Кременчугская газета
Пятница, 21 Сентября 2018 года
Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube

Вы здесь

Депутати облради розуміють: популізм Малецького позбавив громади району мільйонних прибутків

 

8 июня 2018 17:15

«Частково депутати не розуміють, що відбувається. Вони думають, що надають окремі ділянки ГЗК. Ми ж тільки підвищуємо плату за землю».

 

Від 2017 року залишається відкритим питання щодо затвердження нової грошової оцінки земель Дмитрівської територіальної громади, що поруч з Горишніми Плавнями. Саме за питання підвищення вартості плати за землю на останньому засіданні сесії Полтавської облради не проголосували фракції  партії БЮТ, Свобода та Укроп. Вони послухали мера Кременчука Віталія Малецького, який вказував, що це рішення надає змогу будувати Біланівський ГЗК, а насправді до цього підприємства це рішення не має відношення. Аби пояснити суть справи депутатам, за ініціативи голови  аграрної комісії вчора  до Дмитрівки приїхали  депутати облради почути громадську думку.

Зустріч проходила в актовій залі загальноосвітньої школи. Вільних місць не було. “Питання для громади — найважливіше “- говорить з трибуни сільський голова Антоніна Прядко. Наразі за 113 гектарів, які  є землями сільськогосподарського призначення Дмитрівської територіальної громади,  бюджет отримує в місяць 21 тисячу орендної плати. Як би затвердили — отримував би 204 тисячі на місяць.  Адже у бюджеті поточного року закладено вже нову грошову оцінку землі.

«Ціна питання 2 млн грн тільки на 113 га. Ми їх не дотримуємо. Вже пів року пройшло. Нам приходиться трошки скорочувати свої програми. І я боюся, якщо так далі піде, то нам доведеться скорочувати людей у наших бюджетних організаціях»,- каже голова Дмитрівської сільської ради Антоніна Прядко.

Підтримати громаду приїхав і перший віце-губернатор Андрій Пісоцький.

«Ми сьогодні підтримуємо наші ГЗК? Так у них всі акти на землю є. Ми сьогодні хочемо щось додатково ім надати? Теж – ні! Ми сьогодні зібралися для того, щоб почути місцеву громаду! За чи проти вона отримувати додаткові кошти?!»,- каже пан Пісоцький.

Секретар сільської ради  Ольга Верескун,  як землевпорядник, дивиться на це питання з точки зору законності. На її думку, не можна нехтувати затвердженими правилами.

«Можливо відмовити в прийнятті цього проекту лише на підставі якогось нормативного акту. Якщо грошова оцінка зроблена з порушенням, якщо чогось не вистачає, то її відправляють на доопрацювання. Ця оцінка вже пройшла держекспертизу. Як землевпорядник я не розумію, як можна не затримувати цю земельну оцінку»,- каже секретар Дмитрівської сільської ради Ольга Верескун.

Вчора громада одностайно вимагала у депутатів затвердити рішення  про збільшення грошової оцінки землі і не змішувати з екологією та поганим життям. “Гарно жити — швидко привикати”- говорять мешканці, завдячуючи тільки підтримці та опікуванню підприємств групи ФЕРРЕКСПО.

«Ми живемо, працюємо, раді, що у нас є ГЗК. Задячуючи їм у нас дитсадок краще, ніж у Комсомольську»,- каже працівник ДНЗ “Сонечко” Ольга Кизел.

Більше питань і обурення у громади  виникає з приводу  існування на їхній території ставка-випаровувача Кременчуцького НПЗ. Для мешканців Дмитрівки — саме це і є стихійним лихом. Підтримати односельців приїхав і депутат облради Дмитро Спатар.

«Давайте перевіримо всі грошові оцінки і порівняємо, як грошові оцінки підприємств відрізняються від оцінки ГЗК… Так ось я вам кажу, якщо сьогодні 220 га орендує Кременчуцький НПЗ і платить за це тільки 24 000 в місяць, так якщо по новому розрахувати в 190 тис то, це тільки в 10 раз має збільшитися в Дмитрівську раду коштів і вони на 3 сільрадах. Так ті сільради заживуть же!»,- заявив пан Спатар.

Член аграрної комісії, депутат облради Володимир Опель пообіцяв громаді, що голосування її членів буде одностайним на підтримку бажання селян. Запевнили і сільського голову Антоніну Прядко, що обов’язково нададуть їй слово наступного пленарного засідання. Підсумовуючи  все, Андрій Пісоцький зазначив: «Частково депутати не розуміють, що відбувається. Вони думають, що надають окремі ділянки ГЗК. Ми ж тільки підвищуємо плату за землю».

І післямова:  громада має намір переконувати депутатів особистою присутністю   на сесії облради.

Популізм Малецького позбавив громади Кременчуцького району права отримувати законний багатомільйонний прибуток.

 

 

Автор: Ірина Скрипачова, Гок-ТБ

Оператор: Віталій Гарлінський, Гок-ТБ

Монтаж: Максим Ніконов, Гок-ТБ

 

Подпишись на нас

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

Другие новости

Конкурсы
  • Переможців конкурсу "Перший раз - в перший клас" нагороджено

    Малеча задоволена. А ми ще раз вітаємо переможців та всіх учасників!

    Сьогодні у офісі страхової компанії «Мега-Поліс» відбулось нагородження трьох переможців фотоконкурсу «Перший раз – в перший клас».

    Нагадаємо, цей конкурс Кременчуцька газета проводила спільно з партнерами до Дня знань  і саме наші партнери визначили трьох переможців.

Афиша Кременчуга
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Мы в Telegram

Подписаться