Кременчуцька газета
Вівторок, 16 Квітня 2024
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube threads telegram

Ви є тут

Для харківських переселенців побудують модульне містечко в Полтавській області

27 вересня 2022 20:30

Приблизна вартість такого будинку у Білицькій громаді складає 500 тис гривень.

Воно знаходитиметься на ділянці в Білицькій громаді Полтавської області. Перший будинок уже побудований. Він повністю укомплектований та готовий до транспортування на місце модульного містечка - пише Харків Тудей.

Розрахований будинок на родину з чотирьох людей: двох дорослих та двох дітей. Він буде повністю укомплектований. У модульному будинку передбачено опалення, за рахунок того, що приміщення невелике, воно зможе економно опалюватися.

"Це невеличкий будиночок на 14 з невеликим квадратних метрів. Але ідея полягає в тому, що він повністю укомплектований. Він має санвузол, невеличку дуже компактну кухню. Ми розуміємо, що на такій площі дуже розгулятися не вийде, але там все є. Тобто родина маленька — я розраховував на двоє дорослих та двоє маленьких дітей — може достатньо комфортно там проживати якийсь період ", — сказав один з ініціаторів проекту, волонтер та підприємець Сергій Гірка.

Волонтери та представники Білицької громади підписали меморандум про співпрацю. ОТГ надала земельну ділянку в центрі селища.

"Є там поряд усі комунікації, які необхідні для того, щоб розмістии це містечко, ці будиночки, та зручності — аби це не були великі затрати, щоб це було поряд", — каже голова Білицької селищної ради Полтавського району Полтавської області Микола Скрильник.

Приблизна вартість такого будинку у Білицькій громаді складає 500 000 гривень. Гроші на будівництво шукають в інвесторів ініціатори створення модульного містечка — волонтер громадської організації "Ваш театр" Владислав Кульов і волонтер та підприємець Сергій Гірка. Однак соціальна ініціатива передбачає, що переселенці самі допомагатимуть волонтерам шукати інвесторів.  

"Ми вирішили, що ми можемо будувати самі модульні містечка. Далі було питання: для кого саме ми це робимо і яким чином? Тому що це кошти та дуже багато людей. У нас з'явилася нова модель співпраці, прецедент співпраці з різними громадами та залучати кошти не тільки від фондів. Кожна людина може сама шукати для себе таких інвесторів (ми будемо з цим допомагати). По-друге, є такі фонди, які також бажають комусь адресно допомогти, наприклад, якійсь родині. У нас дуже великі діаспори за кордоном. У цьому полягає наша іноваційність моделі — кожна людина може допомогти собі знайти інвесторів", - пояснив Владислав Кульов.

Для отримання будинку в модульному містечку на Полтавщині необхідно надати свою прописку в Харківській області та інформацію про відсутність житла через війну. Зробити це можна буде незабаром за допомогою форми на сторінці громадської організації "Ваш театр" у Facebook. Далі охочі отримати житло в модульному містечку мають шукати інвесторів, які б побудували для них будинок. Із пошуком допомагатиме громадська організація. Наразі потенційні інвестори вже є. 

Організатори створення модульного містечка просять долучатися до проєкту й інші громади в Полтавській та інших областях України, а також будівельні компанії.

Білицька громада допомагає переселенцям з початку війни. Для них за кошти ОТГ переобладнали школу, яка давно не експлуатується, під житло. Це приміщення з ремонтом та опаленням під дрова. Наразі у школі проживає близько 40 переселенців. Усього Білицька громада прихистила близько 2500 пересенців. У селищі створили 10 робочих місць для переселенців та готуються отримати від участі у французько-українському проєкті кошти на створення ще від 100 робочих місць. Це буде робота на крупорушках, млині та в цеху з переробки м'ясних консервів.

 

 

За матеріалами джерела


"Кременчуцька газета" в соціальних мережах!
Будьте нашими підписниками... і одними з перших дізнавайтесь, що відбувається в Кременчуці та на Полтавщині, а також про резонансні події в Україні.
Не втрачайте шанс читати «гарячі» і цікаві новини першими!
Підписуйтесь на нас:  
Facebook: https://www.facebook.com/kremenchuckagazeta/
Instagram: https://www.instagram.com/kg.ua/
Telegram: https://t.me/kgua_news


Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Інші новини

Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися