Кременчугская газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
COVID-2019
Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube

Вы здесь

Чи толерантна журналістика у Кременчуці та як людині відстоювати свої права – з'ясовували сьогодні на тренінгу у «Європейському клубі»


26 апреля 2019 17:15

Також оголосили конкурс журналістських робіт.

Сьогодні, 26 квітня, у Кременчуці у «Просторі Ідей» при ГО «Європейський клуб» відбувся тренінг для місцевих журналістів та молоді про те, як писати про дискриміновані групи суспільства правильно. А саме про ЛГБТІ-спільноту, людей з інвалідністю, представників різноманітних етнічних спільнот. Захід проводили модератор «Простору ідей» при «Євроклубі» Альона Глазкова та кременчуцька активістка і журналістка Лариса Гориславець.

Та основним тренером на заході була гостя з Києва, заступниця голови правління Центру «Соціальна дія», співголова  координаційної ради Коаліції з протидії дискримінації в Україн Ірина Федорович.  

Cеред основних тез для журналістів звучало питання якості журналістських текстів та того, журналіст працює задля громади чи задля зарплатні.

За її словами, перш за все, недоречності у текстах з’являються, коли автори текстів малофахові.

«Однак багато судів уже виграно громадянами проти порушення дискримінаційних прав. У випадку порушення головне – відстоювати свої права і вірити у те, що це можливо. Адже основний відсоток замовчування таких порушень відбувається саме через те, що люди думають, що у них нічого не вийде та що домогтися справедливості через суд буде затратно, задовго та нереально», - прокоментувала вона.

І зауважила, що у її частій практиці – достатньо роботи з поліцією та чиновниками. Та що у містах як великих, так і малих існують безоплатні правові консультації, які обов’язково допоможуть людині розібратися – чи варто подаватися до суду. А якщо так – то з якими позовними вимогами.

   

Окрім цього, порадила журналістам та кременчужанам не цуратися читати закони, а за необхідності перевіряти інформацію по законодавству в інтернеті.

За її словами, в Україні найчастіше порушуються права громадян в умовах праці та серед малозахищених верств населення. Зокрема, це порушення пільгового проїзду для пенсіонерів та сиріт, порушення на приватну гідність засобами масової інформації (ЗМІ).

Тренінг з усіма спікерами триватиме до 17-ї години.

Також на зустрічі попередньо афішували конкурс журналістських матеріалів на тему, яка б зачіпала питання гендерного різноманіття.

За словами Альони Глазкової, переможців очікують грошові премії. Про деталі ми повідомимо згодом.

 

 

Ліна Романченко

Подпишись на нас

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

Другие новости

Афиша Кременчуга
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Мы в Telegram

Подписаться