
Судове рішення.
Нещодавно суддя Автозаводського районного суду Кременчука Олександр Гусач, з участю прокурора Кравченка Я.Ю., розглянув справу про притягнення до адміністративної відповідальності, яка надійшла з Управління стратегічних розслідувань в Полтавській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України відносно приватного підприємця, колишнього директора КП «Спеціалізовний комбінат ритуальних послуг» Олега Прихнича за вчинення адміністративного правопорушення за ч.1 ст.172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення "Порушення вимог фінансового контролю".
Як сказано у постанові суду, О.Прихнич, будучи звільненим з посади директора КП «Спеціалізовний комбінат ритуальних послуг» Виконавчого комітету Кременчуцької міської ради Полтавської області, являючись суб`єктом відповідальності за корупційне правопорушення згідно примітки до ст.. 172-6 КУпАП, пп. «а» п.2 ч.1ст. 3 ЗУ «Про запобігання корупції», в порушення вимог ч.2 ст. 45 вказаного вище Закону, несвоєчасно, без поважних причин, тобто після встановленого терміну (01.06.2020 року), а саме о 12 год. 10 хв. 11.09.2020 року подав на офіційний веб-сайт Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік (після звільнення), чим чим вчинив адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1ст. 172-6 КУпАП.
В судовому засіданні О.Прихнич пояснив, що з 2016 року по 29 грудня 2019 року працював на посаді директораа КП «Спеціалізовний комбінат ритуальних послуг». 29 грудня 2019 року був звільнений з посади за угодою сторін. Не заперечував, що без поважних причин несвоєчасно подав декларацію, після звільнення за минулий, 2019 рік.
Розглянувши справу суддя визнав О.Прихнича винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1ст.172-6 КУпАП України та наклав на нього стягнення у виді штрафу в розмірі 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п`ятдесят) гривень.
Штраф підлягає добровільній сплаті протягом 15 днів з дня вручення копії постанови.
У порядку примусового виконання постанови про стягнення підлягає стягненню подвійний розмір штрафу в розмірі 1700 (тисяча сімсот) грн.
Постанова суду набирає законної сили після закінчення строків подання апеляційної скарги.
Марина Соловей