Кременчуцька газета
Четверг, 13 Червня 2024
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube threads telegram

 

 

Ви є тут

ДСНС виграє справу щодо ліцею № 17 і це завдяки «роботі» Малецького, який поїхав закордон, замість наведення порядку в місті

2 листопада 2022 09:00

Поки рішення оскаржується влада Віталія Малецького не зробила суттєвих змін в житті школи і продовжує наражати педагогів та учнів на небезпеку.

 

Днями Полтавський окружний адміністративний суд розглянув у письмовому провадженні справу за позовом Кременчуцького ліцею №17 "Вибір" імені М.Г.Неленя Кременчуцької міської ради до Головного Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Полтавській області, про визнання протиправним та скасування припису.

Третьою особою, яка не заявляла самостійних вимог щодо предмета спору, але виступала на стороні позивача є Кременчуцька міська рада.

Від суду Кременчуцький ліцей №17 "Вибір" імені М.Г. Неленя просив:

- визнати протиправним та скасувати припис, винесений Кременчуцьким районним управлінням Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Полтавській області від 25.10.2021 №307.

З матеріалів справи вбачається, що протягом 25.10.2021 уповноваженими на перевірку посадовими особами відповідача було здійснено позапланову перевірку Кременчуцького ліцея №17 "Вибір" імені М.Г.Неленя Кременчуцької міської ради.

25.10.2021 відповідачем складений акт за результатами проведення позапланового заходу державного нагляду (контролю) щодо дотримання суб`єктом господарювання вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки №384 та прийнятий припис про усунення порушень вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки №307, які отримані директором Кременчуцького ліцея №17 "Вибір" імені М.Г.Неленя Кременчуцької міської ради Кременчуцького району Полтавської області.

Описом виявлених порушень вищезазначеного акта №384 зафіксоване порушення вимог пожежної безпеки, які мають місце у будівлі Кременчуцького ліцея №17 "Вибір" імені М.Г.Неленя, а саме: Будівля школи не обладнана системою пожежної сигналізації та керування евакуюванням людей в частині системи оповіщення про пожежу та покажчиків напрямку евакуювання).

Позивач вважає, що відповідач неправомірно встановив порушення, які викладені в приписі, звернувся до суду з позовом про визнання протиправним та скасування припису про усунення порушень вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки від 25.10.2021 №307.

23.11.2021 від відповідача надійшов відзив на позовну заяву, у якому просив відмовити в задоволенні позовних вимог у повному обсязі, посилаючись на ненадання позивачем жодних належних доказів, які вказують на те, що при проектуванні та будівництві будівлі навчального закладу було встановлення системи протипожежного захисту будівлі.

01.12.2021 від представника Кременчуцької міської ради Кременчуцького району Полтавської області подані письмові пояснення, у яких підтримано всі аргументи та зауваження позивача щодо припису №307 від 25.10.2021 та зазначено, що припис складений з порушеннями та підлягає скасуванню.

01.02.2021 позивач скористався правом подання відповіді на відзив, надавши додаткові аргументи стосовно розгляду справи.

14.12.2021 Головним управлінням Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Полтавській області подані заперечення на пояснення третьої особи від 14.12.2021, у якому зазначено, що оскаржуваний позивачем припис №307 від 25.10.2021 було складено без будь-яких порушень та з дотриманням вимог чинного законодавства України.

Суд з цієї справи неодноразово переносився.

Протокольною ухвалою суду від 28.09.2022 у задоволенні чергового клопотання позивача про відкладення провадження відмовлено з огляду на значну кількість відкладень з боку останнього та керуючись положеннями статті 205 КАС України, клопотання відповідача та третьої особи про розгляд справи без участі представників задоволено.

Зважаючи на відсутність перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених статтею 205 Кодексу адміністративного судочинства України, а також відсутність потреби заслухати свідка або експерта, суд ухвалив розглянути справу у порядку письмового провадження.

Дослідивши матеріали справи, з`ясувавши фактичні обставини, оцінивши докази, що мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд вирішив у задоволенні позовних вимог Кременчуцького ліцея №17 "Вибір" імені М.Г.Неленя Кременчуцької міської ради до Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Полтавській області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні позивача Кременчуцька міська рада Кременчуцького району Полтавської області про визнання протиправним та скасування припису відмовити.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

Але і це ще не все.

Виявляється, ще влітку Полтавський окружний адміністративний суд, розглянувши за правилами загального позовного провадження у письмовому провадженні справу за адміністративним позовом Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Полтавській області до Кременчуцького ліцею №17 "Вибір" імені М.Г.Неленя про застосування заходів реагування у сфері державного нагляду (контролю), вирішив задовольнити заходи реагування у вигляді повного зупинення експлуатації будівлі Кременчуцького ліцею №17 "Вибір" імені М.Г.Неленя, до повного усунення порушень вимог пожежної безпеки, зафіксованих у пунктах №№ 1, 2, 3, 4, 5, 6 опису виявлених порушень вимог законодавства Акту, складеного за результатами проведення позапланового заходу державного нагляду (контролю) щодо дотримання суб`єктом господарювання вимог законодавства у сфері пожежної та техногенної безпеки від 18 червня 2021 року №73.

Зараз це рішення оскаржується у Другому апеляційному адміністративному суді.

Поки рішення оскаржується влада Віталія Малецького не зробила суттєвих змін в житті школи і продовжує наражати педагогів та учнів на небезпеку.

Байдужості немає меж: завдяки "роботі" кременчуцької влади школи закривають за рішенням суду

Влада Малецького знову зганьбилась: пожежники вимагають у судах закриття шкіл Кременчука

 

Олег Булашев

 


"Кременчуцька газета" в соціальних мережах!
Будьте нашими підписниками... і одними з перших дізнавайтесь, що відбувається в Кременчуці та на Полтавщині, а також про резонансні події в Україні.
Не втрачайте шанс читати «гарячі» і цікаві новини першими!
Підписуйтесь на нас:  
Facebook: https://www.facebook.com/kremenchuckagazeta/
Instagram: https://www.instagram.com/kg.ua/
Telegram: https://t.me/kgua_news


Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Інші новини

Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися