Кременчугская газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Четверг, 28 Мая 2020 года
Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube

Вы здесь

Дуже «глибокий аналіз ефективності» або, Що насправді стоїть за об'єднанням відділень в Першій міськлікарні

 

17 мая 2019 14:00

Дане питання викликало досить широкий резонанс у трудовому колективі лікарні та серед багаточислених пацієнтів ендокринологічного відділення.

Наша редакція в своїх публікаціях відслідковувала тему об'єднання ендокринологічного та гастроентерологічного відділень в Кременчуцькій першій міській лікарні ім. О.Т. Богаєвського. 

Як виявилося, згадане питання викликало досить широкий резонанс і не тільки безпосередньо в трудовому колективі лікарні, а й, в першу чергу, серед багаточислених пацієнтів ендокринологічного відділення.

Згадати лишень те, що внаслідок так званого «покращення» в лікарні планують залишити лише 15 ліжок для лікування ендокринологічних хворих і це в той час, коли в світі загалом діабетом хворіє понад 30% населення.

Враховуючи таку статистику, виходить, що на потенційних 60 000 хворих на діабет та інші ендокринологічні вади наші посадовці залишають аж 15 ліжок і пояснюють це недостатньою ефективністю відділення.

Натомість, за так званою «ефективністю» ніхто не згадує про здоров'я та долі тисяч пацієнтів ендокринологічного відділення, які зараз з жахом придивляються до обшарпаних стін гастроентерологічного відділення лікарні, подумки порівнюючи його з відремонтованим та спеціально підлаштованим під лікування хворих на діабет нинішнім приміщенням.

Але, як виявилось, не все так однозначно і з питанням аналізу ефективності.

Так, за інформацією нашого видання, декілька ініціативних груп пацієнтів даного відділення вже звернулися і до міського голови Віталія Малецького з приводу необхідності втрутитись в дану ситуацію та недопустити проведення «покращення», яке може поставити під загрозу можливість якісного лікування тисяч пацієнтів ендокринологічного та гастроентерологічного відділення в КНМП «Кременчуцька перша міська лікарня ім. О.Т. Богаєвського».

 Однак, поки влада вичікує, до справи взялися і юристи.

Так, захищаючи права одного з медичних працівників відділення, які, наразі, не зважаючи на постійну потребу в кадрах, залишаються в «підвішеному стані» та не бажають працювати у відділенні, нині взагалі не пристосованому для потреб ендокринологічних хворих, адвокат Валерій Гонтар звернувся до КНМП «Кременчуцька перша міська лікарня ім. О.Т. Богаєвського» з адвокатським запитом. Серед іншого він прохав надати копії наказу №105 від 19.04.2019 року «Про створення комісії для проведення аналізу ефективності роботи ендокринологічного та гастроентерологічного відділень КНМП «Кременчуцька перша міська лікарня ім. О.Т. Богаєвського» за 2016-2018 роки» та довідку перевірки складену комісією на виконання вказаного наказу.

Адже саме довідка перевірки складена на виконання згаданого наказу і стала підставою для видання директором лікарні наказу №106 від 22 квітня 2019 року «Про зміну профілю відділень КНМП «Кременчуцька перша міська лікарня імені О.Т. Богаєвського». Ніби саме вона містила в собі беззаперечні докази неефективності використання коштів на утримання медичного підприємства.

На запит адвоката йому надійшли і накази про створення комісії і наказ про зміну профілю, штатного розкладу, тощо, однак основного документа, а саме довідки перевірки ефективності діяльності ендокринологічного та гастроентерологічного відділень серед наданих документів чомусь не виявилося.

На думку адвоката Гонтара В.М, вказаного документа взагалі не існувало та не існує на даний час. Адже як би він існував та дійсно містив в собі об'єктивні дані, то підстав приховувати його від громадськості та від пацієнтів у керівництва лікарні не було б. Обставини ж, які передували цим подіям вказують на те, що так звана «реформа покращення» в першій лікарні викликана іншими явно не тими підставами, які озвучені громадськості.

Так, якщо звернути увагу на те, що наказ №105 «Про створення комісії для проведення аналізу ефективності роботи ендокринологічного та гастроентерологічного відділень» видано директором лікарні 19 квітня 2019 року, а наказ №106 «Про зміну профілю відділень КНМП «Кременчуцька перша міська лікарня імені О.Т. Богаєвського», виданий 22 квітня 2019 року виходить, що комісія мала працювати в суботу та неділю, оскільки саме на ці дні випадали числа: 20 та 21 квітня цього року. Зазначене викликає обгрунтовані сумніви, особливо враховуючи те, що будь який аналіз ефективності вимагає грунтовного аналізу і аж ніяк не в офіційні вихідні.

Відтак, всі вищеперелічені фактори свідчать про те, що вказаного висновку у формі довідки про результати перевірки на момент оголошення про об'єднання відділень просто не існувало. Коли ж, неочікувано для керівництва міста та лікарні, навколо цієї теми виник серйозний резонанс, команда на його складання була все ж отримана, але, наразі ймовірно його все ж ще не склали, оскільки який сенс тоді його приховувати від адвоката та решти зацікавлених осіб.

В редакцію газети, в той же час, надходить інформація про те, що під так звану «реформу» звісно знадобиться додаткове фінансування, адже переміщати пацієнтів з добротного відремонтованого приміщення ендокринологічного відділення в, м'яко кажучи, давно не ремонтоване приміщення гастроентерологічного відділення, маємо надію ніхто не буде. Отже, в поспіху буде дуже зручно приховати неймовірно витратні для нашого міського бюджету останні ремонти міських лікарень видаючи це за умовні реформи.

Враховуючи наведене, численні ініціатори відміни так званого покращення в Першій міській лікарні звертаються до всіх небайдужих, в тому числі і працівників лікарні з проханням недопустити чергового «розпилу грошей» міського бюджету завуальваного під «покращення», яке може закінчитися тим, що пацієнти хворі на діабет та інші тяжкі хвороби не зможуть отримати належного стаціонарного лікування.

Що ж до юридичної складової то, зокрема, адвокат Гонтар В.М зазначає, що буде ініційовано в тому числі і кримінальне провадження щодо підробки офіційних документів, зокрема, наказів та довідки перевірки, яку, як він зазначає, має надію отримати хоча б найближчими днями (якщо її все ж чиновники лікарні зможуть виготовити). Водночас він застерігає від необдуманих дій тих працівників, руками яких хочуть «проштовхнути» вказану сумнівну «реформу», адже виконання незаконних розпоряджень керівництва і оформлення документів «заднім числом» неминуче призводить до відповідальності.

Редакція Кременчуцької газети буде відслідковувати вказану ситуацію і найближчим часом повідомить про її розвиток.

Нагадаємо, у Першій міській лікарні закриють гастроентерологію і ендокринології, але запевняють, що їх пацієнти не постраждають.

 

 

Марина Соловей 

Подпишись на нас

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

Другие новости

Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Мы в Telegram

Подписаться