Перспективи.
Учора у мерії Кременчука представили проєкт бюджету міської тергромади на 2025 рік.
Серед іншого розглянули видатки по галузі «Освіта». Так, наступного року заплановано надходження коштів від держави у якості держсубвенції не на весь начальний рік, а лише частину. Зокрема на перше півріччя. Варто нагадати за ці кошти виплачують зарплату тим же вчителям.
Далі буде переглянуто систему навчання. Як зазначив міський голова Кременчука Віталій Малецький, буде проведено верифікацію учнівського складу. Тобто батькам треба буде визначитися, у якому навчальному закладі залишитися. Зараз дехто навчається і онлайн в школі (приміром Донецької області) і очно – в Кременчуці.
«Школи будуть боротися за кожного учня», - слова мера.
Своєю чергою Кременчуцька газета поцікавилась, у розрізі цього, чи не планують закривати школи, коли недостатньо буде учнів.
Чи означає те, що буде переглянуто підхід до наповнення класів, до учнів, що ж у Кременчуці доведеться закрити якусь школу?
«Ми чекаємо їхню візу (Міністерства освіти, авт). Наше бачення, що та мережа, яка сформована, вона достатня, вона може працювати. Деякі школи можуть працювати як комбінація дитячого садочку і школи. Ми маємо позитивний досвід у Крюкові такої історії, маємо позитивний досвід 21 школи», - зазначив Малецький.
Так вуст Малецького прозвучало, що учні гімназії №29 до кінця війни не повернуться у стіни рідної школи. І що були питання по гімназії №27.
"Закриття шкіл - не буде", - ці слова мера Кременчука зафіксували вчора камери журналістів. Але, як то кажуть, поживемо - побачимо.
Нагадаємо, У Кременчуці презентували проєкт бюджету міста на 2025 рік: дефіцит сягає 600 млн грн
Світлана Павленко
Відео Микити Ліцкевича
Фото ілюстративне