Кременчуцька газета
П'ятниця, 19 Липня 2024
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube threads telegram

 

 

Ви є тут

Директорка гімназії №19 Лобан спростувала звинувачення, які висловила проти неї частина педколективу

17 червня 2024 14:00

Пряма мова.

«Я хочу сказати все спочатку і у повному обсязі»,- саме цими словами розпочала зустріч з представниками місцевих медіа директорка гімназії №19 Тетяна Лобан, яку частина колективу звинуватила у цькуванні та приниженні.

При цьому на столі директорка розклала численні документи, довідки, і навіть грамоти. Вона сіла обличчям до великої світлини, де кілька десятків учнів молодшої школи з нею стоять у вишиванках. Жінка каже, саме діти її надихають на подальшу роботу і те, що навчальний заклад поступово змінюється на краще.

А Тетяна Лобан працює на посаді керівника у Кременчуцькій гімназії №19 з 27 серпня 2020 року.

«За цей час зроблено дуже багато. Ви бачите, школа в центрі - це традиційна класична школа збудована у 1962 році. Ми намагаємося її осучаснювати, забезпечувати усім необхідним, омолоджувати, наскільки це можливо.

Користуючись моментом, хочу сказати слова особливої вдячності колишньому заступнику директора, якого я застала. Це Галушкіна Антоніна Олександрівна. Моральний авторитет цього закладу. Засновниця і розпорядник інклюзивного навчання в закладі»,- каже пані директорка і розповідає далі, що у закладі створено безбар'єрне освітнє середовище, розраховане на забезпечення освітньої діяльності для дітей з особливими освітніми потребами.

Їх у гімназії 37, а з першого вересня таких діток стане ще більше.

Далі пані директорка перераховує здобутки на посаді і каже, що це колективна праця, хоча підтримують дії керівництва не всі колеги. Але про здобутки - іх не мало: від знесення старого тиру і встановлення функціональних грат на вікнах до написання наукових робіт.

Проте головна мета зустрічі журналістів з Тетяною Лобан було все ж таки дізнатися її думку стосовно звинувачень частини колективу у неможливості працювати.

І слід зазначити, пані директорка підготувалася належним чином, аби відповісти опонентам. Підемо попунктно.

1. Звинувачення у виконанні педагогами роботи бухгалтерів задля фіксації звітності щодо харчування дітей.

«Запровадження у 2020 році для класних керівників звітності з харчування викликало неймовірну бурю. Про це було сказано під час відвідин групою наших педагогічних працівників влади. Вони вже чотири роки згадують той випадок, коли я попросила звітність харчування оформлювати за відповідним зразком. Це ніяка не бухгалтерська звітність. Це створена колишнім учителем Любенко Тетяною Олександрівною програма, куди всі класні керівники повинні вносити кількість дітей, відсутніх, кількість дітей, які харчуються, оплату батьківську, залишки. Ця система автоматично підраховує залишки і показує реальну картину. Але це викликало величезну бурю, причому, пізніше вчителі освоїли все це. Всі були вдячні. Сказали, наскільки це легше і простіше… Тож це була маса гніву на порожньому місці»,- каже пані Лобан.

2. Звинувачення у непрофесійності головного бухгалтера гімназії.

«Потім це невдоволення профспілкового комітету головним бухгалтером. Писали люди скарги на головного бухгалтера, то скаржилися на те, що вона не дотримується морально-етичних норм, то скаржилися на те, що були допущені певні помилки… Заступник з господарської роботи написав скаргу в департамент освіти. Департамент освіти розбирався з цією скаргою, написав відповідь і там все гаразд.

Якщо головного бухгалтера не стане в закладі, то заклад зайде в ступор. Не можна гратися головними бухгалтерами, це серйозна справа і дуже відповідальна.

Там пішло перекручування фактів»,- каже пані Лобан.  

3. Звинувачення у тиску на працівників.

«Будь-яке зауваження відносно цих людей, які приходили до вас, щодо виконання ними посадових обов'язків викликає шквал негативу і звинувачення мене в булінгу...

Одна із заступників має догану за незадовільну організацію роботи інклюзивної освіти. Але ж догану винесено на основі довідки, складеної департаментом освіти та інклюзивно-ресурсним центром.

Департамент освіти направив цю довідку для оперативного реагування. Департамент освіти рекомендує розібратися з допущеними недоліками в роботі заступника і прийняти рішення щодо недопущення в подальшому цих помилок. Тож була винесена догана…  

Які ще виникають в мене проблеми в роботі – це домогтися спілкування державною мовою!

Голова профспілки, яка до вас приходила, теж, та окремі члени профспілкового комітету свідомо ігнорують виконання закону про функціонування державної мови в закладах освіти…

От Яковенко Олена Вадимівна, яка сказала, що неможливо працювати в цій гімназії і директор знищує колектив. Під час всіх моїх нарад цей педагог постійно викрикує, і не дає мені слова сказати.

Під час останньої наради я змушена була взяти з собою тривожну кнопку для того, щоб вгамувати цю людину, аби вона дала мені змогу говорити, просто виступати як керівнику.

На канікулах вона була помічена в тому, що не приступила до роботи. Підпис в журналі обліку за неї поставила інша людина. За що їй знову ж виходить наказ про недопущення порушень правил внутрішнього трудового розпорядку працівниками гімназії.

Людина не вийшла на роботу, замість неї інша людина поставила підпис. З'ясувати, хто це зробив, я не змогла. Ця людина ознайомилася з наказом Яковенко. Ознайомлені всі вчителі про те, що в майбутньому допускати цього не можна.

Спізнення на уроки в неї на постійній основі. Моє зауваження сприймається дуже бурхливо. Так це те, що називається несприятливим моральним оточенням чи тиском моральним?

Заявляють про те, що вони працювали цілий рік з в.о. директора Світланою Каровіною. І було б все прекрасно. Але який рік? Якщо я брала відпустку без збереження заробітної плати лише на два місяці у період воєнного стану»,- каже керівник навчального закладу..

4. Звинувачення щодо вимагання коштів.

«Був такий випадок, коли я зверталася до профспілкового комітету з проханням допомогти дівчатам, які працюють на кухні, щоб вони пройшли підготовчі курси. На це потрібно були виділити кошти з бюджету і погодити з профспілкою. Голова профспілки сказала: Чого це ми маємо допомогати кухаркам? Вважаю це абсолютно неприйнятним»,- зазначає пані Тетяна.

5. Звинувачення у цькуванні.

«Підписування документів за престижність профспілковий комітет блокував, аж доки представники з Полтавської профспілки не змусили голову комітету негайно підписати ці документи. Це цькування?

Голова профспілкового комітету, на мою думку, є нелегітимна. Оскільки її було звільнено 28 березня 2022 року за її заявою. А 29 березня за її заявою її було прийнято і призначено на посаду вчителя трудового навчання. Якщо людина звільнилася, а потім влаштувалася, хто її переобирав як голову профспілкового комітету?

Я з цього приводу зверталася до міської профспілки, тому що знаю, що в цьому щось не так. Так не повинно бути. Але голова профспілкового комітету міста не надала мені чіткої відповіді на поставлене питання…

Нещодавно вручила грамоти колегам за перемоги у міських Олімпіадах з різних предметів. На це вручення голова профспілки Мудрак не прийшла. І коли заступник принесла їй грамоту, оскільки вона не бажала з'явитися на вручення, вона порвала при заступникові цю грамоту. Її було підкинуто під мій кабінет»,- каже директорка гімназії і демонструє цю грамоту, яка розірвана якраз посередині тризуба та державного прапора.

6. Звинувачення щодо не звітування директора.

«Мій звіт, як керівника був запропонований на 6 червня. Я запропонувала працівникам дистанційно в цей день працювати, провести дистанційний звіт і дистанційне голосування.

Профспілковий комітет пише лист з проханням і претензіями, чому організований дистанційний день, оскільки ракетної небезпеки в цей день не було. Цей звіт був перенесений на 13 червня.

Підготовлені бюлетені, списки, урна для голосування. Після робочого дня люди йдуть додому. Зручно розташовуються біля своїх ноутбуків. Слухають онлайн-звіт керівника, оскільки немає технічних можливостей провести звіт в актовій залі.

Крім того, якщо будуть сирени, то це перебиратися до сховища, а там продовжувати звіт практично неможливо. Тож варіант дистанційного звіту, я вважаю, прийнятним. Після прослуховування мого звіту прийти проголосувати так, як і просили, таємним голосуванням. Знову претензії, а чому їхати, а чому платити за проїзд, а чому не так?

12 червня вони організовують свій похід до влади, де обливають брудом керівника Кременчуцької гімназії №19.

Фактично, зривають проведення наступного звіту. Замість того, щоб прославляти наш заклад - постійні провокації і конфлікти, конфронтація з керівником»,- каже Тетяна Лобан і обіцяє влаштувати звіт найближчими днями.

7. Про плинність кадрів і звільнення близька 40 працівникі закладу.

«Це живий механізм, це динамічна система. Одні приходять, інші від'їжджають за кордон, змінюють місце роботи, тим паче зараз, в період воєнного стану… Не можна стверджувати, що це під тиском неймовірно жахливих умов, в яких працює колектив»,- каже директорка.

8. Звинувачення у приниженні, коли бібліотекарку директорка називає технічкою.

«Ще одна із відвідувачів Нестерова Олена Валентинівна, стверджує про те, що керівник називає її технікою, що категорично неприйнятно.

Вона належить до адміністративно-технічного персоналу. Що з цим я можу зробити? Якщо вона належить до адміністративно-технічного персоналу, значить вона адміністративно-технічний персонал.

При чому тут же, я ж переглядала відео кілька разів, вона говорить: сама: «Ми технічний персонал.

Вони кажуть я записую їх на диктофон. Це ще один фейк, ще один наклеп. Як це можна розуміти, як це можна витримувати? Це ж не вкладається в ніякі логічні ланцюжки»,- каже Тетяна Лобан і зазначає, що пані Нестерова вже вибачилася перед секретарем школи за те, що наговорила про крики на неї директора.

Окремо пані Лобан повідомила, що вона вкрай незадоволена тим, що при її згадуванні фігурує ім'я її зятя – нардепа Максима Березіна.

«Я не хотіла б, щоб жонглювали його іменем. Йому не соромно за мене, а мені не соромно за нього. Хабарі і крадіжки в нашій родині це абсолютне табу. Я є самодостатньою людиною, все життя пропрацювала у світі»,- зазначила жінка, а далі чітко промовила, що на відміну від деяких опонентів вона підтримує міського голову Віталія Малецького та президента Володимира Зеленського.

«Скажіть стисло, чому вас звинувачують у цькуванні, погрозах, недбалому ставленні і навіть вимаганні коштів?» - резумують зустріч журналісти.

«Кожен із цих відвідувачів мав від мене якусь претензію, зауваження… У кожного з них особиста образа на мене. І правильно ви сказали, що це лише частина колективу, це незначна частина колективу, кому я виписала попередження, кому догану, кого попросила пояснення написати. Ось пояснення», - каже пані директорка і зазначає, що весь колектив - це 69 педагогічних працівників, 17 технічних працівників.

«Чи плануєте ви подавати до суду на те, що це був наклеп на вас?» - запитують далі журналісти.

«Я думаю над цим. Я буду ще консультуватися з адвокатом, але залишати це я точно не буду, я маю право на захист!» - каже жінка.

«Чи відображається конфліктна ситуація частини колективу з директором на самих учнях?» - наше наступне запитання.

«Абсолютно ні, абсолютно ні. Я прошу звернути вашу увагу на цю картину. Вони зі мною. Оце день вишиванки. Ніхто з цих скаржників отам не стоїть, біля тих дітей. Ніхто не стоїть. Це моя енергетика, це моя сила, це оці діти. І світлі, розумні, мудрі педагоги», - каже директорка гімназії.

«Як ви плануєте вирішувати конфлікт в колективі?» - запитують представники медіа.

«По-перше, треба навести лад з головою профспілки. Я буду звертатися до області і до Києва розібратися в цій ситуації, наскільки людина легітимна. Потім будемо жити, будемо бачити, але це треба припиняти.

Я налаштована на те, щоб тут була абсолютна гармонія, співдружність, співпраця, рух вперед, продуктивна активність. Так і повинно бути. Без провокацій, без нагнітань, без наклепів ось такого типу», - резумує пані директорка.

Нагадаємо, Віцемерка Усанова про конфлікт частини педколективу гімназії №19 та директорки Тетяни Лобан

Скандальна директорка кременчуцької гімназії №19 Лобан перенесла звіт про свою роботу

Частина педколективу кременчуцької гімназії №19 відкрито звинуватили директорку закладу – тещу нардепа Березіна - Тетяну Лобан - у погрозах, цькуванні і навіть вимаганні грошей

 

Відео дивіться незабаром на нашому сайті

Олег Булашев

Відео Ігоря Борисевича

Монтаж Микити Ліцкевича


"Кременчуцька газета" в соціальних мережах!
Будьте нашими підписниками... і одними з перших дізнавайтесь, що відбувається в Кременчуці та на Полтавщині, а також про резонансні події в Україні.
Не втрачайте шанс читати «гарячі» і цікаві новини першими!
Підписуйтесь на нас:  
Facebook: https://www.facebook.com/Kremenchukgazeta
Instagram: https://www.instagram.com/kg.ua/
Telegram: https://t.me/kgua_news


Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live threads
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Інші новини

Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися