Кременчуцька газета
Вівторок, 23 Липня 2024
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube threads telegram

 

 

Ви є тут

Депутати міськради не перейнялися питаннями забезпечення дитячої лікарні офтальмологом, а медиків Кременчука - муніципальними надбавками

24 квітня 2019 11:40

«Залучати молодь потрібно, але вчитися інтерни повинні не на дітях, а у висококваліфікованих спеціалістів зі стажем, яких немає в дитячій лікарні. Ну не можна проводити експерименти на дітях і чи поведуть шановні високопосадовці своїх дітей до інтернів».

Сьогодні на сесії Кременчуцької міськради депутатка Оксана Піддубна зачитала запит щодо забезпечення Кременчуцької дитячої лікарні офтальмологом, а медиків міста - муніципальними надбавками.

Вона зазначила, що на сьогоднішній день в Кременчуці гостро постало питання дефіциту кваліфікованих кадрів в галузі медицини.

Кричущий приклад – дитяча лікарня, пацієнтів якої позбавили вузькопрофільного спеціаліста - ОФТАЛЬМОЛОГА.

«27 березня 2019 року я особисто відвідала медзаклад і, як виявилось, проблема з дитячими лікарями-окулістами бере свій початок ще з 2017 року (саме тоді звільнилося два спеціалісти). У вересні 2018 року не пропрацювавши двох місяців, залишив місце роботи ще один окуліст, а з 01 квітня 2019 року звільнився лікар з понад 30-річним стажем і станом на сьогодні кременчуцьких дітей просто немає кому обслуговувати», - заявила депутатка.

Вона зазначила, що у відділенні залишилась тільки медсестра, в компетенцію якої входить проведення медогляду і перевірка зору. Щоб отримати лікування та виписати окуляри, пацієнтам необхідно звертатися до полтавських спеціалістів або в приватні заклади.

Піддубна зазначає, що їй відомі дві взаємопов’язані причини звільнення лікарів:

1. Мізерна зарплата, через що кваліфіковані фахівці змушені переходити працювати в приватні структури (як мені було повідомлено оклад лікаря вищої категорії з 1 червня 2019 року складатиме 4 тис 300 грн, тобто на руки він отримуватиме близько 3 тис 500 грн);

2. Побори, які стягують з лікарів високопосадовці (для цього існує спеціально розроблений план, який лікарі вимушені щомісяця виконувати), і, аби відпрацювати цей план, лікар повинен взяти гроші з пацієнта і більшу їх частину передати деяким посадовцям – підлеглим міського голови.

«Нагадаю, що у 2015 році у своїй передвиборчій програмі кандидат на посаду міського голови Малецький обіцяв введення муніципальних надбавок медикам, але по сьогоднішній день цього не виконав. Мабуть, чекає наступних виборів аби переобіцяти обіцяне.

І не варто плутати дофінансування з місцевого бюджету зарплат лікарям та передбачені законодавством доплати (за вислугу років, за категорію, за тривалість безперервної роботи тощо) з муніципальною надбавкою. Муніципальна надбавка – це стабільна окрема виплата з місцевого бюджету до офіційної зарплати.

На мої численні звернення, мені надали відповідь за підписом віце-мера Усанової, що до 15 червня буде підготовлено фахівця зі спеціальності «Дитяча офтальмологія» та ще два лікарі проходять інтернатуру. Та чи готові мешканці Кременчука довірити зір своїх дітей інтернам, які щойно закінчили навчання? Залучати молодь потрібно, але вчитися інтерни повинні не на дітях, а у висококваліфікованих спеціалістів зі стажем, яких немає в дитячій лікарні. Ну не можна проводити експерименти на дітях і чи поведуть шановні високопосадовці своїх дітей до інтернів», - каже О.Піддубна.

При цьому час на виступ депутат закінчився. Міський голова Віталій Малецький заявив, що не слід з пацієнтів брати 30 тис грн за операції на очах.

Депутати за запит не проголосували, але після цього Піддубна продовжила його читати.

Враховуючи вищевикладене, і той факт, що саме за каденції мера Малецького та його команди знищується комунальна медицина, депутатка вважає, що обов’язок депутатського корпусу втрутитися і зупинити процес знищення.

«Тому прошу підтримати запит, яким зобов’язати міського голову:

1.  В будь-який спосіб віднайти кваліфікованого лікаря-офтальмолога для дітей;

2.  Відпрацювати питання доплати лікарям муніципальної надбавки, завдяки якій можна запросити лікаря-офтальмолога в дитячу лікарню.

Окремо прошу профільній депутатській комісії (з питань освіти, молоді, культури, спорту, соціального захисту населення, розгляду питань, пов’язаних з АТО, охорони здоров'я, материнства та дитинства) взяти на контроль питання впровадження муніципальних надбавок для лікарів», - заявила депутатка і попрохала запит поставити на голосування, але мер не погодився.

«Вкладайтеся в свої терміни для виступу», - сказав Малецький і після сперечання поставив запит на голосування, але депутати знову його не підтримали запит.

Нагадаємо, Кременчук залишається без дитячого офтальмологічного відділення.

Малецький озвучив свою версію, чому місто залишається без дитячого офтальмолога.

Онлайн-трансляція: ХХХVІ сесія Кременчуцької міської ради Полтавської області VІІ скликання 24 квітня 2019 року.

 

Олег Булашев

Подпишись на нас

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

Інші новини

Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися