Кременчугская газета
Вторник, 23 Октября 2018 года
Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube

Вы здесь

Депутат Кальченко запропонував у всі будинки Кременчука вже в цьому році встановити теплові лічильники

16 ноября 2017 12:05

Коллеги підтримали. У місті потрібно обладнати лічильниками ще 383 будинки.

Депутат міськради Кременчука Олександр Кальченко (фракція «УКРОП») сьогодні на сесії виступив з депутатським запитом, у якому вимагає встановити за рахунок бюджетних коштів будинкові засоби обліку теплової енергії в усіх житлових багатоквартирних будинках міста до кінця 2017 року.

«Кременчужани та все населення України в цілому дуже добре пам'ятають ситуацію минулого року, яка склалася з оплатою за централізоване опалення в залежності від температури зовнішнього повітря.

На нарахування коштів за споживання тепла під час опалювального періоду 2016-2017 року, крім температури зовнішнього повітря, впливали такі фактори, як подорожчання газу, відсутність лічильників тепла, а також «людський фактор».

З метою зменшення соціальної напруги, Кабінетом Міністрів України було прийнято Постанову від  30.11.2016 № 865 «Про особливості нарахування плати за надану послугу з централізованого опалення населенню у разі відсутності у квартирі (будинку садибного типу) та на вводах у багатоквартирний будинок засобів обліку теплової енергії в опалювальний сезон 2016/17 року» (надалі – Постанова)», - заявив депутат Кальченко.

Він запевняє, що дана Постанова приймалася Урядом для вирішення двох основних проблем.

По-перше, для вирішення питання здійснення населенням України оплати саме за фактично спожиту комунальну послугу з централізованого опалення за економічно обґрунтованими тарифами. Постанова визначала алгоритм формування платіжки за опалення, згідно із яким споживачам, які мешкали у будинках без лічильників, рахунки з централізованого опалення виставлялися теплопостачальними підприємствами на підставі середніх показників будинків з лічильниками за умови, якщо рівень оснащеності житлового фонду приладами обліку теплової енергії в конкретному місті становив не менше 50%.

Так як в Кременчуці більше, ніж 50% житлового фонду були оснащені тепловими лічильниками, кременчужанам в опалювальний період 2016-2017 року плата за централізоване опалення нараховувалася згідно із вищезазначеним алгоритмом.

По-друге, Постанова була прийнята з метою усунення порушень прав споживачів. Через низький рівень оснащеності приладами комерційного обліку теплової енергії багатоквартирного житла, протягом останніх десятиліть порушувалося право споживачів на отримання коректного та справедливого нарахування за спожиту комунальну послугу. Саме задля справедливої оплати населенням спожитої комунальної послуги з централізованого опалення пріоритетним завданням Постанови КМУ від  30.11.2016 № 865 було визначено безумовне та стовідсоткове забезпечення багатоквартирних будинків тепловими лічильниками протягом 2017 року.

Згідно із п. 3 Постанови контроль за її виконанням покладався на Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства.

«Проте, не зважаючи на приписи Постанови, на сьогоднішній день в місті Кременчуці більшість багатоквартирних будинків залишаються неоснащеними тепловими лічильниками.

            Виходячи з викладеного, вважаю, що по-перше, проблема несправедливого нарахування оплати за централізоване опалення мешканцям міста Кременчука, які мешкають у неоснащених тепловим лічильником багатоквартирних будинках, у нашому місті є невирішеною. А по-друге, невиконання приписів Постанови щодо оснащення багатоквартирних будинків тепловими лічильниками протягом 2017 року є явним порушенням чинного законодавства України.  

Враховуючи вищевикладене, з метою усунення порушень прав споживачів – мешканців міста Кременчука, а також безумовного виконання приписів Постанови КМУ від 30.11.2016 № 865 до 31.12.2017, керуючись Законом України «Про статус депутатів місцевих рад», вимагаю: встановити за рахунок бюджетних коштів будинкові засоби обліку теплової енергії в усіх житлових багатоквартирних будинках міста Кременчука до кінця 2017 року», - сказав депутат Кальченко.

Міський голова Віталій Малецький зазначив, що «Полтаваобленерго» має обладнати ще 323 будинки лічильниками тепла, а «Теплоенерго» - 60.

Депутати заслухали інформацію та підтримали запит О.Кальченко.

 

Олег Булашев

 

Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

Другие новости

Конкурсы
  • УВАГА РОЗІГРАШ: вболівай за улюблену команду «Ворскла» під час домашніх матчів ЛІГИ ЄВРОПИ!

    Що потрібно зробити, щоб отримати свій ЩАСЛИВИЙ КВИТОК і повболівати за улюблену команду – читай нижче.    

Афиша Кременчуга
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Мы в Telegram

Подписаться