Кременчуцька газета
Вівторок, 16 Липня 2024
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube threads telegram

 

 

Ви є тут

«Це ризики, це бізнес»: Корецький розповів, чому автобуси, придбані його фірмами за 30 млн грн, були продані за понад 50 млн грн для КАТП-1628

26 квітня 2024 15:45

Судова справа.

Сьогодні, 26 квітня, в Автозаводському районному суді Кременчука чергове засідання по справі №524/4279/23 за обвинуваченням Ольги Х. – колишньої заступниці головного бухгалтера комунального підприємства «КАТП-1628». Їй інкримінували ч. 2 ст. 367 ККУ (службова недбалість, яка спричинила тяжкі наслідки)Потерпілі по справі – комунальне підприємство КАТП-1628.

Йдеться про скандальну закупку КАТП десятьох комунальних білоруських автобусів МАЗ з імовірною переплатою майже у 25 млн грн, що сталося у 2019 році.

За даними слідства, у 2019 році обвинувачена, перебуваючи на посаді, відповідала за організацію і проведення процедури закупівлі. Під час відкритих торгів щодо придбання транспортних засобів вона надала перевагу товариству, чия цінова пропозиція майже вдвічі перевищувала ціну офіційних представників заводу-виробника. 

У подальшому комунальне підприємство та товариство уклали договір на закупівлю 10 пасажирських автобусів за завищеною ціною.

За висновком комісійної судово-економічної експертизи, підприємству завдано майже 25 млн грн збитків. З метою їх відшкодування прокуратурою до обвинуваченої пред’явлено позовну заяву.

Згодом справа потрапила до Автозаводського райсуду Кременчука. Її розглядає доволі принципова суддя Оксана Пальчик.

Через те, що КАТП придбало автобуси у фірми ТОВ «ТД «АЛЬФАТЕКС» депутата Полтавської облради Миколи Корецького, останній сьогодні був допитаний у суді як свідок. Це був його третій допит поспіль, і цього разу – останній.

Відповідно до інформації, яку в суді озвучив прокурор і яку не оскаржував свідок, вартість придбання кожного автобуса у виробника становила 3 563 000 грн, а продаж для КАТП-1628 – 5 793 000 грн. Різниця на кожному автобусі становила понад 2,2 млн грн. Відповідно, за 10 автобусів різниця становила понад 22 мільйони гривень.

Корецький розповів, що до 2,2 млн грн ввійшли: доставка, придбання домкратів, вогнегасників, орендування, передпродажна підготовка, 1,5% вартості від ціни за два роки гарантії, 10% курсу росту і 19% (як середнє арифметичне від 22% кредиту й 16% депозиту).

Потім Корецький розповів, що на кожній машині вдалося заробити 1,3 млн грн (а не 2,2 млн, як було обговорено раніше), з яких сплачено 426 тис грн ПДВ державі, 157 тис грн податку на прибуток. Тож, за словами свідка, «чистими» залишилось 716 тис грн, що складає 16% від вкладених грошей.

Микола Корецький уточнив, що якби ці кошти лежали на депозиті, то принесли б 3,9 млн грн прибутку, з яких було б сплачено тільки податок на прибуток, без ПДВ.

«І різниця між депозитом, і різниця між того, що ми купили, всього-на-всього складає 7%. Тобто ми заробили на 7% більше на цьому продажі», - резюмував він.

Втім Микола Корецький по цій справі – не обвинувачений, а свідок, і розслідується ніщо інше як службова недбалість колишньої працівниці КАТП. Тож свідок резюмував: «Я вам приводив приклад, яка була моя поставка перша. Це не вигадки: на це саме КАТП я поставив 4 сміттєвози. Коли отримав гроші, я зміг купити тільки 2,5. І це нікого не цікавило. Це ризики ,це бізнес. Якщо я не закладу, я втрачу кошти. Навіщо воно мені це потрібно?»

Допит тривав і далі, і останнє питання прокурора було лаконічним і чітко зрозумілим: «Ви згодні, що вартість автобусів була завищена?»

На це Корецький відповів: «Ні, не вважаю».

Далі декілька питань свідку поставив захисник обвинуваченої, зокрема про те, як свідок дізнався про тендер, чи виконав він умови тендеру й чи заплатило йому підприємство. Що стосується першого питання, то Микола Корецький розповів про роботу підлеглих на його підприємстві, а на інші питання відповідав стверджувально.

Після допиту цього свідка засідання поставили на паузу. Обравши дату, коли його продовжать, визначили, що на допит має прийти директор КАТП-1628 Сергій Шиян.

Нагадаємо, Скандальна закупівля: Альфатекс придбав автобуси за 3,6 млн грн, трохи доукомплектував і продав місту за 5,8 млн грн.

 

 

Клим Соколов


"Кременчуцька газета" в соціальних мережах!
Будьте нашими підписниками... і одними з перших дізнавайтесь, що відбувається в Кременчуці та на Полтавщині, а також про резонансні події в Україні.
Не втрачайте шанс читати «гарячі» і цікаві новини першими!
Підписуйтесь на нас:  
Facebook: https://www.facebook.com/Kremenchukgazeta
Instagram: https://www.instagram.com/kg.ua/
Telegram: https://t.me/kgua_news


Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live threads
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Інші новини

Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися