Кременчугская газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
COVID-2019
Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube

Вы здесь

Дублюючі лічильники і прилад для виявлення незаконних врізок - у Кременчукгазі розповіли, як ловлять споживачів-нелегалів


27 февраля 2020 13:10

Якщо споживання газу значно занижене, то обов’язково чекайте контролера.

За дев’ятьма адресами в нашому місті "Кременчукгазом" минулого року недоотримано 219 тисяч 927 грн.  Можливі збитки протягом року лише за однією із адрес газовики оцінюють у 36 тис  грн. Недоотримання коштів ще по двох будинках становлять 30 тис грн і 28 тис грн. 

Про це повідомили на офіційній сторінці ПрАТ «Кременчукгаз».

«Встановлено, що в приватному будинку в неопалювальний період на одну особу необхідно 10,5 кубометрів газу для приготування їжі та підігріву води. А у деяких споживачів у опалювальний період обсяг використання газу становить 70 кубометрів на місяць для опалення будинку площею 148 кв м! У той час, коли для опалення приміщення такої площі за санітарними нормами необхідно хоча б 600-700 кубометрів», -  каже  керівниця департаменту обліку ПрАТ «Кременчукгаз» (ДОПГ) Брутова.

В опалювальний період (із листопада до березня) фахівці Департаменту аналізують обсяги споживання газу кожного абонента. Якщо споживання значно занижене, то це обов’язково перевірять, навідавшись до домоволодіння. Контролери-обхідники обстежать підключені газові прилади, перевірять наявність котла для альтернативного палива.

Тим часом, є споживачі, в яких обсяги споживання газу не підтверджують заявлену економію. Контролери бачать, що альтернативних опалювальних приладів немає, зокрема, дров’яного чи електричного котла, а споживачі користуються лише газом. Звідсіля й виникає припущення про можливий несанкціонований відбір газу.

Крім того, підключаючись прихованим методом і здійснюючи несанкціоновані врізки потайки у себе у дворі, такі люди здатні створити небезпечну ситуацію.  

Минулого року фахівці ПрАТ «Кременчукгаз» встановили дублюючі лічильники за шістьма адресами і почали здійснювати власний облік. Це будинки на Лашках, один в районі Хорольської та один в Піщаному. Всі помешкання площею від 100 до 200 кв м.

«Це дуже затратний метод – десятки тисяч коштувала лише проектна документація. Плюс самі матеріали. Ми витратили близько 100 тис грн», - каже начальник групи Департаменту обліку Дмитро Бакаєв про метод дублюючого обліку.

Порівнявши споживання газу за минулий і за цей рік, за однією із адрес фахівці ПрАТ «Кременчукгаз» виявили найпоказовіші результати.

Середньомісячне споживання минулого опалювального періоду становило 70-80 куб м/міс. Дублюючий облік показав інші цифри: 400-450 куб м/міс. За двома іншими адресами після встановлення дублюючого приладу обліку, споживачі встановили котел для твердого палива. Таким чином ми припинили несанкціонований відбір газу.

Решта адрес дають більший обсяг, ніж минулого року. За однією із адрес навіть дублюючий облік досі не допоміг виявити збільшення обсягу спожитого газу. Є припущення, що споживач може несанкціоновано відбирати газ із іншого газопроводу, оскільки навколо його будинку три гілки газопроводів.

Цього року в рамках інвестиційної програми для Департаменту обліку природного газу придбають вартісний прилад. За його допомогою можна знаходити несанкціоновані врізки у газопровід під землею. Таке дослідження дасть можливість виявити крадіжку та накладати санкції, згідно з Кодексом – донарахування за граничними нормами. Далі складатимуть акт, розриватимуть у землі трубопровід і перекриватимуть газопостачання.

У Кременчукгазі нагадують: для прорушників штрафи б’ють по кишені набагато більше, ніж справедлива оплата за спожитий газ. 

Загалом у зоні обслуговування підприємства 31 тисячі 303 споживача, які користуються газом у власному будинку.

 

Світлана Павленко 

Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

Другие новости

Афиша Кременчуга
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Мы в Telegram

Подписаться