Кременчуцька газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Неділя, 5 Грудня 2021
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube

Вы здесь

Фермери заявляють про рейдерське захоплення сільгоспкооперативу, а прокуратура називає їх дії способом ухилення від кримінальної відповідальності

 

27 жовтня 2021 15:45

Дві сторони однієї ситуації.

Про рейдерство з боку правоохоронців та Кременчуцької окружної прокуратури до їх сільгоспкооперативу «Іскра» на загал повідомив один із місцевих районних фермерів, підприємець з Ялинців Володимир Близнюк.

«Після перевірки Держгеокадастру, яка пройшла у серпні цього року, був складений протокол із зазначенням наших ділянок, які буцімто використовуються незаконно. Також начебто по факту була відкрита кримінальна справа, після чого почалися незрозумілі речі... Так, 22 жовтня, в четвер, сільськогосподарський кооператив по плану займався на полі збором сорго. І тут приїхав поліцейський автомобіль, який забороняв працівникам збір врожаю. Коли ми виїхали на поле, на місці був уже і слідчий… Жодних пояснень не отримали, окрім заборони працювати техніці та пред’яв, що ми буцімто обробляємо землю незаконно. Ми їм показували документи, проте поліцію це не влаштувало. І нам зробили шоу з вимотаними нервами, втратою кадрів та простою у роботі», - коментує він.

Пан Володимир показав журналістам документи, у яких ГУ Держгеокадастру у Полтавській області зазначав про незаконний обробіток 116 га землі та 455 тис матеріальної шкоди, яку підприємству варто було сплатити за дане, незрозуміле для них, порушення.

А разом з тим наголошує: упродовж років обробляє близько 4 тис гектарів земель пайовиків і на чужу землю ніколи не зазіхав.

Розповідає, що далі, по закінченню роботи, коли комбайни поверталися додому, їх зупинила поліцейська машина. І заборонила подальший виїзд, мотивуючи це тим, що це «не габарит».

«І це по польовій дорозі… Тоді питання – чим їм їздити? Протоколу не склали, просто морочили голови упродовж кількох годин, після чого комбайнери встали і пішли пішки на машинотракторний стан. Розбиратись доводилося по новій», - коментує В.Близнюк.

У неділю, 24 жовтня, ситуація повторилася.

«Ми просили дати їм офіційні коментарі, проте жодної офіційної відповіді натомість. Далі ми показали публічні договори оренд земель, відкритий у кадастровій карті. І уже в який раз довели, що ми проводимо законний збір урожаю на законно орендованій землі. Тому на сьогодні чиниться психологічний тиск з боку держгеокадастру, адже цілий тиждень ми простояли в полі незрозуміло чому. Плюс - викликаємо купу людей, земельників, які перебирають купу договорів… це повний хаос. Тому сьогодні ми вимушені заявити публічно: ми не проти надавати документи, але ми повинні це виконувати у правовому полі», - говорить підприємець.

Юрист сільгоспкооперативу Василь Войтенко розповів, що близько тижня він був вимушений їздити з кіпами документів по полях, показуючи їх чоловікам зі зброєю.

«Дані особи, які називали себе працівниками поліції, на мою думку, діяли як бандити. Дійсно, зупинялась сільськогосподарська техніка, блокувалась людьми з автоматами. І коли ми просили, якщо у них є на те законні підстави, складати протокольні рішення, а ми будемо в рамках чинного законодавства реагувати, на що вони просто нічого не робили, а морально знущалися з людей. Особисто мені люди, які називали себе дізнавачами, досі їх посади не підтверджені. Коли ж ми викликали на місце іншу групу поліції, до нас, зрозуміло, ніхто не з'явився», - прокоментував він.

Додав, що навіть не зважаючи на те, що він як юрист надав усі необхідні копії оренди підприємства з приватними фізичними особами, люди зі зброєю все одно говорили, що техніку вилучатимуть.

«Дані особи були постійно на телефонному зв’язку. Після того, як ми надали їм копії договорів, вони просто здійснювали телефонні дзвінки, не складаючи жодних процесуальних документів, виходили з машини і гвоорили: цього не достатньо, нам все одно потрібно вилучити техніку», - коментує Войтенко, зауважуючи, що чули про подібні ситуації в інших районах та сільськогосподарських підприємствах області.

Про те, що прокуратура вимагає підтвердження документів не конкретних земельних ділянок, а якихось образних, не зрозумілих площ, наголосив і адвокат «Іскри» Ігор Близнюк.

 «По даній справі Кременчуцька окружна прокуратура уже зверталася до суду про накладення арешту на «якісь ділянки», де судом прокуратурі було відмовлено. Тож прокуратура подала апеляцію на дане рішення, але не дочекавшись апеляційного рішення, вирішили здійснювати моральний та фізичний тиск. Проте які саме ділянки і чому вони просто підписують їх цифрами, не вказуючи кадастрових номерів?» - коментує  І. Близнюк.

Розповів, що коли долучили до справи журналістів, посипались погрози порушення кримінальної справи за фактом перешкоджання діяльності правоохоронних органів.

«А далі велась пряма трансляція, як вони тікали і ховались на кладовищі, а їх ловили. Це не вкладається у голові. У нас іде реформа правоохоронної системи, а вони їздять і ховаються по кладовищах. Вони говорять про порушення їх діяльності. Але варто зазначити, що це вони до нас приїздять, без пред’явлення законних обґрунтованих документів. Я так бачу, нашу правоохоронну структуру рамки законодавства не влаштовують. І це чіткі ознаки спроб рейдерського захоплення сільськогосподарського підприємства. Але їм це все не вдасться. Ми ходимо на всі судові засідання і законність своєї діяльності будемо підтверджувати у відповідних інстанціях», - додав І.Близнюк.

«Тому лише виносячи цю проблему на загал, вважаємо, що її можна вирішити. Питання має набрати розголосу», - підсумував юрист підприємства. 

 

Позиція прокуратури: доводи представників СК «Іскра» щодо можливого рейдерського захоплення є необґрунтованими, надуманими та є способом ухилення від кримінальної відповідальності

«Кременчуцька газета» звернулася за коментарями щодо ситуації з СК «Іскра» до прокуратури. Там нам повідомили, що підрозділом дізнання відділення поліції №2 Кременчуцького РУП ГУНП розпочато проведення дізнання  у кримінальному провадженні  передбаченому ч. 1 ст. 197-1 КК України а саме, щодо самовільного зайняття земельної ділянки, чим завдано значної шкоди її законному володільцю або власнику. Проведення дізнання розпочато 8 липня 2021 року.

Підставою для внесення відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань став Акт обстеження земельної ділянки проведений складений за результатами планової перевірки проведеної ГУ Держгеокадастром у Полтавській області.

За результатами перевірки встановлено порушення вимог земельного законодавства з боку Сільськогосподарського кооперативу «Іскра», щодо самовільного використання земельних ділянок загальною площею 116 га, які розташовані на території Піщанської територіальної громади Кременчуцького району.

Так, сума збитків за самовільне використання земельних ділянок за підрахунками ГУ Держгеокадастру у Полтавській області склала 455 068 грн. У ході розслідування, сума завданої шкоди у повному обсязі підтверджена відповідним експертним висновком.

«За результатами перевірки ГУ Держгеокадастру також складено  припис на усунення виявлених порушень, який до цього часу порушником в особі СК «Іскра» не розглянутий.

Акт перевірки ГУ Держгеокадастру та припис суб’єктом господарювання не оскаржувався. 

Поряд з цим, працівників ГУ Держгеокадастру для проведення перевірки виконання вимог припису і проведення позапланового заходу державного контролю посадовими особами СК «Іскра» у вересні 2021 року просто не допущено.  

При цьому посадові особи СК «Іскра» не зацікавлені у встановленні об’єктивної істини та перешкоджають діяльності правоохоронних органів.

Так, Кременчуцькою окружної прокуратурою. Та підрозділом дізнання на адресу СК Іскра скеровано понад 6 запитів щодо надання документів на земельні ділянки. Однак, в наданні таких документів СК «Іскра» було відмовлено.

Поряд з цим, Піщанською територіальною громадою офіційним листом підтверджено факт використання земельних ділянок визначених у акті перевірки ГУ Держгеокадастру безпосередньо сільськогосподарським підприємством СК «Іскра».  

Крім того, на даний час в апеляційному суді Полтавської області перебуває на розгляді апеляційна скарга щодо арешту врожаю та земельних ділянок зазначених в акті з метою всиновлення власників земельних ділянок та врожаю на них, розгляд справи призначено на листопад.

21 та 24 жовтня працівники поліції  намагались задокументувати факт незаконного збору врожаю з самовільно зайнятих земельних ділянок СК «Іскра», однак законні дії працівників були зупинені спротивом представників СК «Іскра» з використанням ресурсів представників засобів масової інформації.

Доводи представників СК «Іскра» щодо можливого рейдерського захоплення є необґрунтованими, надуманими та є способом ухилення від кримінальної відповідальності», - сказано у відповіді прокуратури.

 

 

 

Олег Булашев

Ліна Романченко

 

Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

 

Інші новини

Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Ми в Telegram

Підписатися