Кременчугская газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Понедельник, 28 Сентября 2020 года
Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube

Вы здесь

Депутати облради підтримали випуск пам’ятної монети та поштової марки до Дня народження В.Малика

 

18 сентября 2019 12:45

 

 

Депутати Полтавської облради на вчорашній сесії підтримали випуск пам’ятної монети та видання поштової марки з нагоди 100-річчя з дня народження українського письменника Володимира Малика.

Таким чином, прийняли звернення до проекту рішення «Про Звернення депутатів Полтавської обласної ради до Національного банку України та Українського державного підприємства поштового зв’язку «Укрпошта».

Мета: вшанувати пам’ять українського письменника Володимира Малика, адже 21 лютого 2021 року виповниться 100 років з дня його народження (справжнє прізвище – Сиченко). Письменник плідно працював у різних літературних жанрах. Він автор пригодницьких та історичних творів, пропагував українську героїчну минувшину.

Літературна творчість Володимира Малика суголосна нашому часу з його складними державницькими проблемами. Його твори входять до шкільної програми позакласного читання, щороку перевидаються провідними видавництвами України («Фоліо», «КМ-БУКС», «Клуб сімейного дозвілля» та ін.), перекладені на ряд іноземних мов.

Творчим досягненням Володимира Малика, безперечно, є його історичні романи «Посол Урус-шайтана» (1968), «Фірман султана» (1969), «Чорний вершник» (1976), «Шовковий шнурок» (1977), що склали тетралогію «Таємний посол», а також романи «Князь Кий» (1982) та «Черлені щити» (1985). Вони стали набутком нашої літератури, а їх автор зайняв одне з почесних місць серед кращих сучасних романістів історичного жанру. За твори історико-патріотичної тематики, зокрема романи «Посол Урус-шайтана», «Шовковий шнурок» та «Князь Кий», В. Малик удостоєний літературної премії імені Лесі Українки 1983 року.

Останній роман Володимира Малика «Черлені щити» присвячений також важливій сторінці нашої вітчизняної історії – походові новгород-сіверського князя Ігоря на половців – та славнозвісній поемі «Слово о полку Ігоревім». Поему не раз перекладали й переспівували. Відомо чимало поетичних творів, навіяних образами геніальної поеми. Однак досі не було широкого епічного полотна про русько-половецькі взаємини 1184 – 1185 pp. та про створення «Слова...». Після появи «Черлених щитів» ця прогалина в якійсь мірі заповнена.

Володимир Малик відомий і як літературний критик. Його перу належить ряд рецензій на твори українських прозаїків та книжка «Олесь Донченко» (1971) – про життя й творчість відомого дитячого письменника, який тривалий час жив і працював у Лубнах на Полтавщині – місті, куди 1953 року переїхав з Київщини Володимир Малик.

У зв’язку з вищевикладеним, Полтавська обласна рада звертається з проханням вшанувати пам’ять українського письменника Володимира Малика з нагоди 100-річчя з його дня народження випуском пам’ятної монети та виданням поштової марки.

Проектом рішення рекомендується звернутися до Національного банку України та Українського державного підприємства поштового зв’язку «Укрпошта» з проханням вшанувати пам’ять українського письменника Володимира Малика випуском пам’ятної монети та виданням поштової марки з нагоди 100-річчя з його дня народження.

 

Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

Другие новости

Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Мы в Telegram

Подписаться