Кременчугская газета
Среда, 26 Сентября 2018 года
Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube

Вы здесь

Чи не вперше за багато років: кременчужанку засудили за зайняття гральним бізнесом

 

15 мая 2018 11:15

Їй призначено покарання у вигляді десяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян штрафу. Також вирішено з обвинуваченої стягнути в дохід держави 23 тис грн за проведення експертиз.

 

Днями у Автозаводському райсуді міста Кременчука було розглянуто кримінальне провадження за обвинуваченням уродженки Кременчука, не працюючої, раніше не судимої жінки у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 203-2 КК України «Зайняття гральним бізнесом».

Так, у засіданні стало відомо, що обвинувачена жінка , маючи умисел на незаконне отримання прибутку, порушуючи суспільні відносини у сфері господарської діяльності, а саме вимоги ст.  2 ЗУ «Про заборону грального бізнесу в Україні» від 15.05.2009 №1334-VI (із змінами), здійснювала  діяльність, пов'язану з організацією зайняття гральним бізнесом.

Судом встановлено, що жінка залучила до вчинення цього кримінального правопорушення найманих на підставі усної домовленості трьох працівників неправдиво повідомивши їх про законність намірів зайняття гральним бізнесом. Визначила їх обов'язками позмінно проводити азартні ігри на гральних автоматах, вести записи показників лічильників гральних автоматів, обігу грошових коштів, звітувати їй, отримувати з прибутку заробітну платню у розмірі 150 гривень за зміну, прибуток від проведення азартних ігор передавати безпосередньо їй.

Втілюючи заздалегідь розроблений злочинний план незаконного збагачення обвинувачена придбала у громадянина гральне обладнання у вигляді комп'ютерної техніки із встановленим програмним забезпеченням для надання послуг у сфері грального бізнесу і,  починаючи з квітня 2015 року, точної дати судом не встановлено, в орендованих квартирах найняті працівники запускали гравців, розміщували їх за гральними автоматами, приймали у них грошові ставки, які зараховували на електронний баланс грального автомату. За результатами гри, в залежності від випадковості комбінації грального автомату, видавали гравцям грошові виграші, або отримували прибуток на користь обвинуваченої.

Разом з цим найняті люди вели записи показників лічильників гральних автоматів, обігу коштів, звітували організатору, яка їх контролювала шляхом розмов засобами мобільного зв'язку.

Прибуток від грального бізнесу передавали обвинуваченій, залишаючи собі визначну нею заробітну плату в розмірі 150 грн

У судовому засіданні обвинувачена вину в пред'явленому їй обвинуваченні визнала у повному обсязі, фактичних обставин, викладених у обвинувальному акті, не оспорювала, оскільки в ньому все викладено вірно, і пояснила, що вона, дійсно вчинила інкримінований їй злочин у спосіб, в час та за обставин, зазначених в обвинувальному акті.

Обвинувачена зазначила, що  їй не було відомо, що це діяння підпадає під ознаки кримінально переслідуємого.

Вина жінки у зайнятті гральним бізнесом підтверджується зібраними на досудовому слідстві та дослідженими безпосередньо в судовому засіданні, за клопотанням учасників судового провадження, доказами.

Враховуючи, що досліджені докази та показання свідків, дані ним безпосередньо в судовому засіданні, є послідовними, відповідають іншим обставинам справи та підтверджуються дослідженими в судовому засіданні доказами, не викликають сумнівів у їх достовірності, оскільки підстав ставити їх під сумнів у суду немає, обвинувачена визнала провину, тому суд бере їх за основу при постановленні даного вироку та приходить до висновку про винуватість жінки у зайнятті гральним бізнесом, кваліфікуючи її дії за ч.1 ст. 203-2 КК України.

В якості пом'якшуючих покарання обставин обвинуваченій суд враховує щире каяття та визнання вини.

Обтяжуючих покарання  обставин судом не встановлено.

Заслухавши справу суддя Олена Предоляк  ухвалила вирок і визнала обвинувачену винною у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.203-2 КК України та призначити покарання у вигляді десяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян штрафу в дохід держави в розмірі 170 000 (сто сімдесят тисяч) гривень.

На підставі ст.ст. 96-1, 96-2 КК України застосувати спеціальну конфіскацію до грального обладнання та грошових коштів у сумі  1670 (одна тисяча шістсот сімдесят) грн.

Також вирішено з обвинуваченої стягнути в дохід держави 19860 грн. за проведення судової комп'ютерно-технічної експертизи;

1228,80 грн.     -     судової експертизи спеціальних хімічних речовин;

2116,96 грн.     -     судової      експертизи спеціальних хімічних речовин     та речовин хімічних виробництв, а всього 23205,76 (двадцять три тисячі двісті п’ять, 76) грн судових витрат у справі.

Вирок суду набирає законної сили після спливу строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. На вирок може бути подана апеляційна скарга до апеляційного суду Полтавської області протягом 30 днів з дня його проголошення через Автозаводський районний суд міста Кременчука.

 

Олег Булашев

 

Подпишись на нас

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

Другие новости

Конкурсы
  • Переможців конкурсу "Перший раз - в перший клас" нагороджено

    Малеча задоволена. А ми ще раз вітаємо переможців та всіх учасників!

    Сьогодні у офісі страхової компанії «Мега-Поліс» відбулось нагородження трьох переможців фотоконкурсу «Перший раз – в перший клас».

    Нагадаємо, цей конкурс Кременчуцька газета проводила спільно з партнерами до Дня знань  і саме наші партнери визначили трьох переможців.

Афиша Кременчуга
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Мы в Telegram

Подписаться