Кременчугская газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Суббота, 11 Июля 2020 года
Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube

Вы здесь

Дитячі кременчуцькі табори в період адаптивного періоду: хто готовий до роботи

 

30 мая 2020 09:00

Карантинні обмеження через коронавірус у Кременчуці вплинули і на роботу літніх таборів. Адже вона опинилася на грані зриву. Деякі заклади працюватимуть лише з другої зміни, інші взагалі цьогоріч не прийматимуть дітей. Чого чекати батькам, та як іде підготовка до сезону, ми дізнавалися в очільників позаміських закладів дитячого оздоровлення.

Останні два місяці навчального року для юних кременчужан стали нетиповими. Дистанційна освіта, контрольні за комп’ютером, ізоляція від школи. Із червня 2020 року пришкільні табори не діятимуть, як це було раніше. Такі рекомендації надало Міністерство освіти та науки усім навчальним закладам України ще на початку травня. А от позаміським таборам оздоровлювати дітей поки що дозволяють. Детальний порядок їхньої роботи обіцяли оприлюднити незабаром – після прописаних правил другого етапу послаблення – адаптивного карантину. Про це 19 травня на засіданні штабу з оздоровлення дітей у міськраді інформувала віце-мерка Ольга Усанова.

Які заклади відкриють двері

Комунальні табори «Зоряний» та філія «Спортивно-оздоровчого комплексу «Супутник», які у 2020 році отримали понад 7 млн грн з міського бюджету на капітальні ремонти та оснащення новим інвентарем, готуються до роботи. Як прокоментував директор закладів Григорій Угніч, у форматі онлайн-школи підготували колективи вожатих. На територіях таборів встановлюють альтанки, оновлюють електромережі, замінюють асфальтне покриття біля їдальні, ремонтують клуб «Супутник». Керівництво очікує 100-відсоткової наповнюваності у період оздоровлення. Однак повідомляє, що близько 4% бажаючих, зареєстрованих у період карантину, відмовилися від відпочинку.

За інформацією заступниці з виховної роботи закладів Наталії Носкіної, девіз оздоровлення у таборах цього сезону: «Бути здоровим – це модно». Тож у програмі роботи з дітьми передбачено більше спортивних заходів, цікавих лекцій та інтерактивів.

«Для прикладу, усі діти зможуть пройти QR-квест «Здоровенькі були». Під час гри вони здобуватимуть знання та навички з санітарного обслуговування, навчатимуться застосовувати їх у житті. Плануємо також впроваджувати гру «36,6», у якій діти тренуватимуть набуті вміння надавати першу меддопомогу», – прокоментувала Носкіна.

Окрім цього, літнього сезону у таборі планують впровадити більше вітамінізуване меню.

Дітей у цих таборах чекають на першу зміну. Вартість відпочинку у «Зоряному» на одну дитину цьогоріч коштує 8 тис 820 грн, у «Супутнику» – 8 тис 190 грн. На базі останнього діятимуть і проектні табори. Перший – військово-патріотичний «Миротворець», наметове містечко – тут вартість відпочинку за 21 день коштує 5 тис 40 грн. Другий – табір інклюзивного розвитку «Літо в долонях» – путівка на 10 днів коштує 4 тис 400 грн (для дитини та супроводжуючого).

Директорка дитячого табору відпочинку «Сонячний» (від ПАТ «Укртатнафта») Надія Мішеніна повідомила, що їхній заклад теж готовий зустрічати відпочивальників. До школи вожатих набрали близько 120 осіб. Зараз тут (в с. Омельник) ремонтують радіорубку, де планують створювати арт-простір, триває будівництво басейну, оновили інвентар для занять спортивною стрільбою з лука, стрітболу, волейболу та аквааеробіки. Також тут запроваджують терапію піском та гончарним мистецтвом, працюватимете майстерня з вокально-інструментального напрямку.

«Головний цьогорічний мейнстрім відпочинку у нашому таборі – створення ситуації, коли діти наяву потрапляють у соцмережу. Адже у віртуальному світі надається багато переваг: тут можна бути ким завгодно, вигадувати та фантазувати. Але наша мета – показати дітям те, що можна ставати класним наяву через використання концепції «Лідер у мені», розвиток 7 високоефективних навичок за Стівеном Кові (американський бізнес-консультант в галузі управління і керівництва, спікер, лектор, відомий письменник – авт.)», – пояснила Мішеніна.

Роботу закладу планують розпочати з другої  зміни – 23 червня. Як інформувало керівництво табору, вартість путівки поки узгоджують. Але зазначають, що вона не особливо відрізнятиметься від минулорічної (близько 9 тис грн).

Аналогічно, з другої зміни, працюватимуть у навчально-оздоровчому комплексі для обдарованих дітей «Ерудит» (розташований у селі Потоки, створений на базі Кременчуцького педагогічного училища ім. А.Макаренка – ред.).

Цього року тут планували прийняти до 300 дітей. Але оскільки першу зміну відпочинку скасували, планується робота з дещо меншою кількістю дітей. На сьогодні зареєстровано близько 240 бажаючих. Передбачають, що із них 180 дітей прибудуть у табір за пільговими умовами – як обдаровані діти Полтавщини. Таких направляють районні відділи освіти та об’єднані територіальні громади області за умови, якщо дитина – призер олімпіад чи інших творчих конкурсів.

Директорка ліцею «Політ» Леся Крупіна розповіла, що цьогоріч, як і раніше, до роботи з вихованцями, окрім вожатих, планували долучити трьох іноземних волонтерів – аби діти вивчали англійську під час відпочинку.

«Інтелектуалам влітку варто релаксувати. А найкращий відпочинок – це зміна діяльності. Тож ми задіємо сучасні формати навчання здоровому способу життя, рухливості, боротьби з гіподинамією. Плануємо запрошувати цікавих відомих особистостей, впроваджувати патріотичне виховання, виконувати творчі завдання», – сказала Крупіна.

Вартість путівки лишається незмінною: 8 тис 400 грн за зміну.

Як повідомили представники позаміського табору відпочинку «Енергетик», що в с. Потоки (від ПАТ «Полтаваобленерго»), у 2020 році через карантин цей заклад не працюватиме.

Також стало відомо, що табір «Чайка» (від ПрАТ «Кременчуцький завод дорожніх машин»), розташований у смт. Градизьк, продали харківським підприємцям. Як інформували у міськраді, за попередніми даними, заклад працюватиме і цього року. Проте, коли почне приймати відвідувачів та яка вартість путівки, поки не інформували.

Пільги не скасували

На організацію оздоровлення та відпочинку дітей-кременчужан у міський бюджет 2020 року заклали 18 млн 882 тис грн. Як зазначила Усанова, дещо більшу суму на компенсації пільгових путівок передбачали і з обласного бюджету. У ці суми врахували кошти на придбання путівок для дітей, які потребують особливої уваги та підтримки; для дітей з інвалідністю, яких супроводжують дорослі; на часткове відшкодування вартості путівки пільговим категоріям, родинам обдарованих дітей, родинам представників профспілок і т.п.

За інформацією начальника управління у справах сімей та дітей виконавчого комітету міськради Андрія Макарова, загалом у 2020 році планували оздоровити 906 дітей усіх пільгових категорій. Такі родини мали доплачувати від 10 до 30% вартості путівки.

«І коли табори розпочинатимуть свою роботу, обдзвонюватимемо бажаючих та в порядку черги направлятимемо їх на відпочинок», – прокоментував Макаров.

Зазначимо, що згідно з положенням «Про порядок відшкодування частини вартості путівки дитячим закладам відпочинку», родини, у яких немає пільг, можуть отримати компенсацію у 2 тис 318 грн. Для цього їм необхідно звернутися в Управління у справах сімей та дітей.

Поки що правила для таборів не змінилися

Головна спеціалістка відділу державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства управління Держпродспоживслужби у Кременчуці Юлія Потреба нагадала: поки що жорстких чітких рекомендацій щодо дотримання санітарних норм у таборах під час відпочинку їхня установа не отримала. Тому зараз правила такі самі, як і раніше.

«Незабаром озвучать посилені та більш жорсткі вимоги щодо перебування дітей у таборах. А поки що кожен заклад відпочинку має виконати план-завдання, передбачений ще у вересні 2019 року. Обов’язково має бути посилена система безпеки по харчоблоках. Так само важливими є позапланові перевірки, на які нас запрошують керівники установ і, сподіваємося, їх не ігноруватимуть», – сказала Потреба.

І розповіла про стандартні триразові своєчасні відбори питної води у закладах та підготовці пляжів. До речі, з 4 по 29 травня табори відпочинку планували їх обстежувати. Але поки немає відповідних чітких рекомендацій, цього ще не робили.

«У зв’язку з епідеміологічною ситуацією враховуватимуться не менше 4-х квадратних спальних метрів на одну дитину. І те, що на кожного має бути три комплекти постільної білизни, два комплекти наматрасників, три – столового посуду. Сюди входять постійні дезінфекційні заходи, обробка наматрасників, подушок та інше», – уточнила Потреба.

Тож зараз всі – в очікуванні регламентуючого документу від головного санлікаря України щодо організації процесу оздоровлення та відпочинку дітей в умовах підвищеної епідеміологічної активності.

У мерії Кременчука не виключають, що під час відпочинку зберігатиметься масковий режим, зменшать кількість дітей при розселенні по кімнатах, посилять санітарний контроль всіх територій зон відпочинку.

Нагадаємо, табір «Зоряний» готується приймати дітей під сформований резервний графік заїздів.

Табір «Енергетик» не працюватиме цього літа, табір «Сонячний» готують відкрити з другого туру.

Раніше ми підбивали підсумки відпочинку дітей у таборах у 2019 році.

 

Ліна Романченко

Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

Другие новости

Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Мы в Telegram

Подписаться