Кременчугская газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Среда, 12 Августа 2020 года
Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube

Вы здесь

Діяльність «Біланівського ГЗК» безпечна: перевірялося все - від річок до ґрунту, від шуму до радіації

 

11 июня 2020 13:00

Проміжна аналітична довідка 1 етапу робіт 2020 року щодо отриманих результатів з моніторингу стану навколишнього середовища в зоні впливу кар’єру ТОВ «Біланівський ГЗК».

Згідно з Законом України «Про охорону навколишнього середовища», а саме статті 22 розділу V, де зазначено, що спостереження за станом навколишнього природного середовища, рівнем його забруднення здійснюється підприємствами, які своєю діяльністю можуть призводити або призводять до погіршення стану навколишнього природного середовища. Згідно пункту 6.3 Проекту ОВНС «Розкриття Біланівського родовища залізистих кварцитів. Коригування» передбачено ведення моніторингу стану навколишнього середовища.

Для характеристики стану навколишнього середовища в районі розташування кар’єру ТОВ «Біланівський ГЗК» використовуються сучасні методи відбору проб води, повітря, ґрунтів для виконання вимірювань та досліджень.
Вимірювання та дослідження проб води, повітря, ґрунту, а також вимірювання шумового навантаження виконуються сертифікованими та атестованими вимірювальними лабораторіями.

Станом на 1 квартал 2020 р. отримані наступні результати лабораторних досліджень:

1. Води річки Рудька відносяться до помірно забруднених. Невідповідність показників води Рудьки нормативам СанПіН «Санитарные правила и нормы охраны поверхностных вод от загрязнения» пов’язане із природними факторами формування поверхневих вод. Негативний вплив ТОВ «Біланівський ГЗК» відсутній.

2. Вміст забруднюючих речовин в атмосферному повітрі в зоні впливу кар’єру ТОВ «Біланівський ГЗК» відповідає вимогам «Гранично допустимих концентрацій хімічних та біологічних чинників в атмосферному повітрі населених місць», затверджених т.в.о. головного санітарного лікаря України Протасом від 05.03.2015 р.

3. Ефективна питома активність природних радіонуклідів в пробах ґрунту, відібраних у зоні впливу кар’єру  не перевищує рівень обов’язкових дій відповідно до вимог «Норм радіаційної безпеки України (НРБУ-97)».

4. Проаналізовані результати досліджень ґрунту  на вміст нафтопродуктів та важких металів показують, що вміст досліджуваних показників коливається в фонових межах. Діяльність кар’єру не впливає на забрудненість ґрунтів важкими металами та нафтопродуктами.

5. Відповідно до вимог ДБН 360-92 «Містобудування. Планування і забудова міських і сільських поселень» та ДБН В1.1-31:2013 «Захист від шуму» рівень шуму на межі санітарно-захисної зони не перевищує нормативних значень.

Згідно отриманих результатів досліджень, стан навколишнього природного середовища в районі розташування кар’єру ТОВ «Біланівський ГЗК» можна оцінити як умовно задовільний. Негативного впливу на навколишнє природне середовище від діяльності ТОВ «Біланівський ГЗК» не виявили.

Нагадаємо, останні дослідження: негативного впливу на навколишнє природне середовище від діяльності «Біланівського ГЗК» не виявили.

Юрій Химич: «Інвестиції в Біланівський ГЗК уже перевищили $100 млн».

Залишимо всi манiпуляцiї до наступних виборiв: Держекоінспекція України зазначає, що Біланівський ГЗК не радіоактивний.

Гендиректор Біланівського ГЗК Химич отримав нагороду «Меценат року».

Біланівський ГЗК розкриває карти, або Навіщо каламутять воду навколо підприємства.

Екс-заступник голови Кременчуцької райради, депутат Колотієвський: «Коли починають піднімати питання про екологію, то зрозуміло всім, що скоро у нас вибори».

Що криється за популізмом Шаповалова і Малецького?

Керівництво районної та низки сільських рад Кременчуцького району звинувачують Малецького у популізмі.

Докази небезпеки від роботи Беланівського ГЗК відсутні!

«Фіолетові» розбурхують громадськість БГОКом, щоб відвернути увагу від кримінальних справ влади.

Нагадаємо, Ferrexpo виділить 2 млн 500 тис доларів США допомоги для боротьби з коронавірусом.

Біланівський ГЗК виділив 300 тис грн медустановам Кременчуцького і Козельщинського районів.

 

 

Лазор Леснін 

Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

Другие новости

Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Мы в Telegram

Подписаться