Кременчуцька газета
Субота, 24 Лютого 2024
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube threads telegram

Ви є тут

Екс-керівника роти патрульних Кременчука Габерлах, яку звинуватили у поширенні інформації з обмеженим доступом, суд звільнив від кримінальної відповідальності

27 вересня 2022 13:30

Судова справа.

 

Днями у Автозаводському районному суді Кременчука було розглянуто у відкритому судовому засіданні кримінальне провадження по обвинуваченню Тетяни Габерлах - громадянки України, освіта вища, не одруженої, на утриманні має малолітню дитину, працюючої на посаді інспектора роти № 3 батальйону патрульної поліції у місті Кременчук, має спеціальне звання старший лейтенант поліції, раніше не судимої, у вчинені кримінального правопорушення, передбаченого  ч.1 ст. 361-2 КК України "Несанкціоновані збут або розповсюдження інформації з обмеженим доступом, яка зберігається в електронно-обчислювальних машинах (комп'ютерах), автоматизованих системах, комп'ютерних мережах або на носіях такої інформації".

Як сказано в ухвалі суду, згідно обвинувального акту, поліціянтку відповідно до наказу Департаменту патрульної поліції від 04.03.2019 року, призначено на посаду інспектору роти № 3 батальйону патрульної поліції у місті Кременчук. Відповідно до наказу Департаменту патрульної поліції від 02.04.2019 року на інспектора роти № 3 батальйону патрульної у місті Кременчук на неї покладено тимчасове виконання обов’язків заступника командира роти № 3 батальйону патрульної поліції в місті Кременчук. Таким чином, кременчуцька поліціянтка є співробітником правоохоронного органу, наділена рядом владних повноважень і згідно з ч.3 ст. 18 та приміткою 1 до ст.. 364 КК України, є службовою особою, оскільки постійно здійснює функції представника влади.

Відповідно до ст. 27 Закону України «Про Національну поліцію» поліція має  безпосередній оперативний доступ до інформації та інформаційних ресурсів інших органів державної влади за обов’язковим дотриманням Закону України «Про захист персональних даних». Інформація про доступ до бази (банку) даних  повинна фіксуватися та зберігатися  в автоматизованій системі обробки даних, включно з інформацією про поліцейського, який отримав доступ, та про обсяг даних, доступ до яких було отримано. Кожна дія поліцейського  щодо отримання інформації з інформаційних ресурсів, передбачених ст..ст. 26,27 цього  Закону, фіксується у спеціальному електронному архіві, ведення якого покладається на  службу інформаційних технологій Міністерства внутрішніх справ України. В електронному  архіві фіксується прізвище, ім’я , по батькові та номер спеціального жетона поліцейського, вид отриманої інформації, реєстр, з якого отримувалася інформація, час отримання  вид отриманої інформації, реєстр, з якого отримується інформація, час отримання  інформації та інші дані, необхідні для ідентифікації поліцейського, який отримував інформацію з реєстрів.

Відповідно до ст.. 28 Закону України «Про Національну поліцію» поліція вживає всіх заходів для недопущення будь-яких порушень прав і свобод, пов’язаних з обробкою інформації. Поліцейській несуть персональну дисциплінарну, адміністративну та кримінальну відповідальність за вчинені ними діяння, що призвели д порушень прав і свобод людини, пов’язаних з обробкою інформації.

У відповідності до ч.1 ст. 21 Закону України «Про інформацію», інформацією з обмеженим доступом є конфіденційна, таємна, та службова інформація.

Т.в.о. заступника командира роти № 3 батальйону патрульної поліції у місті Кременчук, будучи представником влади та  працівником правоохоронного органу, маючи відповідну фахову підготовку та досвід роботи в органах поліції, свідомо, умисно та цілеспрямовано, усвідомлюючи протиправність  власних дій, використовуючи своє службове становище всупереч інтересам служби, вчинила  кримінальне правопорушення у сфері використання електронно-обчислювальних машин (комп’ютерів), систем та комп’ютерних мереж і мереж електрозв’язку  за наступних обставин.

Свідомо нехтуючи вище зазначеними нормами діючого законодавства, нівелюючи власними діями основні засади діяльності Національної поліції України, являючись  представником влади та працівником правоохоронного органу, вона несанкціоновано (тобто без належних правових підстав), маючи доступ та допуск до інформації з обмеженим доступом в «Інформаційний портал Національної поліції України», будучи попередженою про обов’язком нерозголошення відомостей, що містять персональні дані, розповсюдила інформацію з обмеженим доступом, яка зберігається  в автоматизованій системі «Інформаційний портал Національної поліції України», що  створена та захищена відповідно до чинного законодавства.

Так, відповідно до розстановки сил та засобів роти № 3 БПП у місті Кременчук на 08.04.2019 року т.в.о. заступника командира роти № 3 несла службу разом з поліцейським роти у екіпажі № 151 на службовому автомобілі «Toyota Prius».

Перебуваючи на службі, 08.04.2019 року приблизно о 19:40 годині, знаходячись поблизу будинків № 17 та № 17-А по бульвару Пушкіна у м.Кременчуці Полтавської області, у т.в.о. заступника командира роти № 3 батальйону патрульної поліції у місті Кременчук  виник прямий злочинний умисел, направлений на  несанкціоноване розповсюдження інформації з обмеженим доступом, яка зберігається  в автоматизованій системі, створеній та захищеній відповідно до чинного законодавства, шляхом її передачі своєму знайому, який не мав правових підставі для отримання інформації з обмеженим доступом.

З метою реалізації вказаного злочинного умислу, приблизно у період часу з 19:40 години до 19:53 години 08.04.2019 року, знаходячись у  службовому автомобілі «Toyota Prius» поблизу будинків № 17 та № 17-А по  бульвару Пушкіна , поліціянтка, достовірно знаючи та усвідомлюючи, що інформація, яка міститься інформаційно-телекомунікаційній системі «Інформаційний портал Національної поліції України», є інформацією з обмеженим доступом та охороняється законом, в порушення вимог ст..ст. 27, 28 Закону України «Про Національну поліцію України», ч.3 ст. 10 Закону України  «Про захист персональних даних», п. 6 Розділу IV Положення про інформаційно-телекомунікаційну систему  «Інформаційний портал Національної поліції України», без  службової необхідності та відповідних  правових підстав, всупереч інтересам служби, діючи  умисно, за допомогою службового планшету «Samsung Galaxy Tab T231» за допомогою логіна та  паролю здійснювала пошук  персональних даних осіб, що є інформацією з обмеженим доступом, у вказаній  автоматизованій системі.

Вона шукала дані на кількох чоловіків у різному форматі пошуку: від введення призвіща до призвіща та імені.

Після чого, того ж дня, у зазначених вище часі та місці, т.в.о. заступника командира роти № 3 батальйону патрульної поліції у місті Кременчук ,достовірно знаючи та усвідомлюючи те, що отримані нею з інформаційно-телекомунікаційної системи «Інформаційний портал Національної поліції України» персональні дані є інформацією з обмеженим доступом, яка охороняється  законом, усвідомлюючи та достовірно знаючи, що її знайомий і колега, на той час  був підозрюваним у кримінальному провадження від 27.12.2018 за ч.2 ст. 365 та ч.2 ст. 187 КК України, особисто зацікавлений в отриманні інформації та  використання її для ухилення від кримінальної відповідальності, про те, що він на той час був звільнений зі служби в БПП у місті Кременчук,  в порушення вимог Законів України, без  службової необхідності та відповідних  правових підстав, всупереч інтересам служби, діючи  умисно, надала йому шляхом оголошення та можливості копіювання (відтворення) інформації шляхом фотографування на мобільний телефон останнього  персональні дані особи, яка є потерпілим у кримінальному провадженні від 27.12.2018, а саме – громадянина Г., а також іншу конференційну інформацію щодо потерпілого, тим самим не санкціоновано  розповсюдила персональні дані особи та іншу конфіденційну інформацію.

В судовому засіданні обвинувачена заявила клопотання про звільнення її від кримінальної відповідальності на підставі ст. 49 КК України, у зв`язку із закінченням строків давності притягнення до кримінальної відповідальності та закриття кримінального провадження.

Захисник Кононенко А.П. у судовому засіданні клопотання обвинуваченої про звільнення її від кримінальної відповідальності та закриття кримінального провадження у зв`язку з закінченням строків притягнення до кримінальної відповідальності підтримав  та просив задовольнити.

Прокурор не заперечувала проти задовольнити клопотання.

Перевіривши матеріали справи, заслухавши думку прокурора та інших учасників судового розгляду, суд вважає, що клопотання підлягає задоволенню. Обвинувачену у вчиненні кримінального правопорушення передбаченого ч.1 ст.361-2 КК України суд звільнив від кримінальної відповідальності на підставі ст.49 КК України у зв`язку із закінченням строків давності.

Кримінальне провадження від 05.11.2018 року  по обвинуваченню поліціянтки у вчиненні кримінального правопорушення за ч.1 ст.361-2 КК України, на підставі п. 1 ч.2 ст. 284 КПК України - закрити.

На ухвалу суду може бути подана апеляційна скарга до Полтавського апеляційного суду через Автозаводський районний суд протягом семи днів з дня її оголошення.

Зазначимо, що раніше У ДБР заявляли, що у разі доказу вини обвинуваченої їй загрожує покарання у вигляді штрафу від 2000 до 4000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавлення волі на строк до 2 років.

Нагадаємо, тоді ще командир третьої роти Тетяна Габерлах відома тим, що ухвалювала рішення про затримання п'яних за кермом, пробивши викруткою колесо його машини.

Сама ж справа щодо 4 екс-патрульних ще розглядається в суді.

Екс-командиру третьої роти патрульних Кременчука Габерлах ГБР вручило підозру за поширення інформації з обмеженим доступом

Справа керівника роти патрульних Кременчука Габерлах про поширення інформації з обмеженим доступом пішла до суду

Екс-командир роти патрульних Кременчука Габерлах залишилася під цілодобовим домашнім арештом, але не усунута з посади

 

Олег Булашев

 

 

 


"Кременчуцька газета" в соціальних мережах!
Будьте нашими підписниками... і одними з перших дізнавайтесь, що відбувається в Кременчуці та на Полтавщині, а також про резонансні події в Україні.
Не втрачайте шанс читати «гарячі» і цікаві новини першими!
Підписуйтесь на нас:  
Facebook: https://www.facebook.com/kremenchuckagazeta/
Instagram: https://www.instagram.com/kg.ua/
Telegram: https://t.me/kgua_news


Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Інші новини

Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися