Кременчугская газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Понедельник, 24 Февраля 2020 года
Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube

Вы здесь

Депутат Кальченко заходився вибивати з міськбюджету гроші на загальнобудинкові лічильники гарячої та питної води

7 сентября 2017 13:20

За його словами, місто має затвердити спеціальну Програму оснащення загальнобудинковими вузлами обліку питної та гарячої води багатоквартирних будинків Кременчука за рахунок коштів місцевого бюджету, де приладів обліку ще не існує. На впровадження Програми нині є 2 роки.      

Сьогодні, 7 вересня, під час сесії міськради депутат Олександр Кальченко порушив питання про фінансування встановлення лічильників холодної та гарячої води в будинках Кременчука при набутті чинності Закон України «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання».

http://kg.ua/news/schetchiki

Як зазначив депутат у своєму запиті, відповідно до цього Закону, оператори зовнішніх інженерних мереж зобов’язані обладнати житлові та нежитлові будівлі вузлами комерційного обліку тепла та води.

Простіше кажучи, закон зобов’язав надавачів послуг за тепло- та водопостачання встановлювати загальнобудинкові лічильники, у тому числі, гарячої та питної води у кожному багатоквартирному будинку. 

Усі ж затрати на встановлення таких лічильників, згідно із законом, лягають на плечі споживачів.

До прийняття закону придбання та встановлення загальнобудинкових лічильників здійснювалося на розсуд споживачів і за рахунок тепло- та відповідно водопостачальних організацій.

Адже встановлення в багатоповерхівках вузлів комерційного обліку є вигідним саме для постачальників комунальних послуг.

 Завдяки таким загальнобудинковим лічильникам грошові втрати, що виникають через витоки води поза межами житлових площ, постачальниками послуг покладаються саме на споживачів послуг.

Такі обставини, як вказує Кальченко, ставить у нерівні умови та нерівне становище одних водоспоживачів по відношенню до інших. Адже одні споживачі гарячої та питної води не сплачували за встановлення загальнобудинкових лічильників, а інші зобов’язанні здійснювати таку сплату.

У свою чергу, наслідки виконання цього закону будуть тотожні наслідкам виконання Кодексу газорозподільних систем в частині встановлення загальнобудинкових лічильників газу.          

Щоб уникнути повторення таких негативних наслідків, депутат запропонував розробити та затвердити відповідну Програму по лічильниках та передбачити по ній відповідні гроші в бюджеті на наступний рік.

Як зазначив у своєму виступі депутат, це «не дуже великі гроші».

Мер повідомив, що даним питанням нині займається КП «Кременчукводоканал», а тому простіше збільшити фінансування комунальників – було помітно, що позицію Кальченка очільник міста не підтримує.

 18 голосами «За» депутати міської ради не підтримали ініціативу свого колеги по депкорпусу.

Нагадаємо, у КП «Кременчукводоканалі» в цьому році планують придбати лічильників на 3,2 млн. гривень.

 

Михайло Андрієнко

Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

Другие новости

Афиша Кременчуга
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Мы в Telegram

Подписаться