Кременчуцька газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Середа, 26 Січня 2022
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube

Вы здесь

Експерти вважають, що тендер на послуги з друку та доставки нової комунальної газети «Кременчуцькі новини» відбувається з порушенням

 

14 січня 2020 15:45

У чому саме порушення нам пояснили у Громадській організації «Інститут аналітики та адвокації». Саме вони надіслали листа до Управління Північно-східного офісу Держаудитслужби в Полтавській області аби вирішити питання законності проведення закупівлі.

Експерти вважають, що тендер на послуги з друку та доставки нової комунальної газети - «Кременчуцькі новини», яку у народі називають новою агіткою мера Віталія Малецького, відбувається з порушенням.

Про це Кременчуцькій газеті повідомила представниця громадської організації «Інститут Аналітики та Адвокації» Поліна Колганова.

Вона зазначає, що Громадська організація «Інститут аналітики та адвокації» постійно слідкує за проведенням електронних закупівель та здійснює аналіз таких закупівель з метою виявлення можливих порушень та їх усунення для досягнення ефективності, відкритості, прозорості та збільшення конкуренції. Експерти організації спостерігають за процедурою відкритих торгів з предмету закупівлі «ДК 021:2015 – 79820000-8 — Послуги, пов’язані з друком «очікуваною вартістю 9 млн 360 тис грн,  яку оголосило КП «Кременчуцька міська телерадіокомпанія».

«Аналіз даної процедури закупівлі має наступні ознаки порушення:

1. Положеннями тендерної документації передбачено надати інформацією (повне найменування та місцезнаходження) щодо кожного суб’єкта господарювання, якого учасник планує залучати як субпідрядника в обсязі не менше ніж 20 відсотків від вартості договору про закупівлю, у разі, якщо при закупівлі робіт/послуг учасником передбачається залучення субпідрядників.

Також, така вимога встановлена у п. 7 розділу 3 тендерної документації. Проте відповідно до п. 17 ч. 2 ст. 22 Закону «Про публічні закупівлі» (надалі - Закон) така вимога стосується лише закупівлі робіт, а не послуг.

А саме: у разі закупівлі робіт - вимогу про зазначення учасником у тендерній пропозиції інформації (повне найменування та місцезнаходження) щодо кожного суб’єкта господарювання, якого учасник планує залучати до виконання робіт як субпідрядника в обсязі не менше ніж 20 відсотків від вартості договору про закупівлю. Вважаємо вище вказану вимогу замовника такою, що не відповідає чинному законодавству.

2. Відповідно до п. 7 ч. 2 ст. 22 Закону тендерна документація повинна містити проект договору про закупівлю з обов’язковим зазначенням порядку змін його умов. Проте у тендерній документації замовника, а саме у проекті договору, відсутній порядок внесення змін до його істотних умов.

3. Згідно п. 2 Додатку 1 (Документальне підтвердження Учасника кваліфікаційним критеріям на виконання вимог статті 16 Закону), учасник повинен надати у складі тендерної пропозиції: довідку встановленого зразка (форма довідки – відповідно до Зразка 2) за підписом уповноваженої посадової особи Учасника, в якій міститься інформація про склад працівників, які будуть залучені до виконання умов Договору. У зразку довідки зазначено, що учасник повинен надати: (копія першої та останньої із заповнених сторінок трудової книжки або договорів/контрактів/угод, копії документів про освіту – додаються).

Також, у розділі 5 п. 2 (Інша інформація) учасник у складі тендерної пропозиції надає: письмову згоду на обробку наявних персональних даних, відповідно до Закону України Про захист персональних даних» (Додаток 4), заповнюється та надається усіма працівниками, які будуть долучені до виконання умов Договору.

Натомість ТОВ «Видавничий будинок «Кераміст» надали пояснювальну записку від 24.12.19 р Вих. № 24-12/251 про те, що не можуть надати копії документів пов'язаних з трудовою діяльністю працівників та згоди на обробку персональних даних. Згода на обробку персональних даних надана лише від директора учасника тендера.

Учасник тендеру ТОВ «ФАКТОР-ДРУК» також не надав згоди на обробку персональних даних на всіх працівників  та копії першої та останньої із заповнених сторінок трудової книжки або договорів/контрактів/угод, копії документів про освіту, як того вимагав замовник.

У зв’язку з цим учасниками тендеру ТОВ «Видавничий будинок «Кераміст» та ТОВ «ФАКТОР-ДРУК» не виконані вимоги тендерної документації і документи на підтвердження кваліфікаційного критерію надані не в повному обсязі.

Тому, посилаючись на ч. 1 ст.30 тендерні пропозиції таких учасників повинні були бути відхиленими»,- зазначила П.Колганова.

Вона також каже, що 12.12.2019 року сесією Кременчуцької міської ради прийнято рішення «Про внесення змін до рішення Кременчуцької міської ради від 22 грудня 2016 року «Про затвердження міської Програми сприяння розвитку інформаційної діяльності КП «Кременчуцька міська телерадіокомпанія» та Редакції офіційної газети Кременчуцької міської ради «Вісник Кременчука» на 2017- 2021 роки».

Відповідно до даного рішення, внесені зміни в розділи «Ресурсне забезпечення програми», а саме: в таблиці «Орієнтовані обсяги фінансування» в розділі «Фінансова підтримка місцевого бюджету КП «КТРК» у стовпчику - 2020 рік.

Зокрема, вирішено, що фінансова підтримка даного Комунального підприємства з місцевого бюджету м. Кременчука у 2020 році, буде складати 18 млн 439 тис грн. При цьому фінансування КП «КТРК» постійно збільшується з року в рік, а саме: у 2017 - 2,9 млн грн, у 2018 - 6 млн грн, у 2019 - 8 млн грн, у 2020 – 18,4 млн грн.

«Відмітимо, що за виділені кошти КП «Кременчуцька телерадіокомпанія» у 2020 році випускатиме та безкоштовно розповсюджуватиме щотижня 44 тисячі примірників нової газети «Кременчуцькі новини», обсягом 16 шпальт.

Також, ставимо під сумнів доцільність та раціональність проведення закупівлі послуг друку та доставки газети «Кременчуцькі новини» очікуваною вартістю аж у 9,3 млн грн. Так, наприклад 10,2 млн грн у міському бюджеті - 2019 року планувалося на закупівлю ангіографа для пацієнтів з хворобами серця. Тепер майже таку ж суму планують витратити на газету. 16,8 млн грн у міському бюджеті-2019 закладалося на капітальний ремонт доріг, тож сума на газету – це половина бюджету на капремонт доріг. А вся сума фінансової підтримки КТРК його перевищує!

Також, 5 млн грн було заплановано на реконструкцію житлового фонду на 2019 рік – випуск «безплатної» газети майже вдвічі це перевищує.

Відповідно до статті 7-1 Закону, моніторинг закупівлі здійснюють центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері державного фінансового контролю, та його територіальні органи.

Моніторинг закупівлі здійснюється протягом проведення процедури закупівлі, укладання договору про закупівлю та його виконання. Рішення про початок моніторингу закупівлі приймає керівник органу державного фінансового контролю або його заступник за наявності, зокрема, інформації, отриманої від громадських об’єднань, про наявність ознак порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель, виявлених за результатами громадського контролю у сфері публічних закупівель відповідно до статті 9 цього Закону.

Згідно зі ст. 9 Закону «Громадський контроль забезпечується через вільний доступ до всієї інформації щодо публічних закупівель, яка підлягає оприлюдненню відповідно до цього Закону, до аналізу та моніторингу інформації, розміщеної в електронній системі закупівель, а також шляхом інформування через електронну систему закупівель або письмово органів, уповноважених на здійснення контролю, про виявлені порушення законодавства у сфері публічних закупівель та недоліки роботи електронної системи закупівель».

Тож, виходячи з вищевикладеного, ми надіслали листа до Управління Північно-східного офісу

Держаудитслужби в Полтавській області, в якому просимо:

1. Здійснити моніторинг закупівлі ID: UA-2019-11-26-004546-b на предмет дотримання замовником законодавства у сфері публічних закупівель з метою запобігання порушенням законодавства у сфері публічних закупівель.

2. Розглянути це звернення та надати відповідь у встановлені законом строки»,- заявила П.Колганова.

Нагадаємо, Бути чи не бути: як депутати вирішують, чи потрібно 9,3 млн грн витрачати на агітку Малецького.

Частина депутатів вирішили не направляти кошти на медицину, освіту, ЖКГ та інші галузі міського господарства, а спрямувати на агітацію.

Понад 9 млн грн платників податків кременчужан спрямували на агітки Малецького.

 Сітка Малецького вже отримала вказівки по розповсюдженню агітки «Кременчуцькі новини».

Стало відомо, хто друкуватиме «Агітку Малецького» за понад 9 мільйонів гривень

 

 

Олег Булашев 

 

Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

 

Інші новини

Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Ми в Telegram

Підписатися