Кременчугская газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube

Вы здесь

ЦВК відхилила скаргу партії «Голос» на дії кандидата в нардепи по Кременчуку Савченка і передала справу в Нацполіцію


1 июля 2019 09:00

«Надіслати зазначену скаргу разом з доданими матеріалами до Національної поліції України для здійснення перевірки та в разі необхідності вжиття передбачених законодавством заходів реагування».

Днями Центральна виборча комісія розглянула скаргу Політичної Партії «ГОЛОС» на дії кандидата в народні депутати України в одномандатному виборчому окрузі  № 146( центр – місто Кременчук) на позачергових виборах народних депутатів України 21 липня 2019 року Олега Савченка, зареєстровану в Центральній виборчій комісії 25 червня 2019 року за № 21-34-24666.

Як сказано в постанові ЦВК, до комісії 25 червня 2019 року надійшла скарга Політичної Партії «ГОЛОС»  в особі її представника в Центральній виборчій комісії з правом дорадчого голосу Гевка Андрія Євгеновича на дії Олега Савченка.

У своїй скарзі суб’єкт звернення зі скаргою просить розглянути скаргу про порушення Закону України «Про вибори народних депутатів України» та визнати порушення кандидатом у народні депутати України Савченком О.В. обмежень щодо проведення передвиборної агітації, а також визнати дії суб’єкта оскарження такими, що не відповідають вимогам законодавства про вибори народних депутатів України, порушують виборчі права громадян, права та законні інтереси суб’єкта виборчого процесу.

Суб’єкт звернення зі скаргою обґрунтовує свої вимоги тим, що  24 червня 2019 року Політична Партія «ГОЛОС» отримала докази розповсюдження у місті Кременчук Полтавської області (одномандатний виборчий округ № 146) незаконного друкованого агітаційного матеріалу.

На підтвердження викладеного Гевко А.Є. додав до скарги отримані вказаною партією примірники інформаційного бюлетеня «ГОЛОС КРЕМЕНЧУКА», що складається з восьми сторінок.

Як зазначає суб’єкт звернення зі скаргою, внизу на восьмій сторінці вказаного бюлетеня містяться такі відомості про цей друкований матеріал передвиборної агітації: «Замовник кандидат в народні депутати України Савченко О.В., друк ФОП Василенко М.М., тираж 10 000 шт., відповідальний за випуск Савченко О.В.»

За словами скаржника, зазначений бюлетень містить численні фотографії лідера Політичної Партії «ГОЛОС» Святослава Вакарчука, витяги з передвиборної програми партії, посилання на офіційну вебсторінку партії, на якій розміщено текст її передвиборної програми, а також інформацію про кандидата в народні депутати Савченка О.В., зареєстрованого в порядку самовисування в одномандатному виборчому окрузі № 146 на позачергових виборах народних депутатів України 21 липня 2019 року.

На думку суб’єкта звернення зі скаргою, при цьому інформація в бюлетені, сформульована так, що ототожнює Політичну Партію «ГОЛОС» із кандидатом у народні депутати України Савченком О.В. Однак цей кандидат членом партії не є та на позачергових виборах народних депутатів України 21 липня 2019 року від неї не висувався.

Також указаний інформаційний бюлетень, на думку суб’єкта звернення зі скаргою, на порушення частини сьомої статті 74 Закону не містить відомостей про установу, яка здійснила друк, або вказівки, що друк здійснено з використанням обладнання, що належить партії.

Крім того, суб’єкт звернення зі скаргою наголошує, що за інформацією, що міститься на вебсайті Центральної виборчої комісії, кандидат у народні депутати України в одномандатному виборчому окрузі № 146 Савченко О.В. є директором Приватного підприємства «ГОЛОС!», яке має скорочене найменування ПП «ГОЛОС!», що може ввести в оману виборців.

На переконання суб’єкта звернення зі скаргою, такі дії Савченка О.В. спрямовані на перешкоджання вільному здійсненню громадянами свого виборчого права шляхом викривлення суспільно важливої інформації та введення в оману виборців.

На виконання частини десятої статті 111 Закону копії скарги з доданими до неї матеріалами 25 червня 2019 року надіслано суб’єкту оскарження, якого повідомлено про можливість подати письмові пояснення по суті скарги.

Позиція Савченка: скарга – безпідставна

До Центральної виборчої комісії 26 червня 2019 року надійшло пояснення кандидата в народні депутати України в одномандатному виборчому окрузі № 146 Савченка О.В., у якому йдеться про те, що жодних обмежень, визначених законодавством України, зокрема статтею 74 Закону, ним під час друку інформаційного бюлетеня«ГОЛОС КРЕМЕНЧУКА» порушено не було, а тому він вважає посилання скаржника на це безпідставними.

Також суб’єкт оскарження звертає увагу, що він не вбачає жодних обставин, які перешкоджають йому «висвітлювати та аналізувати діяльність інших політичних сил і давати їм свою суб’єктивну оцінку, в тому числі погоджуватися або ні з їх політичними поглядами».

Савченко О.В. стверджує, що він дійсно є директором Приватного підприємства «ГОЛОС!», створеного відповідно до чинного законодавства України, а щодо незазначення на порушення вимог частини сьомої статті 69 Закону відомостей про установу, яка здійснила друк, або вказівку, що друк здійснено з використанням обладнання, що належить партії, то вони не відповідають дійсності, оскільки в інформаційному бюлетені ці відомості є: друк здійснено ФОП Василенко М.М.

ЦВК вивчила справу

Відповідно до статті 12 Закону України «Про вибори народних депутатів України» (далі – Закон) суб’єктами виборчого процесу є, зокрема, політична партія, що висунула кандидата у народні депутати України, кандидат у народні депутати України, зареєстрований у порядку, встановленому Законом.

Політична Партія «ГОЛОС»висунула кандидатів у народні депутати України на позачергових виборах народних депутатів України 21 липня  2019 року в одномандатних виборчих округах 8 та 10 червня 2019 року на Позачергових з’їздах цієї партії, та в загальнодержавному багатомандатному виборчому окрузі – 8 червня 2019 року на Позачерговому з’їзді вказаної партії.

Постановою Центральної виборчої комісії від 17 червня 2019 року  № 1038 Гевка А.Є. зареєстровано представником Політичної Партії «ГОЛОС» у Центральній виборчій комісії з правом дорадчого голосу на позачергових виборах народних депутатів України 21 липня 2019 року.

Савченка Олега Віталійовича зареєстровано кандидатом у народні депутати України в одномандатному виборчому окрузі № 146 постановою Центральної виборчої комісії від 18 червня 2019 року № 1047.

За змістом частин першої та другої статті 108 Закону та пунктів 2.1, 2.2 Порядку розгляду скарг виборчими комісіями з виборів народних депутатів України, затвердженого постановою Центральної виборчої комісії від 31 липня 2012 року № 133 (далі – Порядок), партія – суб’єкт виборчого процесу в особі її представника в Центральній виборчій комісії може оскаржити до виборчої комісії, зокрема, дії кандидата у народні депутати України. Частиною восьмою вказаної статті Закону та пунктом 3.4 Порядку передбачено, що скарга на дії чи бездіяльність кандидата у народні депутати України може бути подана до Центральної виборчої комісії.

Таким чином, Комісія зазначає, що згідно зі статтею 108 Закону скаргу подано належним суб’єктом звернення зі скаргою до належного суб’єкта розгляду скарги.

Розглянувши скаргу та додані до неї матеріали, а також пояснення суб’єкта оскарження, Центральна виборча комісія встановила.

Обмеження щодо ведення передвиборної агітації встановлено статтею 74 Закону, відповідно до частини десятої якої забороняється розповсюдження завідомо недостовірних або наклепницьких відомостей про політичну партію – суб’єкта виборчого процесу або про кандидата у народні депутати України, недостовірний або наклепницький характер яких встановлено в судовому порядку.

На переконання суб’єкта звернення зі скаргою, такі дії Савченка О.В. спрямовані на перешкоджання вільному здійсненню громадянами свого виборчого права шляхом викривлення суспільно важливої інформації та введення в оману виборців з метою асоціації Савченка О.В. з указаною партією.

Зокрема, у скарзі зазначається, що шляхом випуску інформаційного бюлетеня «ГОЛОС КРЕМЕНЧУКА» Савченко О.В., зареєстрований кандидатом у народні депутати України в порядку самовисування в одномандатному виборчому окрузі № 146 на позачергових виборах народних депутатів України 21 липня 2019 року, ототожнюючи себе з Політичною Партією «ГОЛОС», поширює про себе недостовірні відомості.

Згідно з частинами першою – третьою статті 112 Закону докази, на підставі яких виборча комісія встановлює наявність чи відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення суб’єкта звернення зі скаргою, суб’єкта оскарження чи заінтересованих осіб, та інші обставини, що мають значення для правильного розгляду скарги, надають виборчій комісії суб’єкт звернення зі скаргою, суб’єкт оскарження, заінтересовані особи.

Якщо суб’єкт звернення, суб’єкт оскарження чи заінтересована особа не надасть докази для підтвердження обставин, на які він посилається, виборча комісія вирішує справу на основі наявних доказів.

Обставини (факти), для доведення яких законом встановлені певні засоби доказування, не можуть доводитися іншими засобами доказування (частина п’ята статті 112 Закону).

До скарги як доказ додано друкований матеріал під назвою «ГОЛОС КРЕМЕНЧУКА», який має ознаки передвиборної агітації та містить відомості про замовника цих матеріалів (Савченка О.В.), установу, що здійснила друк (ФОП Василенко М.М.), його тираж (10 000 примірників) та інформацію про особу, відповідальну за випуск (Савченко О.В.), що відповідає вимогам частини сьомої статті 69 Закону.

Таким чином, матеріали скарги свідчать про те, що доданий до скарги бюлетень є матеріалом передвиборної агітації кандидата в народні депутати України в одномандатному виборчому окрузі № 146 Савченка О.В.

Водночас за змістом частини десятої статті 74 Закону недостовірний або наклепницький характер відомостей про політичну партію – суб’єкта виборчого процесу або про кандидата в народні депутати України має бути встановлено у судовому порядку.

Однак суб’єктом звернення зі скаргою не надано рішення суду, яким би було встановлено недостовірний характер відомостей, розміщених у матеріалах передвиборної агітації кандидатом у народні депутати України в одномандатному виборчому округу № 146 Савченком О.В. Натомість поданий представником Політичної Партії «ГОЛОС» у Центральній виборчій комісії правом дорадчого голосу Гевком А.Є. друкований матеріал передвиборної агітації не є належними доказом, що підтверджує вищевказаний факт.

Відповідно до частини четвертої статті 113 Закону при розгляді скарги по суті виборча комісія може задовольнити скаргу повністю або частково чи відмовити в її задоволенні.

Підставою для задоволення скарги є встановлення виборчою комісією, що рішення, дії чи бездіяльність суб’єкта оскарження не відповідають законодавству про вибори народних депутатів України.

Разом з тим суб’єктом звернення зі скаргою не доведено порушення суб’єктом оскарження законодавства про вибори народних депутатів України.

З огляду на вказане підстави для задоволення скарги Політичної Партії «ГОЛОС» в особі представника партії в Центральній виборчій комісії з правом дорадчого голосу Гевка А.Є. відсутні.

Водночас згідно з частиною двадцять шостою статті 74 Закону в разі надходження до Центральної виборчої комісії заяви чи іншого повідомлення щодо порушень, які мають ознаки вчинення кримінального чи адміністративного правопорушення, відповідна виборча комісія невідкладно надсилає зазначене повідомлення до відповідних правоохоронних органів.

Центральна виборча комісія вважає за необхідне надіслати скаргу Політичної Партії «ГОЛОС» до Національної поліції України

З огляду на зазначене Центральна виборча комісія вважає за необхідне надіслати скаргу Політичної Партії «ГОЛОС» в особі представника партії в Центральній виборчій комісії з правом дорадчого голосу Гевка А.Є., зареєстровану в Центральній виборчій комісії 25 червня 2019 року за  № 21-30-24666, до Національної поліції України.

Враховуючи викладене, відповідно до частини другої статті 61, статті 68, частин десятої, двадцять шостої статті 74, статей 108 – 113 Закону України «Про вибори народних депутатів України», статтею 23 Закону України «Про Національну поліцію», керуючись статтями 11 – 13, частиною четвертою статті 14, частиною четвертою статті 15 Закону України  «Про Центральну виборчу комісію», Центральна виборча комісія  постановляє:

1. У задоволенні скарги Політичної Партії «ГОЛОС» в особі її представника в Центральній виборчій комісії з правом дорадчого голосу  Гевка А.Є., зареєстрованої в Центральній виборчій комісії 25 червня  2019 року за № 21-34-24666, відмовити.

2.  Надіслати зазначену скаргу разом з доданими матеріалами до Національної поліції України для здійснення перевірки та в разі необхідності вжиття передбачених законодавством заходів реагування.

3. Копію цієї постанови надіслати представнику Політичної Партії «ГОЛОС» у Центральній виборчій комісії з правом дорадчого голосу Гевку А.Є. та кандидату в народні депутати України в одномандатному виборчому окрузі № 146 Савченку О.В.

Зазначимо, що кременчуцька поліція вже розслідує дану справу.

Дрейфуючий активіст Савченко став кандидатом в нардепи і намагається підмазатися під «Голос» Вакарчука.

Поліція вже відкрила дві справи щодо кандидатів-«клонів».

«Фіолетовий» кандидат Савченко вже і газету випустив аби «підмазатися» під помаранчевий «Голос» Вакарчука: тепер справою займеться поліція.

 

 

Олег Булашев 

Подпишись на нас

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

Другие новости

Афиша Кременчуга
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Мы в Telegram

Подписаться