирає через цю недугу. Однак хворіють на рак грудей і чоловіки.

Захворюваність і смертність від цієї важкої недуги посідають перші місця за кількістю випадків. При цьому пухлину можливо діагностувати, обстеживши проблему на мамографі.

При першій стадії раку молочної залози одужує до 90% жінок. Перша стадія - це пухлина до 2 см, яку необхідно визначити вчасно, хоч і не завжди є можливість промацати її руками лікаря. А ось саме мамографія дозволяє виявити пухлину на ранніх стадіях хвороби. Це ж, у свою чергу, дозволить лікарям призначити щадне лікування і практично операція не змінить форму грудей, а витрати на лікування будуть значно меншими. Крім того, у всьому світі жінки після 50 років проходять щорічне обстеження на мамографі.

До 2020 року Кременчуцький онкодиспансер - високоспеціалізована медична установа, яка не мала мамографа, адже в бюджеті на нього не вистачало коштів.

Саме у 2020 році завдяки Біланівському ГЗК компанії Ferrexpo, онкодиспансер у Кременчуці отримав можливість обстежити і лікувати кременчужанок і мешканців регіону. Тоді відоме у регіоні підприємство-меценат - Біланівський гірничо-збагачувальний комбінат компанії Ferrexpo придбав Кременчуцькому онкодиспансеру найсучасніший мамограф.

Під час передачи мамографу, головний лікар онкодиспансера Володимир Севідов заявив, що апарат виробництва компанії Siemens є одним з кращих мамографів світу.

«Він найсучасніший апарат, який дозволяє робити скринінг. За годину ми зможемо прийняти 5 жінок. Жінка може взяти направлення в сімейного лікаря та зробити обстеження безкоштовно. Зазначу, що мамограф може визначити пухлину в доклінічному періоді», - розповідала тоді лікар - рентгенолог Тетяна Мамон.

Генеральний директор Біланівського гірничо-збагачувального комбінату компанії Ferrexpo Юрій Химич під час передачи мамографу зазначив, що подарунок онкодиспансеру коштує понад 3,5 млн грн.

«Ми цьогоріч надали вже допомоги кременчуцьким лікарням на 12 млн грн і в подальшому плануємо ще на 3 млн грн. Загалом по області допомога надана на 50 млн грн. Звісно, основна частина допомоги спрямована на лікування коронавірусу», - зазначив Ю.Химич.

Тоді депутат Кременчуцької міської ради, голова фракції «Європейська солідарність» Богдан Лазоренко зазначив, що Біланівський гірничо-збагачувальний комбінат і загалом компанія Ferrexpo є прикладом соціально-відповідального бізнесу, які надають надзвичайно важливу допомогу лікарням і не лише в питаннях пандемії.

«Брак коштів б’є по медицині, а завдяки компанії Ferrexpo маємо таке обладнання», - каже Б.Лазоренко.

Сьогодні В.Севідов надав «Кременчуцькій газеті» статистичні дані щодо роботи мамографа за останній рік.

«За період з 01.10.2021 р. по 30.09.2022р на мамографі, який придбала в онкодиспансер компанія Ferrexpo було обмеженою 976 жінок, знайдено утворення у 154, з них: - доброякісні утворення (кісти, фіброаденоми) - у 83 жінок; - підозра на злоякісні утворення - у 74 (в т.ч. злоякісні утворення – у 40 жінок).

Зазначу, Це дуже результативні цифри щодо виявлення хвороби завдяки мамографу, придбаному компанією Ferrexpo. Як бачимо, ми обстежили майже стільки ж пацієнтів, як і пологовому будинку, куди направлення на обстеження дають сімейні лікарі з всього міста»,- каже В.Севідов.

У онкодиспансері нагадали, хто перебуває в групі ризику захворювання на рак молочної залози.

Це ті люди, якщо у вас є:

·         родичі першої лінії (мама, бабуся, сестра, тітка), які хворіли на рак грудей;

·         відсутність вагітностей та пологів;

·         перша вагітність у 30 років і старше;

·         вік старше 40 років;

·         ранній початок менструацій — у віці до 12 років;

·         пізня менопауза — після 55 років;

·         безперервне вживання гормональних контрацептивів протягом тривалого часу, а також гормональної замісної терапії у менопаузі;

·         цукровий діабет;

·         надмірна вага та ожиріння;

·         куріння;

·         зловживання алкоголем;

·         гіпертонічна хвороба;

·         перенесений раніше рак грудей або рак яєчника;

·         вплив джерел радіації.

За даними ВООЗ, 21% усіх випадків смерті від раку молочної залози у світі спричинено вживанням алкоголю, зайвою вагою і ожирінням, а також фізичною інертністю.

Проконсультуйтеся зі своїм лікарем щодо того, як часто вам потрібні профілактичні огляди — це залежить від вашого віку та факторів ризику, які можуть вплинути на розвиток раку.

Рак молочної залози на ранніх стадіях (І-й і ІІ-й) має безсимптомний перебіг і не завдає болю. Привернути увагу мають дуже хворобливі місячні, болі в молочних залозах.

Симптоми, що дають підстави запідозрити рак молочної залози:

·         прозорі або кров’янисті виділення з грудей;

·         втягнення соска у зв’язку з проростанням пухлини у шкіру;

·         зміна кольору або структури шкіри грудей (набряк, збільшення або зменшення розмірів);

·         ущільнення або новоутворення у молочних залозах;

·         ерозії, кірочки, лусочки, виразки в зоні соска, ареоли;

·         збільшення пахвових або надключичних лімфовузлів.

Профілактика

Для запобігання раку молочної залози важливо дотримуватися здорового способу життя (відмовитись від куріння, алкоголю, регулярно займатися фізичною активністю і підтримувати нормальну масу тіла), а також вчасно проходити огляд лікаря:

·         мамолога — не рідше одного разу на 1–2 роки;

·         жінкам старше 50 років — щодва роки здійснювати мамографічні обстеження.

Також усім жінкам старше 20 років варто щомісяця самостійно обстежувати молочні залози. У разі будь-яких змін у молочних залозах негайно зверніться до свого лікаря!

Нагадаємо, Геройський вчинок: Біланівський ГЗК компанії Ferrexpo придбав Кременчуцькому онкодиспансеру найсучасніший мамограф

 

Олег Булашев


"Кременчуцька газета" в соціальних мережах!
Будьте нашими підписниками... і одними з перших дізнавайтесь, що відбувається в Кременчуці та на Полтавщині, а також про резонансні події в Україні.
Не втрачайте шанс читати «гарячі» і цікаві новини першими!
Підписуйтесь на нас:  
Facebook: https://www.facebook.com/kremenchuckagazeta/
Instagram: https://www.instagram.com/kg.ua/
Telegram: https://t.me/kgua_news


Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Інші новини

Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися