Кременчуцька газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
П'ятниця, 22 Жовтня 2021
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube

Вы здесь

Екс-депутатка Кременчука Гордєєва відстоює свою заяву, подану на президентів України, через суд

 

28 вересня 2021 11:00

Наразі по заяві активістки здійснюється досудове розслідування.

Екс-депутатка Кременчука Валентина Гордєєва подала заяву до суду на бездіяльність керівника Кременчуцької окружної прокуратури, яка полягає у невнесенні відомостей до ЄРДР.

Як сказано в ухвалі суду, у своїй скарзі Гордєєва просить суд внести відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань за її заявою від 07.06.21 р. В обґрунтування скарги зазначено, що пані Валентина того ж дня звернулася до прокуратури з заявою внести відомості про вчинення кримінальних правопорушень злочинів за ст..111, 364-1, 356, 365, 367 КК України президентами України з 1991 р і до цього часу, а саме: Л.Кравчуком, Л.Кучмою, В.Ющенком, В.Януковичем, т.в.о. президента О.Турчиновим, П.Порошенко, В.Зеленським та видати їй відповідні витяги з ЄРДР.

«Проте у передбачений КПК України строк відомості до ЄРДР не внесені, у зв’язку з чим вона звернулась до слідчого судді з даною скаргою», - зазначено там же.

Прокурор  Шайдук у судовому засіданні проти задоволення скарги заперечувала. Вказала, що дійсно повідомлення Гордєєвої було зареєстроване Кременчуцькою окружною прокуратурою та для розгляду було направлене до Управління СБУ. Відомості до ЄРДР за вказаним повідомленням не внесені, оскільки в ньому відсутні об’єктивні дані, які дійсно свідчать про вчинення злочину за викладених обставин і фактичне існування того, що підтверджує реальність конкретних дій, час та місце його вчинення.

Слідчий суддя, заслухавши обидві сторони, дійшов до висновків:

«Відповідно до п.1 ч.1 ст 303 КПК України на досудовому провадженні можуть бути оскаржені такі рішення, дії чи бездіяльність слідчого, дізнавача або прокурора, як бездіяльність слідчого, дізнавача або прокурора, яка полягає у невнесенні відомостей до ЄРДР після отримання заяви чи повідомлення про кримінальне правопорушення – заявником, потерпілим, законним представником чи захисником», - сказано документі далі.

Частиною 1 ст.214 КПК України встановлено, що слідчий, дізнавач, прокурор невідкладно, але не пізніше 24 год після подання заяви чи повідомлення про вчинене кримінальне правопорушення, або після самостійного виявлення ним з будь-якого джерела обставин, що можуть свідчити про вчинення кримінального правопорушення, зобов’язаний внести відповідні відомості до ЄРДР, розпочати розслідування та через 24 год з моменту внесення надати заявнику витяг з ЄРДР.

Також зазначено, що слідчого, який здійснюватиме досудове розслідування, визначається керівним органом розслідування.

За змістом цієї норми обов’язок прийняти та зареєструвати заяву або повідомлення про кримінальне правопорушення покладене на слідчого, дізнавача, прокурора.

Відмова у прийнятті та реєстрації заяви чи повідомлення про кримінальне правопорушення не допускається, не залежно від того, чи відносяться розслідування фактів по повідомлені кримінальні правопорушення до територіальної юрисдикції, до якої надійшла заява.

«Наявність або відсутність кримінального правопорушення до складу злочину в діях особи може бути встановлено лише в ході проведення досудового розслідування», - зазначено в ухвалі.

Враховуючи вищевикладене, слідчий суддя дійшов висновку, що Кременчуцькою окружною прокуратурою безпідставно не внесені до ЄРДР відомості про кримінальне правопорушення за заявою Гордєєвої, чим порушено положення ст. 214 КПК України, у зв’язку з чим слідчий вважає, що скарга підлягає задоволенню.

 

 

 

Марина Соловей

Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

 

Інші новини

Афиша Кременчуга
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Ми в Telegram

Підписатися