Кременчуцька газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Субота, 29 Січня 2022
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube

Вы здесь

Екс-депутатка Кременчуцької міськради Гордєєва виграла суд: має бути відкрита кримінальна справа відносно голови Крюківського райсуду Кременчука Дядечка

 

29 листопада 2021 08:15

Позивачка вважає, що голова суду перевищив службові повноваження, коли не допускав її на судове засідання без медичної маски.

 

10.06.2021 скаржник - екс-депутатка Кременчуцької міської ради Валентина Гордєєва подала  заяву про вчинення головою Крюківського райсуду Івана Дядечки кримінальних правопорушень передбачених ст. 160180367365364-1 КК України.

В.Гордєєва просила прокурора Кременчука внести відомості до Єдиного реєстру досудового розслідування відносно голови Крюківського районного суду м. Кременчука І.Дядечки по факту того, що 13.04.2021 року у суді була надана вказівка про виклик поліції за нібито порушення В.Гордєєвой карантину, а саме перебування її без засобів захисту на обличчі (маски), за що на неї було складено працівниками поліції протокол. Також в подальшому коли б вона не приходила до суду (до канцелярії чи у судове засідання) її не допускали без медичної маски, яка на її думку є рекомендацією, чим порушує її права.

Прокуратура не внесла до ЄРДР заяву В.Гордєєвої. Вона подала заяву до суду, але суддя Крюківського райсуду Василь Хіневич вважав, що заявником в поданій заяві наводяться виключно власні міркування та припущення щодо вчинення злочину, оскільки злочинність таких дій не підтверджується достатніми об`єктивними даними, а тому зазначене не може бути підставою для ініціювання кримінального провадження та проведення досудового розслідування.

«Критерієм, що дає змогу вважати заяву про злочин такою, що підлягає внесенню до ЄРДР, є наявність в ній об`єктивних даних, які дійсно свідчать про ознаки злочину. Такими даними є фактичне існування доказів, що підтверджують реальність конкретної події злочину (час, місце, спосіб та інші обставини вчинення злочину). Якщо у заяві чи повідомлені таких даних немає, то заява не може вважатись такою, що має обов`язково внесена до ЄРДР та розглядається в порядку ЗУ «Про звернення громадян» з проведенням відповідної перевірки.

Таким чином, слідчий суддя вважає, що до Єдиного реєстру досудових розслідувань вносяться відомості про обставини не щодо усіх (будь-яких) заяв чи повідомлень, а тих, які можуть свідчити про вчинення саме кримінального правопорушення, тобто повинні бути достатні дані про наявність в події ознак складу злочину у розумінні статті 11 КК України, тобто мати в собі: об`єкт; об`єктивну сторону; суб`єкт; суб`єктивну сторону.

Враховуючи вищевикладене, беручи до уваги те, що заява В.Гордєєвої про вчинення кримінального правопорушення за своїм змістом не містить фактичних даних, які вказують на ознаки складу вказаних злочинів, слідчий суддя дійшов висновку, що в задоволенні скарги  В.Гордєєвої слід відмовити",-сказано в  ухвалі.

Пані Гордєєва не погодилася з рухвалою судді В.Хіневича і подала апеляційну скаргу.

Днями колегія суддів судової палати з розгляду кримінальних справ Полтавського апеляційного суду розглянула у письмовому провадженні у м. Полтава апеляційну скаргу В.Гордєєвої на ухвалу слідчого судді Крюківського районного суду м. Кременчука Полтавської області від 29 червня 2021 року,

Під час розгляду справи стало відомо, що ухвалою слідчого судді відмовлено в задоволенні скарги В.Гордєєвої на бездіяльність керівника Кременчуцької окружної прокуратури Полтавської області, яка полягає у невнесенні відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань, викладених в заяві від 10.06.2021 року.

В апеляційній скарзі позивачка просить ухвалу слідчого судді скасувати та ухвалити нову, якою зобов`язати керівника Кременчуцької окружної прокуратури м. Кременчук Полтавської області внести відповідні відомості за її заявою від 10.06.2021 до ЄРДР щодо посадової особи керівника Крюківського районного суду І.Дядеки про вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ст. 160180367365364-1 КК України та видати витяг з ЄРДР та пам`ятку потерпілої.

Заслухавши справу судді вирішили апеляційну скаргу В.Гордєєвої задовольнити частково, ухвалу слідчого судді Крюківського районного суду м. Кременчука Полтавської області від 29 червня 2021 року - скасувати.

Постановити нову ухвалу, якою зобов`язати прокурора Кременчуцької окружної прокуратури Полтавської області внести до ЄРДР відомості про вчинення кримінального правопорушення за заявою В.Гордєєвої від 10.06.2021.

Ухвала апеляційного суду набирає законної сили з моменту проголошення і оскарженню в касаційному порядку не підлягає.

Екс-депутат Кременчуцької міськради Гордєєва викликала поліцію на плюшевого термінатора, головного патрульного копа Борзенко

Кременчужанам не все одно: на площі Незалежності відбувся мітинг проти нових комунальних тарифів та вакцинації від СOVID-19

Під мерією Кременчука пройшов мітинг за свободу і права людини

 

Клим Соколов

 

 

Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

 

Інші новини

Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Ми в Telegram

Підписатися