
Питання-відповідь.
На особистому прийомі віце мерки Ольги Усанової журналісти Кременчуцької газети поцікавились, як у нашому місті налагоджений супровід ветеранів? Скільки працює фахівців, де їх можна знайти, куди людині звернутися, взагалі який алгоритм дій?
"У нас ця функція покладена на нашу комунальну установу Центр надання соціальних послуг Турбота. Там у нас є відділ по роботі з ветеранами, фахівці по роботі з ветеранами і помічники ветерана. Це ті люди, які за проектом Мінсоцполітики проходять відповідний конкурс (це люди з-поміж ветеранів, або членів їхніх сімей і вони за принципом рівний-рівному працюють з ветеранами", - зазначила Ольга Усанова.
Чиновниця вказала, що кременчужани спочатку мають звернутися в комунальну установу "Турбота" і за потреби отримати необхідні послуги.
"Їх супроводжують фахівці в будь-яких питаннях, які необхідні,- починаючи від оформлення статусу і далі всі інші соціальні питання. Це і питання виплат, питання оформлення пільг, питання лікування, питання організації дозвілля і таке інше", - її слова.
На запитання - скільки помічників ветеранів у Кременчуці і чи достатня ця кількість на все місто? Відповідь була наступна: "Сьогодні фізично у нас працює три наших фахівці і один помічник ветерана з Мінсоцполітики. І два ми ще чекаємо".
Тобто утримання частини помічників ветеранів у Кременчуці утримують за кошти міського бюджету, а частину - державного.
Не відкидає чиновниця, що у помічників ветеранів, які отримають зарплату із міського бюджету вона нижча, ніж ті, хто з державного.
У перших на рівні 14 тис грн, другі ж мають у місяць до 20 тисяч гривень.
"Це психологічно важка робота, робота з документами. Вона досить складна. Тому, хто не відчуває в собі сили, то ті люди шукають якусь іншу роботу", - слова Усанової.
І хоч конкретну кількість помічників ветеранів чиновниця так і не назвала, та запевнила, що проблем із обслуговуванням ветеранів зараз в місті немає.
Світлана Павленко
Відео редакції