Кременчуцька газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Вівторок, 21 Березня 2023
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube

Ви є тут

Чиновницьке шпигунство, масове судилище чи пошук компромісу, імпотентність депутатів облради від Кременчука: як засідала робоча група щодо зменшення тарифу на тепло

Ми в Telegram

19 січня 2023 19:55

За підсумками засідання Іван Москалик запропонував кілька кроків роботи і присутні його підтримали.

 

Тариф на тепло у Кременчуці для мешканців лівого берега – тема, яка зараз дуже актуальна, бо сплачувати частині містян доводиться майже на 50% більше, ніж минулого опалювального сезону, коли працювала Кременчуцька ТЕЦ, яку розбомбив ворог і влада почала застосовувати альтернативні джерела теплозабезпечення.

Цю актуальність вловили деякі депутати Кременчуцької міської ради та чиновники на чолі з Віталієм Малецьким. На цій темі вони, в разі перемоги над керівниками «Полтаватеплоенерго», яке тепер забезпечує теплом місто, та обласної влади, зможуть заробити позитивний імідж.

Тож, сьогодні у мерії знову відбувалося засідання робочої комісії, дійство в якій нагадувало бурю в стакані. Депутати та чиновники активно сперечалися, як саме зробити так аби тариф на тепло від «Полтаватеплоенерго» знизився. Представники самого підприємства «Полтаватеплоенерго», яке тепер надає тепло кременчужанам, участь у засіданні не приймали. Не було в онлайн форматі і чиновників з Полтави, крім заступника начальника департаменту ЖКГ Полтавської облвійськадміністрації, яка з початку слухала засідання, а потім зникла і на питання не відповіла.

Головував на сьогоднішньому засідання віце-мер, депутат Полтавської облради Іван Москалик. Головував чемно і по-діловому. Депутати, які прийшли в зал засідань, як і під час минулих засідань та сесії міськради, висловлювали невдоволення тим, що «Полтаватеплоенерго» застосовує для Кременчука той же тариф, як і  для Полтави чи Гадяча, або інших міст, де надає свої послуги.

Все відбувалося, як під копірку з інших засідань, крім одного. У тарифній справі, розголос щодо якої, за словами І.Москалика, вже вийшов за межі міста, з’явилися елементи конспирології. Кременчуцьким владним чиновникам тепер можуть позаздрити правоохоронці чи самі круті детективи. Чому?

Бо владним місцевим чиновникам не дали офіційного листа з «Полтаватеплоенерго» до Кабміну стосовно того аби державні мужі роз’яснили, який тариф має застосовувати енергопідприємство у Кременчуці – свій, як в інших містах області ( загальнообласний), чи кременчуцький, який діяв минулого року і який на 50% дешевший, ніж зараз.

Ім також не давали відповіді з Києва до «Полтаватеплоенерго», а вони її мають, бо отримали.  Як? Ледь, не через застосування шпигунства.

«У нас є копія відповіді «Полтаватеплоенерго» з Міністерства. Отримали від інших джерел….»,- дещо ухильно заявив І.Москалик і далі лист зачитав.

У ньому, з початку йде опис Законів, але потім чітко – чорним по білому написано, що зараз рівень тарифів у Кременчуці не може перевищувати той рівень тарифів, який застосовувався на 24 лютого 2022 року не залежно від того, хто надає послугу!

Це означає, що «Полтаватеплоенерго» має ЗНИЗИТИ тариф для Кременчука!

Начеб то все зрозуміло! Але депутати не можуть зрозуміти, чому керівництво «Полтаватеплоенерго» не перераховує тариф. Запитати вони сьогодні у полтавчан цього не могли, бо ті були відсутні на засіданні.

Тож, далі почалася політична порка.

Дісталося і керманичу Полтавщини Дмитру Луніну, який днями критикував владу Віталія Малецького та запропонував, що треба зробити аби знизити тариф на  тепло у Кременчуці і першому заступнику голови Полтавської облради, члену фракції «Слуга народу» Олександру Лемешку, який минулої п’ятниці, знаходячись у Кременчуці, обіцяв вирішити питання в стислі терміни тощо.

«Мені прикро, що Луніну чиновники надають не вірну інформацію…»,-заявив І.Москалик.

«Лемешко приїздив до нас і запевняв, що в понеділок створять робочу комісію і на неї нас запросять. Я у вівторок йому зателефонував, але відповіді щодо роботи комісії не отримав…. Час минає, питання не вирішується»,- обурювався депутат від фракції «Слуга народу» Сергій Порчирян.

Далі він запропонував аби юридичне управління мерії Кременчука та департамент ЖКГ розробили заяву до суду на «Полтаватеплоенерго».

Іван Москалик зазначив, що якщо судитися, то кожен кременчужанин має подавати окремий позов, а це і час, і кошти, і завантаженність. Він запропонував інший шлях – Полтавська облрада, як власник «Полтаватеплоенерго», має прийняти тариф для Кременчука.

Але на цьому шляху, як і в питанні з судами, є перепони.

За словами начальника юруправління, депутати міськради Валерія Мирошніченка, якщо в суд позов подає власник квартири, то його розглядає Октябрький райсуд Полтави, якщо юрособа – господарський суд області. Всі суди знаходяться у Полтаві. Чи наїздяться туди кременчужани?

«Ми їх завалимо позовами тоді…Є шлях подачи, як каже колега (депутат Євген Алєксєєв) подати від спілки споживачів. А є шлях третій – створення підрозділу виконкому – відділу захисту прав споживачів, аби 10000 споживачів не йшли з позовами і не платили по 2000 судового збору з кожного, відділ подасть позов від міста»,- сказав пан Мирошніченко.

«Давайте опрацьовувати ці варіанти»,- по діловому резюмував І.Москалик, а віце-мер з питань культури, депутат Полтавської облради Руслан Проценко запитав, чи в разі подачи позову і вирішення питання позитивно, рішення діятиме для всіх?

«Рішення діятиме лише для позивача»,-відповів головний юрист мерії і ще раз зазначив, що зараз буде застосовуватися три лінії захисту. Він не виключив можливості, на якій наполягали депутати – розмістити на сайті мерії зразок позивної заяви, аби кременчужани подавали в суд на «Полтаватеплоенерго».

І тут вже знову спливла політика. Не виключено, що при партійних офісах в місті будуть працювати помічники, які допомагатимуть оформляти позови містянам.

Ось би вони ще по 2000 судового збору за кожного заплатили!

«Полтаватеплоенерго» не налаштовано знизити тариф. Треба звертатися до прокуратури. Це шахрайство чистої води. Вони беруть з кременчужан кошти не маючи права так робити. Тариф для міста їм ніхто не затверджував»,- заявив депутат Олександр Плескун.

«Обласні депутати – ви ставили питання скликання позачергової сесії аби розглянути кременчуцьке тарифне питання?»,- запитав депутат Олександр Роженко у присутніх старших колег - Івана Москалика, Дмитра Кравченка, Руслана Проценка, Ольги Усанової, Миколи Корецького.

Ті промовчали, а пані Усанова незабаром взагалі покинула залу засідань.

«Воювати нам є з ким – з російським ворогом. Може треба шукати компроміс? Треба вирішувати питання з облвійськадміністрацією, облрадою і стислі терміни. Я вимагаю аби ви скликали засідання облради»,- сказав О.Роженко і тут правду сказав депутат Полтавської облради Микола Корецький. А полягає вона в тому, що для скликання сесії потрібно підписи 28 депутатів.

«А в облраді з Кременчука 14 депутатів. І я не знаю чи всі поставлять підписи. Сесію не зберуть. Треба йти в суд»,-сказав М.Корецький тим самим підтвердив імпотентність депутатів облради від Кременчука, які не входять в широку коаліцію облради, за що місто і страждає.

Далі свою влучну пропозицію вніс депутат Кременчуцької міської ради, голова фракції «Європейська солідарність» у міськраді Богдан Лазоренко.

Він запропонував аби депутати, як він, звернулися до голів своїх фракцій у облраді і ті підтримали винесення питання кременчуцьких тарифів на розгляд позачергової сесії Полтавської облради.

«Як і хто тоді підтримає нас ми і подивимося,-сказав Б.Лазоренко.

Схоже, колеги з облради цього злякалися і не стали обговорювати цю пропозицію.

А тим часом, під кінець засідання в зал зайшов міський голова Кременчука Віталій Малецький.

Це спричинило повторну хвилю обговорень і навіть звинувачень.

Зокрема, пану Порчиряну було сказано, що його однопартієць Олександр Лемешко кременчужан обдурив – казав одне, а зробив інше.

«Людей дурять! Поіхали до губернатора, я відкрию йому очі»,- заорав С.Порчирян.

«Побережіть голос. Там вам він пригодиться ще»,- відшуткувався депутат О.Плескун колезі.

«Вам там - в Полтаві роги пообломлюють»,- також сказав депутат Б.Лазоренко.

«Хватить сперечатися»,- схаменувся мер, побачивши, що публічна дискусія заходить не в те русло.

За підсумками засідання І.Москалик запропонував наступні кроки роботи:

  • Юридичне управління та департамент ЖКГ готують позови до «Полтаватеплоенерго» та зразки позовів від громадян та юросіб щодо пониження тарифів на тепло;
  • Міська влада розглядає можливість створення відділу прав споживачів, який би судився з «Полтаватеплоенерго» за пониження тарифів на тепло від імені всієї громади;
  • Міська влада знову звернеться до керманича Полтавщини Дмитра Луніна аби він втрутився в ситуацію і провів робочу нараду по тарифам;
  • Депутати облради мають ініціювати тарифну сесію і встановити тариф на рівні 24 лютого 2022 року;

«Працюємо швидко по цим напрямкам. Наступного тижня знову зберемося робочою групою»,- сказав І.Москалик.

Нагадаємо, «Полтаватеплоенерго» коментує: як кременчужанам можна зменшити суму в платіжках? 

Мораторій на підвищення тарифів в Україні діє, але кременчужани сплачуватимуть за тепло більше: що споживачі побачать в платіжках

«Полтаватеплоенерго» коментує: як визначається кількість спожитої теплової енергії для житлових будинків, які не обладнані вузлом обліку? 

Кременчуцькі депутати наполягають аби «Полтаватеплоенерго» знизило тарифи на тепло для містян і дотримувалося мораторію Зеленського

Кременчуцький тарифний скандал виходить на державний рівень: депутати хочуть, аби тариф на тепло в місті знизився до минулорічного рівня (Доповнено)

Депутат Кременчуцької міськради Лазоренко підготував звернення щодо застосування завищеного тарифу на послугу з постачання тепла і гарячої води для мешканців нашого міста

Пряма мова: як і за що керманич Полтавщини Лунін вщент розкритикував мера Кременчука Малецького

 

Олег Булашев 


"Кременчуцька газета" в соціальних мережах!
Будьте нашими підписниками... і одними з перших дізнавайтесь, що відбувається в Кременчуці та на Полтавщині, а також про резонансні події в Україні.
Не втрачайте шанс читати «гарячі» і цікаві новини першими!
Підписуйтесь на нас:  
Facebook: https://www.facebook.com/kremenchuckagazeta/
Instagram: https://www.instagram.com/kg.ua/
Telegram: https://t.me/kgua_news


Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Інші новини

Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися