Кременчугская газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Пятница, 10 Апреля 2020 года
Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube

Вы здесь

«Це знущання та політичне замовлення» - засновниця Сорочинського ярмарку про ідею повернення проекту до держвласності

15 июля 2019 13:00

Скандал набуває все більших масштабів.

Засновниця, організатор та керівник проекту «Національний Сорочинський ярмарок» Світлана Свищева прокоментувала ситуацію довкола заяви Міністра культури України Євгена Нишука щодо повернення ярмарки у державність.

«Це знущання та політичне замовлення, яке відбувається командою казнокрадів. Схоже, Міністр культури досить неосвічена людина – якщо не знає, що Сорочинський ярмарок ніколи не був у державній власності. Це був твір Гоголя, який, до речі, він написав не в Україні, і який ліг в основу Всеукраїнського торгового дійства. І відроджували цей ярмарок не держава чи область, а приватні структури», - прокоментувала вона.

Та нагадала, що ще 21 рік тому на місці, де ярмарка відбувалася традиційно, була болотиста місцевість і її свого часу взяли в оренду і почали відроджувати.

«Я витратила свої 21 рік життя на Сорочинський ярмарок. Пам’ятаю роки, коли ми з власної кишені платили артистам за виступи – щоб хоч якось зберегти традицію свята, платили здирницькі податки за оренду та інше. Окрім всього, нагадаю Нищуку, що у 2003 році я сама пропонувала Міжнародній організації «ЮНЕСКО» включити проект Сорочинського ярмарку», - додала вона.

Також повідомила Кременчуцькій газеті, що вона звернулася до Президента України В.Зеленського, до правоохоронних органів та прокуратури України – щоб втрутилися у ситуацію відносно останніх заяв та подій довкола ярмарки.

«У мене є багато інформації щодо діяльності Гройсмана та Нищука. Я планую проводити прес-конференцію та для всіх  українських ЗМІ кричати про свій особистий біль щодо цього можливого незаконного привласнення ярмарки. Вони он як занедбали бібліотеку та архіви про письменника, хочуть знищити і ярмарку, але ми будемо боротися!» - підсумувала С.Свищева.

Нагадаємо, в команді Гройсмана ініціюватимуть повернення Національного Сорочинського ярмарку у держвласність.

Також читайте: навколо Сорочинського ярмарку розгорівся серйозний скандал - дійство може зникнути через наїздів чиновників.

 

 

 

Ліна Романченко

Подпишись на нас

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

Другие новости

Афиша Кременчуга
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Мы в Telegram

Подписаться