Кременчуцька газета
Четверг, 30 Листопада 2023
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube threads

 

Ви є тут

Для жінок військовий облік не дорівнює мобілізації і вони зможуть виїхати за кордон: роз’яснення заступника обласного воєнкому

28 вересня 2023 12:30

Треба знати!

З 1 жовтня 2023 року жінки деяких професій повинні будуть обов'язково стати на військовий облік. Втім військовий облік жінок з медичними спеціальностями не є новинкою, адже вони завжди були військовозобов'язаними.

Про це сьогодні на брифінгу повідомив заступник військового комісара Полтавського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки Едуард Бородай.

Він каже, що з 1 жовтня на військовий облік будуть зобов'язані встати всі жінки-медики, тобто лікарі, медсестри, стоматологи, акушерки, фармацевти, віком від 18 до 60 років. Спеціальність враховується і за дипломом, і за фактичним місцем роботи. 

«Медики, які працюють, вже на обліку. Це була планова робота. Ті, хто не працює мають до нас прийти. Я ажіотажу не передбачаю. На всі ці процедури дається три роки… Для жінок військовий облік не дорівнює мобілізації. Мобілізувати будуть лише при потребі»,- каже військовий.

Також він зазначає, що жінки-медики зможуть виїхати закордон, бо жодних змін (з 1 жовтня 2023 року) в умовах виїзду за кордон для жінок – НЕ буде. Кожна жінка з медичною та фармацевтичною освітою може вільно перетинати державний кордон незалежно від того, перебуває вона на військовому обліку чи ні (наразі обмеження діють лише для деяких категорій державних службовців та посадових осіб, які обіймають певні посади).

Окремо слід зазначити, що після постановки на військовий облік медики матимуть такі ж обов'язки, як і військовозобов'язані чоловіки. Жінки-медики зобов'язані:

 • ставати на військовий облік;
 • проходити підготовку до служби;
 • повідомляти у військкомат про важливі зміни в житті - зміна сімейного статусу, місця проживання або реєстрації, отримання інвалідності або статусу внутрішнього переселенця;
 • повідомляти в ТЦК про працевлаштування.

Жінки-медики, які не звернуться до центрів комплектування протягом 1 місяця після закінчення медичного вузу, отримають штраф у розмірі від 850 до 1700 гривень. Також штрафи передбачені для керівників підприємств, де є не обліковані військовозобов'язані жінки.

 

Як встати на військовий облік жінкам

Постанова Кабінету Міністрів України №1487 регулює, як стати на облік жінкам-медикам. В Україні військовозобов'язані жінки стають на облік ще під час навчання у вищому навчальному закладі. За 2 місяці до закінчення навчання вузи надають список випускників і випускниць в ТЦК. А протягом 1 місяця після закінчення навчання медики повинні самі з'явитися до військкомату.

Також в ТЦК після 1 жовтня повинні з'явитися всі жінки-медики, які ще не встали на військовий облік.

При собі потрібно мати пакет документів:

 • заява про взяття на облік;
 • паспорт або ID-карта;
 • ідентифікаційний номер;
 • документ про отримання спеціальності / професії;
 • довідка по роботі із зазначенням спеціальності, за якою жінка працює;
 • свідоцтво про народження дітей/документ про опіку;
 • свідоцтво про одруження;
 • фотографії 3х4.

Після цього на військовозобов'язану заводиться особиста справа і її направляють на медогляд.

Чи повинні вставати на військовий облік всі жінки

У Законі України позначені спеціальності, споріднені військовим. До них відносяться більшість професій - від водіїв і електриків до рестораторів. Жінки з цими спеціальностями можуть стати на облік добровільно.

Військовий облік для вагітних і матерів

Вагітні жінки-медики і мами малолітніх дітей також зобов'язані з'явитися до військкомату, як і всі працівниці медичних спеціальностей. Однак вагітні жінки відразу визнаються непридатними до служби за станом здоров'я не залежно від терміну.

А медики-матері будуть визнані непридатними до призову, якщо виховують дітей самостійно, мають 3 і більше неповнолітніх дітей або виховують дитину з інвалідністю, а також якщо їхній чоловік служить в ЗСУ.

 

Олег Булашев 


"Кременчуцька газета" в соціальних мережах!
Будьте нашими підписниками... і одними з перших дізнавайтесь, що відбувається в Кременчуці та на Полтавщині, а також про резонансні події в Україні.
Не втрачайте шанс читати «гарячі» і цікаві новини першими!
Підписуйтесь на нас:  
Facebook: https://www.facebook.com/kremenchuckagazeta/
Instagram: https://www.instagram.com/kg.ua/
Telegram: https://t.me/kgua_news


Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live threads
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Інші новини

Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися