Кременчуцька газета
Четверг, 5 Жовтня 2023
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube threads

Ви є тут

Чому переселенці обмежені в праві впливати на життя своїх громад: у Кременчуці презентують дослідження про життя ВПО в громадах

18 вересня 2023 14:00

Розмір допомоги може становити від 500 грн до 10 тис грн незалежно від того, чи є людина переселенцем, чи ні.

Переселенці на Полтавщині мають обмежене право брати участь у місцевому самоврядуванні та отримувати деякі соціальні пільги. Такі результати дослідження, проведеного в межах програми «Єднання заради дії», що впроваджується міжнародною організацією IREX в Україні разом з українським благодійним фондом «Стабілізейшен Суппорт Сервісез» та за підтримки Державного департаменту США. Причина — прогалини в статутах громад, місцевих цільових програмах і нормативно-правових актах, де визначене поняття «постійне проживання».

20 вересня о 13.00 у Кременчуці за адресою пл. Перемоги, 2 (приміщення Міської ради) експерти програми «Єднання заради дії» презентують масштабне дослідження локальних політик і програм, яке ілюструє залученість ВПО в життя нових громад і реалізацію їхніх прав.

Загалом юристи проаналізували 193 місцеві нормативно-правові акти 25 громад у 15 областях України: статути територіальних громад, програми та рішення щодо соцзахисту певних категорій громадян, зокрема ВПО.

«Отримані результати показують, що внутрішньо переміщені особи все ще не мають права впливати на зміни в громадах, які їх приймають. Ця практика створює дискримінацію, оскільки ВПО обмежені у своїх правах на участь у загальних зборах або громадських слуханнях, не мають можливості подавати місцеві ініціативи або голосувати за проєкти громадського бюджету», — зазначила Тетяна Дементьєва, старша програмна менеджерка програми «Єднання заради дії» IREX.

На Полтавщині фахівці вивчали стан справ у Полтавській та в Кременчуцькій громадах. Дискримінації внутрішньо переміщених осіб у контексті отримання соціальних послуг не зафіксували.

У Полтавській громаді діють дві місцеві цільові програми. Одна з них передбачає підтримання саме внутрішньо переміщених, або евакуйованих осіб. У Територіальному центрі соціального обслуговування ВПО надають психологічну допомогу, пропонують оздоровчі масажі, послуги з лікувальної фізкультури, соціального супроводу, ремонту одягу та взуття.

ВПО мають право користуватися можливостями місцевих цільових програм, які відповідають їхнім потребам.

«Якщо сім’я має право паралельно отримати чи то виплату малозабезпеченій сім’ї, чи, можливо, якісь компенсаційні по догляду, ми завжди пропонуємо і допомагаємо зібрати пакет документів для того, щоб забезпечити ці соціальні гарантії також і для внутрішньо переміщених осіб», - запевнила заступниця начальника Управління соціального захисту населення виконавчого комітету Шевченківського району в м. Полтаві з соціальних питань Ольга Мягкохліб.

Найбільше переселенці звертаються за такими послугами, як отримання матеріальної допомоги і продуктових наборів. Щоби скористатися ними, вони мають надати довідку ВПО.

У Кременчуцькій громаді діють три місцеві програми, але спеціальної, для переселенців, не створювали. У міській раді зазначають, що в цьому немає потреби, адже ВПО можуть користуватися тими самими програмами, що й інші жителі.

У громаді працюють територіальні центри соціального обслуговування, які надають свої послуги безплатно. Якщо мешканець громади перебуває у складних життєвих обставинах, він також може звернутися до комісії міськвиконкому й отримати матеріальну допомогу. Спеціаліст комісії проводить обстеження та визначає потребу людини чи сім’ї. Розмір допомоги може становити від 500 грн до 10 тис. грн незалежно від того, чи є людина переселенцем, чи ні.

У Полтаві створена Рада ВПО, що має назву “робочої групи з питань ВПО”. До неї входять представники різних громадських організацій. Переселенці залучені до місцевого самоврядування, бо їм надають робочі місця, однак це не є тотожним із участю в місцевому самоврядуванні.

Рада з питань внутрішньо переміщених осіб працює й у Кременчуці.

Дослідники рекомендують: щоби переселенці могли реалізувати своє право брати участь у місцевому самоврядуванні на рівні з іншими мешканцями громад, слід внести відповідні зміни до статутів територіальних громад міст.

Окрім Полтавщини, результати дослідження презентують іще в 14 областях, де воно проводилося. Узагальнені рекомендації програма «Єднання заради дії» передасть до Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій, інших органів державної влади та місцевого самоврядування.

ЗАВАНТАЖИТИ ДОСЛІДЖЕННЯ

 

За матеріалами джерела


"Кременчуцька газета" в соціальних мережах!
Будьте нашими підписниками... і одними з перших дізнавайтесь, що відбувається в Кременчуці та на Полтавщині, а також про резонансні події в Україні.
Не втрачайте шанс читати «гарячі» і цікаві новини першими!
Підписуйтесь на нас:  
Facebook: https://www.facebook.com/kremenchuckagazeta/
Instagram: https://www.instagram.com/kg.ua/
Telegram: https://t.me/kgua_news


Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live threads
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Ми в Telegram

Інші новини

Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися