Кременчугская газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube

Вы здесь

Депутати погодили подальше встановлення ставок та пільг по земельному податку на 2020 рік


26 июня 2019 21:50

Хоча частина депутатів називали рішення кабальним для приватних підприємців та великих підприємств нашого міста. 

Сьогодні на засіданні сесії Кременчуцької міської ради розглядали рішення «Про встановлення ставок та пільг зі сплати земельного податку та території Кременчука у 2020 році (регуляторний акт)».

Депутат Денис Терещенко зауважив, що цим рішенням депутати визнають свою безпорадність щодо будь-якого контролю будь-якого будівництва у місті. 

«Бо у нас хтось вирішив, що у нього тут буде мийка - будь ласка, хтось вирішив зробити ливнівку - будь ласка. І ми замість того, щоб це прикрити, придумуємо механізми, як із них побільше здерти грошей. Припустимо, хтось вирішив робити шиномонтаж у приватному секторі, а якщо це шкідливо сусідам? Як це можна допустити? Я вам говорю - ганьба!» - висловився він.

Депутат Костянтин Терещенко був категоричним попередньому спікеру.

«Законники завжди за все платять. У нас зараз чітко сформований механізм. Положення вступає в дію з 1.01.2020 року. Ми хочемо першими попередити, що якщо людина веде комерційну діяльність - то має сплатити за землю по комерційній ціні. Ми зараз не вирішуємо - законно - не законно. Нехай вони за це заплатять. Це можливість наповнювати міський бюджет», - висловився Костянтин Терещенко.

Депутат Сергій Погрібний зауважив, що у цьому баче корупційну складову. 

«Яким чином комісія буде визначати контингент, який підлягає податкам? Люди, які працюють на своїй землі - вони приноситимуть дискомфорт і перш за все собі, бо платитимуть налоги не лише за землю, а й за нерухомість. Законом не прописано: що заборонено приватне підприємництво на своїй землі. Вся Польша вижила за рахунок приватного підприємництва. Я вважаю, що цим рішенням ми малий бізнес просто поставимо на коліна!» - сказав Погрібний.

Дмитро Кавунник згадав, що є список приватних об'єктів, які не платять податки, і що цей бізнес був давно налагодженим.

«Те, що ми гнобимо бізнес - це як. Ми пропонуємо нормальні суми для бізнесу. І те, що будуть брати податки - це не зміни призначення землі. Адже офіційно ніхто нікому нічого не дозволяє. Вони живуть, як і всі, і повинні вносити у загальну скарбничку свій внесок», - додав Кавунник.

«Звертаю увагу на пункт «землі житлової забудови чи обслуговування господарських ділянок - 0,03%. А для «земель, які частково або повністю обслуговуються у комерційних цілях» - уже у 100 разів більше. Тобто, якщо господарська ділянка стоїть недалеко від житлового будинку - людина має сплати уже 3%. А цього немає у жодних містах. Тобто, сплачуватимуть у стільки разів більше! Тут буде точно корупційна складова: коли податківцям чи окремим чиновникам просто даватимуть хабарі - тож кому з цього буде краще?!» - зауважила інша народна обраниця.

Та додала, що за все у кінцевому рахунку сплачуватиме і кінцевий споживач, а це негативно вплине на всіх кременчужан загалом. Тож надала дві пропозиції. Оскільки не прописано, яким чином знаходитимуться самі підприємці - зняти питання на доопрацювання. Та друге - виключити другий пункт із податком аж у 3%.

Нагадаємо: раніше ініціативу радника мера Кременчука «зарубали»: у мерії вирішили поки що не гробити підприємства і збільшувати безробіття.

Між директорським корпусом Кременчука та мером Малецьким намітився розкол: промисловці просили мера не гробити підприємства і не збільшувати безробіття.

 

 

Аріна Алініна

Подпишись на нас

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

Другие новости

Афиша Кременчуга
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Мы в Telegram

Подписаться