Кременчуцька газета
П'ятниця, 1 Грудня 2023
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube threads

 

Ви є тут

Ексголовний патрульний, «плюшевий термінатор» Борзенко, мабуть, поперхнеться: суд постановив поновити патрульного на посаді командира роти

26 вересня 2023 13:00

Судова справа.

Черговий «провал» ексголовного патрульного Кременчука, «плюшевого термінатора» Олександра Борзенка, який «з’їдав» підлеглого, ставлячи його на вхідні двері до адмінкорпусу і не даючи керувати ротою. Днями Другий адміністративний апеляційний суд прийняв рішення за адмінпозовом кременчуцького патрульного Антона Ярмишка.

Він ще минулого року звернувся до Полтавського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Департаменту патрульної поліції Національної поліції України. Третьою особою в справі, яка не заявляла самостійних вимог щодо предмета спору – це Батальйон патрульної поліції у місті Кременчук управління патрульної поліції в Полтавській області Департаменту патрульної поліції України. Антон у своєму позові просив:

- визнати протиправним та скасувати наказ Департаменту патрульної поліції Національної поліції України № 390 від 04 липня 2022 року "Про застосування до працівника БПП в місті Кременчук УПП в Полтавській області ДПП дисциплінарне стягнення",

- поновити на посаді командира роти № 2 батальйону патрульної поліції в місті Кременчук управління патрульної поліції в Полтавській області Департаменту патрульної поліції.

В обґрунтування позовних вимог позивач вказував на безпідставність притягнення до дисциплінарної відповідальності. Стверджував, що підставою для накладення дисциплінарного стягнення є виключно фактичні дані, що свідчать про реальну наявність у діях поліцейського ознак дисциплінарного проступку, зокрема протиправної поведінки, шкідливих наслідків та причинного зв`язку між ним і дією. Зазначив, що порушення, відображені у висновку службового розслідування, не вчиняв. Звернув увагу, що вину позивача дисциплінарна комісія встановила на припущеннях без збирання, перевірки та оцінки матеріалів і відомостей про дисциплінарний проступок поліцейського, тому що всі письмові відомості та докази щодо порушення службової дисципліни, невиконання чи неналежного виконання обов`язків поліцейського.

Крім того, пояснив, що на роботі безпосереднім керівником капітаном поліції командиром БПП в місті Кременчук УПП в Полтавській області ДПП Олександром Борзенком постійно створюються несприятливі умови праці, вчиняються дії з метою перешкоджання позивачу виконувати безпосередні службові та функціональні обов`язки, що мало наслідком звернення до суду ще у 2021 році.

11 серпня 2022 року до Полтавського окружного адміністративного суду надійшов відзив Департаменту патрульної поліції Національної поліції України на позов. У відзиві відповідач проти задоволення позовних вимог заперечував, вказуючи на правомірність висновків службового розслідування та оскаржуваного наказу. Зазначив, що в ході проведення службового розслідування досліджено відеозаписи, на яких встановлено, що капітан поліції А.Ярмишко в нічні зміни 05 травня 2022 року, 06 травня 2022 року та 29 травня 2022 року, заступивши на несення служби по охороні адміністративного приміщення БПП в місті Кременчук УПП в Полтавській області ДПП, самоусунувся від виконання службових обов`язків та спав під час несення служби, а також 05 травня 2022, 06 травня 2022 року та 30 травня 2022 року вживав тютюнові вироби під час безпосереднього виконання службових обов`язків в невстановленому місці на території БПП в місті Кременчук УПП в Полтавській області ДПП.

Таким чином, за результатами службового розслідування встановлено порушення А.Ярмишком вимог пункту 1.4 розділу I, пунктів 2.2.1, 2.2.2, 2.3 розділу II посадової інструкції командира роти №2 БПП в місті Кременчук УПП в Полтавській області ДПП, затвердженої наказом Департаменту патрульної поліції від 28 вересня 2020 року № 2000, абзацу другого, третього пункту 1, абзацу сьомого пункту 2 розділу II Правил етичної поведінки, затверджених наказом Міністерства внутрішніх справ України № 1179 від 09 листопада 2016 року, пунктів 2, 4, 5, 6, 8, 9, 11, 13 частини третьої статті 1, пунктів 1, 7, 8 частини першої статті 3 Дисциплінарного статуту, пунктів 1, 2 частини першої статті 18 Закону України "Про Національну поліцію" 

На підставі висновків службового розслідування Департаментом патрульної поліції Національної поліції України 04 липня 2022 року винесено наказ № 390, відповідно до якого за вчинення дисциплінарного проступку, що виразився в порушенні вимог пунктів 1, 2 частини першої статті 18 Закону України "Про Національну поліцію", пунктів 2, 4, 5, 6, 8, 9, 11, 13 частини третьої статті 1, пунктів 1, 7, 8 частини першої статті 3 Дисциплінарного статуту, абзацу другого, третього пункту 1 розділу II Правил етичної поведінки, затверджених наказом МВС від 09 листопада 2016 року № 1179, пункту 1.4 розділу I, пунктів 2.2.1, 2.2.2, 2.3 розділу II посадової інструкції командира роти № 2 БПП в місті Кременчук УПП в Полтавській області ДПП, затвердженої наказом Департаменту патрульної поліції від 28 вересня 2020 року № 2000, відповідно до пункту 6 частини третьої статті 13 Дисциплінарного статуту до командира роти № 2 БПП в місті Кременчук УПП в Полтавській області ДПП капітана поліції А.Ярмишка застосовано дисциплінарне стягнення у вигляді звільнення з посади.

Наказом Департаменту патрульної поліції Національної поліції України від 11 липня 2022 року № 907 о/с капітана поліції А.Ярмишка призначено на посаду інспектора взводу № 1 роти № 2 батальйону патрульної поліції в місті Кременчук, звільнивши з посади командира роти № 2 батальйону патрульної поліції в місті Кременчук управління патрульної поліції в Полтавській області.

Не погодившись із накладенням дисциплінарного стягнення та рішенням відповідача про звільнення із посади, позивач звернувся до суду з цим позовом.

У судовому засіданні позивач та представник позивача позов підтримали та просили суд задовольнити позовні вимоги.

У судовому засіданні представник відповідача проти задоволення позову заперечував.

Заслухавши справу, суддя позов А.Ярмишка до Департаменту патрульної поліції Національної поліції України, Управління патрульної поліції в Полтавській області Департаменту патрульної поліції Національної поліції України, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору: Батальйон патрульної поліції у місті Кременчук управління патрульної поліції в Полтавській області Департаменту патрульної поліції України про визнання протиправним та скасування наказу, поновлення на посаді - задовольнити.

«Визнати протиправним та скасувати наказ Департаменту патрульної поліції Національної поліції України № 390 від 04 липня 2022 року "Про застосування до працівника БПП в місті Кременчук УПП в Полтавській області ДПП дисциплінарне стягнення", в частині звільнення А.Ярмишка з посади командира роти № 2 батальйону патрульної поліції в місті Кременчук управління патрульної поліції в Полтавській області Департаменту патрульної поліції.

Поновити А.Ярмишка на посаді командира роти № 2 батальйону патрульної поліції в місті Кременчук управління патрульної поліції в Полтавській області Департаменту патрульної поліції з 11 липня 2022 року», - сказано в рішенні.

Керівництво патрульної поліції з рішенням полтавського судді не погодилося і подало апеляційну скаргу у Другий апеляційний адміністративний суд.

І ось днями апеляційний суд у Харкові апеляційну скаргу Департаменту патрульної поліції Національної поліції України залишив без задоволення.

Рішення Полтавського окружного адміністративного суду від 08.11.2022 року по справі №440/6232/22 залишив без змін.

Постанова набирає законної сили з дати її прийняття та не підлягає касаційному оскарженню, крім випадків, передбачених п. 2 ч. 5 ст. 328 КАС України відповідно до вимог ст.327, ч.1 ст.329 КАС України.

Виходить, що правда – є! А пан Борзенко вже не керує патрульними міста, з бюджету яких тепер має бути сплачено кошти їх колезі. Цікаво, чисто по-людськи, пан Борзенко вибачиться перед колишнім підлеглим?

Нагадаємо, У Кременчуці патрульні стали на захист командира роти і були готові не виходити на маршрути, але таки вийшли і відпрацювали «по нулях»

Головний патрульний коп Кременчука, «плюшевий термінатор» Борзенко програє суд підлеглому, якого тепер має поновити на посаді командира роти

 

 

Олег Булашев


"Кременчуцька газета" в соціальних мережах!
Будьте нашими підписниками... і одними з перших дізнавайтесь, що відбувається в Кременчуці та на Полтавщині, а також про резонансні події в Україні.
Не втрачайте шанс читати «гарячі» і цікаві новини першими!
Підписуйтесь на нас:  
Facebook: https://www.facebook.com/kremenchuckagazeta/
Instagram: https://www.instagram.com/kg.ua/
Telegram: https://t.me/kgua_news


Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live threads
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Інші новини

Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися