Кременчугская газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Воскресенье, 25 Августа 2019 года
Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube

Вы здесь

А де Муніципальна варта? У Кременчуці охорону комунальних парків віддають приватним охоронцям

 

1 февраля 2019 14:45

Два парки під охороною фірм із Вінниці.

З 5 парків Кременчука, на базі яких створено комунальні підприємства, жодне не обрало охоронців із міського комунального підприємства «Муніципальна варта». Два парки охороняють фірми з інших міст.

Кременчуцька газета проаналізувала договори на охорону двох кременчуцьких парків, зацікавившись результатами моніторингу закупівель у сфері інфраструктури Кременчука, що оприлюднила ГО КІПЦ «Європейський клуб».

У поле зору потрапили парк «Придніпровський» і Міський сад. Обидва ці парки працюють та мають статус комунальних підприємств.

А тепер пропонуємо зупинитися детальніше на конкретних закупівлях, а саме - охороні. І тут багато цікавого.

Так, парк «Придніпровський» уклав договір на охорону з ПП «Олександр-гарант».

Це приватне підприємство створене в Вінниці. Засновник:  Медончак Олександр Стахович. Укладено два договори на суму 180 тисяч гривень.

З документами можна ознайомитися ТУТ.

Цікаво, що це приватне підприємство з Вінниці співпрацює лише з двома кременчуцькими комунальними підприємствами. Про одне з них ми сказали, а другий бюджетний замовник охоронних послуг від ПП “Олександр-гарант” - це комунальний заклад культури і відпочинку «Міський сад». Із ним укладено один договір у 2018 році на суму 181, 5 тис. грн, але згодом суму було зменшено.

Цікаво, що на охорону Міського саду, який за площею майже в 5 разів менший парку «Придніпровський», потрібно більшу суму, адже Міський сад укладав у 2018 році іще один договір з іншою охоронною фірмою. Друга фірма - це товариство з обмеженою відповідальністю «Олександр-гарант-груп-12». Вона теж зареєстрована у Вінниці, має лише одного бюджетного замовника з Кременчука, а в засновниках все той же Медончак Олександр Стахович.

Сума договору на послуги охорони в 2018 році - 115, 5 тис грн.

Отже, Міський сад у 2018 році укладав два договори на охорону на загальну суму 297 тис грн, тобто, мав намір за рік витратити на охорону у півтора рази більше, ніж Придніпровський. Щоправда, як ми вже вказували, пізніше суму одного з договорів було зменшено.

Навіщо Міському саду стільки охорони? Чи це після подій, пов’язаних із смертю лисиці, адміністрація вирішила встановити витратити тисячі бюджетних грошей на охорону?

Є інше питання, чи в Кременчуці немає охоронних фірм, які б могли надати аналогічні послуги з охорони? І чому ці послуги не надає комунальне підприємство «Муніципальна варта»? Адже коли його створювали, серед іншого називали, що цьому КП доручать охорону міських парків.

І так планували та потім виявилось, що Муніципальна варта ставить вищі розцінки. Тож адміністрації парків почали відмовлятися  від послуг комунальних охоронників. Рік тому, коли в Кременчуці почали бурхливо це обговорювати і питанням зацікавились громадські активісти і журналісти, мер Кременчука Віталій Малецький обіцяв змінити ситуацію. Пропонував тоді два шляхи: зменшення розцінок Муніципальної варти, або залучення приватних охоронних фірм.

За даними аналітичної системи YouControl, КП “Муніципальна варта” не укладало договори на охорону жодного з кременчуцьких парків ні у 2017 році, ні у 2018-му, ні зараз.

Мера послухали: обрали приватних охоронців. До того ж, переважно з інших міст. Це не все ще у питанні охорони парків Кременчука. Кременчуцька газета далі надасть інформацію про цікаву ситуацію із парком «Крюківський», а також розповість, хто охороняє парк «Миру».

Нагадаємо, депутати міськради затвердили збільшення штатів муніципальної поліції.

Читайте: Мер Кременчука не відкидає співпраці з приватними охоронними фірмами.

 

 

Світлана Павленко

Подпишись на нас

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

Другие новости

Афиша Кременчуга
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Мы в Telegram

Подписаться