Кременчуцька газета
Понеділок, 4 Грудня 2023
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube threads

 

Ви є тут

До уваги кременчужан! Чому Пенсійний фонд іноді відмовляє у призначенні пенсії за віком і як цього уникнути

1 листопада 2022 08:30

Рішення про призначення пенсії приймає регіональне управління Пенсійного фонду України не пізніше 10 днів після надходження заяви.

 

Відповідно до статті 26 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» пенсійний вік і право на призначення пенсії за віком визначається залежно від набутого особою страхового стажу і становить 60, 63 і 65 років.

Про це нагадують на сайті Полтавської ОДА

У нинішньому, 2022-му році, право вийти на пенсію у 60 років мають люди, у яких страховий стаж становить не менше 29-ти років. Цей показник щороку зростає на один рік, й у 2028-му році для виходу на пенсію в 60 років потрібно буде мати тридцять п’ять років стажу.

У випадках, передбачених законом, деякі категорії працівників мають право вийти на пенсію зі зменшенням пенсійного віку. Це стосується працівників, зайнятих на роботах за Списком 1 чи 2, учасників бойових дій, осіб, постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС та інших. Такі люди можуть вийти на пенсію раніше 60-ти років за наявності у них необхідного стажу.

Рішення про призначення пенсії приймає регіональне управління Пенсійного фонду України не пізніше 10 днів після надходження заяви. У сучасних умовах, коли пенсійні документи опрацьовуються за принципом екстериторіальності, із загальної всеукраїнської черги, пенсія громадянину, наприклад, Глобинської громади може бути призначена фахівцями Житомира чи Києва.

Надавши всі необхідні документи, люди з нетерпінням очікують отримання від держави соціальної гарантії. Але досить часто Пенсійний фонд із тієї чи іншої причини відмовляє в призначенні пенсії і, на жаль, дедалі кількість відмов зростає. Лише на Полтавщині за 9 місяців нинішнього року зафіксовано близько п’яти тисяч таких випадків.

Які причини відмов щодо призначення пенсії з боку ПФУ? Найбільш поширені з них такі:

          - записи в трудовій книжці про прийняття на роботу чи звільнення містять виправлення, помилки; відбитки печаток підприємств, якими засвідчені записи, не мають ідентифікаційного коду або нечитабельні тощо;

          - помилки або виправлення у військовому квитку чи дипломі про навчання (або їх відсутність);

          - уточнюючі довідки з місця роботи, які підтверджують стаж або пільговий стаж, не оформлені належним чином, чи видані на непідконтрольній території;

          - заявник не надав уточнюючі документи, які підтверджують пільговий стаж роботи, або не містять інформації про шкідливість такої роботи (характерно для осіб, які мають право на призначення пільгової пенсії за Списком 1, 2);

          - документи заявника містять неточності: наприклад, прізвище чи ім’я мають розбіжності в паспорті та трудовій книжці.

          - заявник не має необхідного страхового стажу.

Для того, щоб не було неочікуваних неприємностей і розчарувань, громадяни передпенсійного віку повинні завчасно підготувати і перевірити свої документи. Тоді з’явиться можливість внести до них належним чином зміни або подбати про отримання додаткових уточнюючих довідок.

 

За матеріалами Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області


"Кременчуцька газета" в соціальних мережах!
Будьте нашими підписниками... і одними з перших дізнавайтесь, що відбувається в Кременчуці та на Полтавщині, а також про резонансні події в Україні.
Не втрачайте шанс читати «гарячі» і цікаві новини першими!
Підписуйтесь на нас:  
Facebook: https://www.facebook.com/kremenchuckagazeta/
Instagram: https://www.instagram.com/kg.ua/
Telegram: https://t.me/kgua_news


Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Інші новини

Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися