Кременчугская газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Воскресенье, 21 Июля 2019 года
Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube

Вы здесь

Досвід Горішніх Плавнів з чистки водойм уже переймає вотчина Порошенка і Гройсмана – Вінничина

 

11 сентября 2018 09:20

Вінничани активно проголосували за петицію використання біологічної протидії цвітінню водойм, приводячи у приклад практику міста Горішні Плавні.  
 
 Ще минулого року комунальники Горішніх Плавнів почали використовувати новітні способи чистки водойм у місті від цвітіння синьо-зелених водоростей.

За рахунок коштів екологічного фонду на суму 59,8 тис. грн закуплено 60 кг пасти, що містить хлорелу – одноклітинну зелену водорость, відому своїми корисними якостями. Адже хлорела запобігає збільшенню кількості синьо-зелених водоростей, які викликають інтенсивне цвітіння води. Про таке минулоріч повідомляли у міській раді Горішніх Плавнів.

Таким чином працівники комунального підприємства «СпецЕко» впроваджували біологічний метод очищення води від цвітіння. Якщо робити це регулярно, водойма буде захищена від неконтрольованого розмноження синьо-зелених водоростей, які змінюють колір води, роблять її мутною, в’язкою та додають неприємного запаху.

Окрім неприглядного естетичного вигляду цвітіння провокує замори риб, які стаються через нестачу кисню та розпад відмерлої біомаси. Натомість використання біологічної протидії цвітінню покращує гідрохімічний та кисневий баланс водойми, сприяє розвитку планктону, який є кормом для риб. Фахівці говорять, що цей біологічний метод очистки водойми ще ефективніший та дешевший за хімічні та механічні, які використовуються традиційно.

Тепер цей досвід може перейняти вотчина Порошенка і Гройсмана – Вінничина. Саме у Вінниці вже набрала необхідної кількості голосів петиція щодо застосування подібного методу очищення води. Так, петиція «Очищення річки Південний Буг за допомогою водорості хлорела» набрала 373 голосів підтримки вінничан. Вінничанин Віктор Самойлов зазначав, якщо очищати за допомогою спеціальної суспензії, яка містить одноклітинні водорості хлорела (Chlorella vulgaris) регулярно, водойма буде захищена.

За його словами, цей метод був запроваджений у 2017 році в місті Горішні Плавні Полтавської області. 
7 вересня 2018 року, оприлюднили відповідь на петицію. Посадовці звернулися до екологів та спеціалістів водних ресурсів, щоб ті вивчили вищезазначений метод для визначення доцільності.

Разом з тим, нагадали, що зараз Південний Буг очищають земснарядом, який працює в тестовому режимі. 

Нагадаємо, не у Кременчуці: телеканал ICTV показав, як живе місто високих зарплат та залізної руди після перейменування у Горішні Плавні.

 

 

Олег Булашев
 

Подпишись на нас

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

Другие новости

Афиша Кременчуга
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Мы в Telegram

Подписаться