Кременчуцька газета
Неділя, 19 Травня 2024
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube threads telegram

Ми в Telegram

Ви є тут

Чи продовжаться виплати особам з інвалідністю внаслідок війни, якщо термін посвідчення завершився?

17 квітня 2024 11:00

Корисна інформація.

Зараз в Полтавській області налічується 3 тис 600 осіб, які у різні часи захищали Батьківщину, і зазнали поранень, контузій, каліцтв, або захворіли, що призвело до інвалідності.

Процедура оформлення статусу особи з інвалідністю внаслідок війни передбачає звернення до органів соціального захисту населення за місцем реєстрації, де на основі поданих документів приймається рішення про надання статусу і видається відповідне посвідчення. Саме цей документ є підставою для звернення до органів Пенсійного фонду України щодо надання пільг на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого палива і скрапленого газу.

Ще однією прерогативою Пенсійного фонду є встановлення ветеранам, які отримали інвалідність внаслідок війни, підвищення до пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».

Чи буде продовжено виплату підвищення до пенсії та нарахування пільг особі з інвалідністю внаслідок війни, якщо термін дії посвідчення закінчився?

Для органів Пенсійного фонду важливою є норма про автоматичне продовження строку дії посвідчень особам з інвалідністю внаслідок війни на період воєнного стану та протягом шести місяців після його припинення або скасування, якщо групу інвалідності встановлено зі строком перегляду, а строк цього перегляду припав на період воєнного стану, і якщо медико-соціальною експертною комісією не було проведено повторного огляду.

Така норма визначена урядовою постановою від 16 грудня 2022 року і є важливою гарантією стабільності соціального захисту ветеранів. Отже, відповідні пільги будуть надаватися й надалі.

Разом з тим є чимало осіб, які проходять повторний огляд медико-соціальної експертної комісії. Для них обов’язковим є і повторне звернення до органів соціального захисту населення з метою продовження дії посвідчення і подальшого звернення до пенсійних установ щодо надання пільг.

Відтак, попри чинні виклики, постійний розвиток програм підтримки та вдосконалення законодавчої бази сприяють покращенню умов життя ветеранів та їх сімей.

Довідково

Законодавчим підґрунтям щодо врегулювання статусу, прав і гарантій соціального захисту осіб з інвалідністю внаслідок війни є такі нормативно-правові акти: Закон України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», Порядок надання статусу особи з інвалідністю внаслідок війни, затверджений Кабінетом Міністрів України.

 

За матеріалами Пенсійного фонду Полтавщини

 


"Кременчуцька газета" в соціальних мережах!
Будьте нашими підписниками... і одними з перших дізнавайтесь, що відбувається в Кременчуці та на Полтавщині, а також про резонансні події в Україні.
Не втрачайте шанс читати «гарячі» і цікаві новини першими!
Підписуйтесь на нас:  
Facebook: https://www.facebook.com/Kremenchukgazeta
Instagram: https://www.instagram.com/kg.ua/
Telegram: https://t.me/kgua_news


Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live threads
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Інші новини

Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися