Кременчуцька газета
Четверг, 13 Червня 2024
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube threads telegram

 

 

Ви є тут

Депутати Кременчуцької міськради таки створили суміш бульдога з носорогом

17 травня 2024 16:45

Пряма мова.

 

Сьогодні депутати Кременчуцької міської ради прийняли рішення про реорганізацію лікарні «Придніпровська» (в народі залізнична лікарня) з Першою міською лікарнею імені Богаєвського, який охрестили сумішшю бульдога з носорогом. 

Це питання викликало дискусії в залі.

Очільник Кременчука Віталій Малецький пояснив проведення реорганізації проведенням в Україні медичної реформи, але в словах мера можна було почути і якусь неприязнь його до керівника лікарні «Придніпровська» Віктора Скачка. Він то хвалив його, то сварив, то, навіть, погрожував.

Але про все по черзі.

«В рамках цієї медичної реформи створюється спроможна мережа медичних закладів. Тобто заклад має надавати повний обсяг медичної допомоги населенню і має фінансуватися коштами Національної служби здоров'я…

Цей заклад підтримується органами місцевого самоврядування в частині комунальних платежів, в частині обладнання, ремонтів, матеріально-технічного забезпечення тощо…

Але далі така історія не може бути, тому що до 2026 року ми змушені будемо провести ці реформи в нашій галузі.

У нас є доволі успішна Перша міська лікарня імені Богаєвського. Вона закінчила минулий рік з 49 мільйонів гривень коштами на рахунках.

Інші заклади закінчили або з мінімальними залишками або десь з мінусами, що нам довелося їх дофінансовувати»,- сказав мер і запропонував об’єднати ці дві медустанови в одну, а тим, хто був проти пообіцяв викласти факти, а потім з ними та тими, хто проти проекту рішення, провести розмову, але уже не в сесійній залі.

«Не дивно мені чути погрози від Віталія Олексійовича, якщо хтось не згодний з його позицією. Хочу звернути вашу увагу, що на початку сесійного засідання я питала скільки часу знадобилося на розроблення бренду Кременчука, то нам сказали - п'ять місяців. А тепер нам за тиждень пропонують вирішити реорганізацію підприємства, на якому працює 199 співробітників. Аналітика говорить, що фінансові показники цього підприємства і кількість коштів, скільки вони залучають від НСЗУ за останні три роки - позитивні.

Мені болить, коли депутатський корпус використовують як кнопки»,- заявила активна у місті депутатка Лариса Гориславець.

Вона заявила, що у серпні 2023 року обласна влада затвердила перелік лікарень і там бачимо, що «Придніпровська» лікарня не входить до спроможної мережі, але немає жодного натяку і вказівки, чи примітки що ця лікарня буде об'єднана з якоюсь лікарнею.

Натомість тут вказано, що Кременчуцький перинатальний центр планується до об'єднання із лікарнею «Кременчуцька». Я хочу закликали профільну заступницю міського голови пані Усанову до комунікацій з депутатами і громадою, щоб ці питання реорганізації ми вирішували не за тиждень, бо це питання стосується колективів»,- сказала депутатка, але пані Усанової в сесійному залі сьогодні не було, а мер підтвердив, що згодом до кластерної лікарні «Кременчуцька» приєднають і пологовий будинок.

Про те, що з депутатами потрібно спілкуватися та пояснювати проекти рішень заявили і інші депутати міськради, бо в іншому випадку вони дійсно є заручниками ситуації, коли громадяни питають, а депутати не можуть нічого їм відповісти, бо не обізнані цими питаннями.

Вже після цих слів міський голова пообіцяв у подальшому проводити пояснення колегам проектів рішень та інформувати про проведену роботу, але заявив, що зробити це йому інколи не вистачає часу.

«Так у вас на комунальній телекомпанії штат 60 чоловік. Нехай вони розказують»,- сказала депутатка Лариса Гориславець.

«Будуть розповідати»,- відповів мер, а з зали вже пролунало запитання чи під час об’єднання відбудеться скороченні штатів медустанов.

«Скоротити можуть бути лише адмінпосади. Я б електрика звільнив. Він генератор не підключив, але розетку для електромобіля одному з лікарів зробив…»,- сказав мер.

Тим часом слово знову взяла депутатка Лариса Гориславець, яка що лікарня «Придніпровська» залучила при штаті 199 людей 64 млн грн коштів НСЗУ, а лікарня «Правобережна» при штаті 361 чоловік – лише 58 млн грн.

«Тобто ця лікарня Придніпровська працює ефективно. Я не хочу сказати, що хтось гірше, я не даю зараз оцінку… А питання чи по людські, коли не пройшли збори колективу, коли невідомо кого скоротять, приймати рішення?,- запитала депутатка.

Мер знову пообіцяв в недалекому майбутньому всі ці помилки виправити і надати колективу та депутатів дані про скорочення та інше.

Депутат Кременчуцької міськради Олександр Плескун тоже зажадав мати дорожню карту реорганізації і запитав, чому профільна депутатська комісія з питань охорони здоров’я не розглядала публічно питання реорганізації лікарень.

«Давайте введемо практику, що профільна комісія такі питання резонансні повинна розглядати і вивчати. І на ці комісії потрібно дивитись хто буде скорочуватись, хто не буде, кого будуть переводити, тому що це про людей»,- сказав Олександр Плескун.

В цей час голова депкомісії з питань охорони здоров’я Костянтин Брижаха вже відключився від онлайн засідання сесії, а члени його комісії, які були у залі чи дистанційно - онлайн промовчали.

А ми нагадаємо склад комісії з питань  соціального захисту населення, захисту прав ветеранів війни та учасників бойових дій, охорони здоров’я, материнства та дитинства.

Це голова комісії Костянтин Брижаха ( фракція «Мій Кременчук» - колишня фракція ОПЗЖ), заступник голови комісії Валерія Волкова ( фракції «Слуга народу»), секретар комісії Світлана Пищита (фракція Всеукраїнського об’єднання «Батьківщина»), а також члени комісії Вадим Українець (фракція  «Європейська солідарність»), Вікторія Чернишова (фракція «За майбутнє»).

Саме до них звернувся і депутат Олександр Роженко: «Друзі, давайте починати працювати!».

При цьому ніхто більше не згадав, про що писала «Кременчуцька газета», а саме про те, що Міністерство охорони здоров’я чітко пояснило - медичні заклади, які не увійдуть до спроможної мережі лікарень, продовжать свою роботу та зможуть і надалі укладати контракти із Національною службою здоров’я за програмою медичних гарантій.

Цікаво, що приватні лікарні також не входять в спроможну мережу, але ж вони працюють і заробляють кошти. Тож не зрозумілі кроки міської влади по «покращенню» надання меддопомоги пацієнтам, бо в лікарні «Придніпровська» деякі фахівці вже заявили про можливе припинення роботи з цим підрозділом, після його реорганізації.

Після дебатів, мер поставив на голосування питання об’єднання лікарень і рішення було прийнято. «За» проголосували 27 депутатів, проти – 1, не голосували - 3.

 

 

Про долю директора лікарні Віктора Скачка

Під час сесії в словах мера Кременчука Віталія Малецького можна було почути якусь неприязнь його до керівника лікарні «Придніпровська» Віктора Скачка. Він то хвалив його, то сварив, то, навіть, погрожував.

Ось декілька його цитат: «Віктор Іванович доволі непогано нею керує», «З ним підписаний контракт. Ми йому запропонували або заступником в нову лікарню або як він саме значить. Він поки що для себе ще не визначився», «Вчора пройшовся біля поліклінічного відділення лікарні «Придніпровська» і подивився, які вибиті вікна в їхньому корпусі, який стоїть по вулиці Юлія Руфа. Це ж просто безгосподарність», «Ну вже раз так пішло, розповім, як при COVID у нього працівники муніципальної варти були уповноважені продавати бахіли. Такого не було в жодній лікарні», «Скачко специфічний, але з ним можна працювати. Його просто треба відправляти інколи».

Навів мер і інші приклади роботи Віктора Скачка. Серед них – кондиціонер у лікарні хотіли встановити не у палаті пацієнтів, а у старшій медсестрі і очільник міста цьому завалив.

Яке рішення для себе прийняв пан Скачко, дізнавшись про об’єднання лікарень і позбавлення його посади директора медзакладу стане відомо згодом, коли він або стане заступником директорки Першої міськлікарні, або звільниться.

Нагадаємо, Суміш бульдога з носорогом: у Кременчуці лікарню «Придніпровська» хочуть об’єднати із Першою міською лікарнею

На сесію Кременчуцької міськради виносять питання про припинення комунального медичного підприємства «Лікарня Придніпровська»

У МОЗі кажуть, що така лікарня, як «Придніпровська», може працювати, тож не треба робити суміш бульдога з носорогом

Вільні профспілки Кременчука проти об’єднання лікарні «Придніпровська» із Першою міською лікарнею. Готові розпочати безстрокову акцію протесту 

 

Олег Булашев

 

 

 

 

 

 

 

"Кременчуцька газета" в соціальних мережах!
Будьте нашими підписниками... і одними з перших дізнавайтесь, що відбувається в Кременчуці та на Полтавщині, а також про резонансні події в Україні.
Не втрачайте шанс читати «гарячі» і цікаві новини першими!
Підписуйтесь на нас:  
Facebook: https://www.facebook.com/Kremenchukgazeta
Instagram: https://www.instagram.com/kg.ua/
Telegram: https://t.me/kgua_news


Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live threads
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Інші новини

Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися