Кременчуцька газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Вівторок, 16 Серпня 2022
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube

Вы здесь

Діти – наше майбутнє, а ті, хто виховує це майбутнє у Кременчуці, працює за копійки

 

25 липня 2022 09:00

За пів року праці зарплати директорів кременчуцьких дитсадків ледь дотягують до захмарних місячних окладів Топ-чиновників міста.

Комусь так склалося, що роботу вихователів дитячих садків вважають не престижною та не надто важливою, важкою. Окрім іншого й зарплата не дуже радує. Тож не дивно, що відчувається брак кадрів. Професія втрачає свою популярність.

Новини про те, що вчителям та вихователям закладів дошкільної освіти підвищать зарплати, регулярно з’являлись, починаючи з 2019 року. Однак, на жаль, обіцянки поки залишаються порожніми. Говорячи про останні два-три роки, викладачі отримують підвищення тільки за рахунок зростання мінімальної заробітної плати. Варто відмітити, що вихователь в Європі в середньому отримає 4 тис 500 євро на місяць. Цю ж суму більшість працівників українських дитячих садків отримують більш, ніж за календарний рік роботи.

Зазначимо, що вихователь, який тільки починає працювати, на руки щомісяця має менше 5 тис грн.

І якщо ці цифри порівняти із зарплатою мера Кременчука Віталія Малецького чи його заступників, які час від часу за місяць мають понад 100 (!) тис грн, то варто визнати, що вихователі дошкільних закладів і їхні керівники отримують просто копійки.

Так скільки же за І півріччя 2022 року отримали директори ЗДО Кременчука навіть при закритих дитсадках?

Відповідне запитання ми адресували департаменту освіти і науки Кременчука, а тепер, отримавши відповідь, інформуємо наших читачів.

Відразу зазначимо, що сума залежить від кількості груп у закладі, наявності спецгруп та стажу роботи директора.

Виходячи із відповідей на наші інформаційні запити, ми склали рейтинг зарплат за І півріччя 2022 року. А ще ми проаналізували цифри і побачили, що мало хто з них за 6 місяців зміг заробити ті кошти, які Топ-чиновники Кременчука умудряються покласти в кишені лише за місяць своєї «тяжкої» праці.

Тож, наш рейтинг зарплат керівників дитсадків очолює директорка ЗДО №78 Оксана Якуба. За півріччя їй нарахували 139 тис 933 грн. Серед них: основної заробітної плати–55 тис 821 грн, надбавки – 47 тис 639 грн, матеріальна допомога на оздоровлення–10 тис 492 грн, індексація – 237 грн, відпускні за рік – 25 тис 742 грн. На руки ж вона отримала 111 тис 247 грн 28 коп.

Другу сходинку нашого рейтингу посідає директорка ЗДО №55 Вікторія Торубара. За І півріччя 2022 року їй нарахували 129 тис 830 грн.

Серед них: основної заробітної плати–56 тис 42 грн, надбавки – 31 тис 992 грн, матеріальна допомога на оздоровлення –11 тис 218 грн, індексація – 458 грн, відпускні за рік – 30 тис 097 грн. До гаманця ж вона поклала 103 тис 215 грн.

Третє місце дістається директорці ЗДО №80 Людмилі Моторній. Їй за 6 місяців 2022 року нарахували 120 тис 227 грн.

Серед них: основної заробітної плати–52 тис 729 грн, надбавки – 29 тис 650 грн, матеріальна допомога на оздоровлення–10 тис 976 грн, індексація – 286 грн, відпускні за рік – 26 тис 574 грн. Після усіх передбачених законодавством відрахувань вона отримала 95 тис 930 грн.

Пропонуємо нашим читачам дізнатися, скільки ж за І півріччя отримали на руки директори інших закладів дошкільної освіти міста.

Які зарплати поклали до гаманця керівники ЗДО у І півріччі 2022 року

Матеріали про зарплати директорів шкіл та керівників Департаменту освіти Кременчука шукайте незабаром у Кременчуцькій газеті.

Нагадаємо, найбільша зарплата за 2021 рік була також у Оксани Якуби - 187 тис 975 грн 90 коп. Другу сходинку рейтингу річних зарплат посідала Людмила Моторна, яка після усіх відрахувань отримала 173 тис 260 грн 94 коп.

На третій сходинці опинилася тоді директорка ЗДО №32 Лариса Малікова.

Захмарні суми: які зарплати VIP-чиновники Кременчука отримали у травні.

Секретні данні Малецького: навіть під час війни, VIP-чиновники Кременчука себе значними сумами не обділяють.

 

Марина Соловей


"Кременчуцька газета" в соціальних мережах!
Будьте нашими підписниками... і одними з перших дізнавайтесь, що відбувається в Кременчуці та на Полтавщині, а також про резонансні події в Україні.
Не втрачайте шанс читати «гарячі» і цікаві новини першими!
Підписуйтесь на нас:  
Facebook: https://www.facebook.com/kremenchuckagazeta/
Instagram: https://www.instagram.com/kg.ua/
Telegram: https://t.me/kgua_news


Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Інші новини

Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Ми в Telegram

Підписатися