Кременчуцька газета
Понеділок, 4 Грудня 2023
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube threads

 

Ви є тут

Цікаво про звичайні міські маршрути: у Кременчуці бібліотекарі і тролейбусники дивували людей

22 вересня 2022 16:45

 Відвідувачі екскурсії відмітили, що пізнали чимало нового.

Сьогодні напередодні Дня міста Кременчук, бібліотекарі відділу соціокультурної діяльності КМПБ, Четверта Філія Ім.І.Приходька та П'ята Філія М. Кременчук спільно з Кременчуцьким тролейбусним управлянням провели незвичайну подорож звичним маршрутом «Краєзнавча мандрівка правобережжям Кременчука». Цікава та змістовна інформація про історію Крюкова (тролейбус №26А+) та Раківки (тролейбус №25), яку підготували бібліотекарі, зацікавила жителів цієї частини міста.

Уявіть, ви їдите міським автобусом, вашим звичним маршрутам,  і вам розповідають про зупинки, які бачите щодня, будівлі, повз які проходите чи проходили. Ну знали ви, що зупинка "Млин" була на честь двох парових млинів, які були в Крюкові ще до революції? Це розповіли сьогодні.

А далі удже екскурсанти дізнаються про  один із найстаріших цвинтарів Кременчука, де родинне поховання Чуркіних, могили батьків педагога Антона Макаренка, відомих містян.

А чи знали, що Успенський собор звели, як церку на кладовищі? І тривалий час це був єдиний собор у місті, де вели службу?

Також розповіли біьліотекарі під час екскурсії версії про назву района Раківка. Згідно із однією, у сіл, які були на місці Раківки приїздив купець із Єлисаветграду (нинішнього Кропивницького). Він тут купував рибу, раки. Останні він особливо вихваляв. Звідси і пішла назва села Раківка. Інша версія - Раківка, бо в тогочасному селі жило багато родин із призвіщами Рак.

Торкнулись під час екскурсії назви Костроми – місцини в межах нинішньої улиці Республіканської. Є варіант, що назва місцини пішла від циклу язичницьких свят Кострома. А саме весняно-літнього періоду, коли спалювали солом’яне опудало Костроми.

Їхали цього дня вулицями Приходька і говорили про легендарного директора КВБЗ, далі по вулиці Стуса і згадували біографію видатного десидента, а також астронома-вченого Герасимовича, коли звернули на вулицю. яка названа найого честь. 

Відвідувачі екскурсії відмітили, що пізнали чимало нового. До речі, користь таких екскурсій, що бібліотекарі не лише популяризують історію свого міста, а спонукають людей детальніше дізнатися про те, що зацікавилась, користуючись послугами бібліотеки. А ще мали можливість допомогти ЗСУ - екскурсія була безкоштовна, але благодійний внесок вітався.

Тож слідкуйте за анонсами публічної бібліотеки, які ми розміщаємо на сайті Кременчуцької газети про майбутні екскурсії. Краще раз самому проїхатися, ніж декілька раз про це чути!

Читайте:  До Дня міста у Кременчуці хочуть з'єднати два берега Дніпра автобусною екскурсією

 

Світлана Павленко

Фото із сторінки в Фейсбуці Лабораторія Бібліосвят 

 


"Кременчуцька газета" в соціальних мережах!
Будьте нашими підписниками... і одними з перших дізнавайтесь, що відбувається в Кременчуці та на Полтавщині, а також про резонансні події в Україні.
Не втрачайте шанс читати «гарячі» і цікаві новини першими!
Підписуйтесь на нас:  
Facebook: https://www.facebook.com/kremenchuckagazeta/
Instagram: https://www.instagram.com/kg.ua/
Telegram: https://t.me/kgua_news


Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Інші новини

Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися