Кременчуцька газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Неділя, 20 Червня 2021
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube

Вы здесь

Фіолетові "депутати-вбивці" і ручний для Шаповалова мер Малецький таки вирішили вбити комунальну стоматологію

 

 

11 жовтня 2018 21:00

Середа заявив, що стоматполіклініки не закривають, а лише переводять в інше приміщення.

Резонансне питання про реформування, а в народі – про вбивство комунальної стоматології, сьогодні ввечері розглядали депутати Кременчуцької міськради. Це саме те питання, навколо якого останні два тижні кресали шаблями лікарі та іх пацієнти, активісти та депутати.

Голова депкомісії з питань охорони здоров’я Денис Терещенко заявив, що йому не зрозуміло, чому депутати приймають рішення, не цікавлячись скороченням та долею людей.

«На вулиці підуть не бізнесмени, а ті, хто отримував зарплату нижче мінімальної. Не зрозумів, чому ми дозволяємо звільнити людей на раз.

У вас зуби не болять?

Так можуть робити лише бездушні люди.

Ми мали створити нові підприємства, розібратися у штатному розпису, поспілкуватися з тим кого хочемо звільнити, що буде з приміщеннями.

А у нас усіх запихують на Київську, наче вона резинова.

Хто вирішив долю медиків?»,- запитував депутат, але відповіді не було.

Він заявив, що люди були задоволені роботою комунальних "стоматок".

«Люди були задоволені їх послугами. Навіщо ми поспіхом робимо реформування. Це невиправдана шкода стоматології. А могли їм запропонувати інші варіанти.

Що в програмі реформування?

Доведемо з 1% до 25% медикаменти. Це вирішить питання – НІ!

Що ж ми робимо?

Потрібно було знищити тих керівників, які допускали приписки і благодійні внески. Ми змінюємо це? Ні! Ламаючи "стоматки", а лікарні залишаючи, де збирають більше 20 млн грн благодійних внесків? Чому ж їх не чіпаємо?

Наша комісія знайшла сили і сказати Ні! Ви знайшли наглість не послухатися профільної комісії.

Зуби будуть боліти у всіх»,- сказав Д.Терещенко.

Депутат Оксана Піддубна показала звернення тисячі містян, які просять не знищувати стоматполіклініки і залишити їх там, де вони вже давно були.

«Зараз ми створюємо історію. Це вперше у нас в місті ручний мер. А депутати стали кнопкодавами. Не має сенсу задавати питання до проекту рішення, який побудований задля знищення комунальної стоматології. Ви можете увійти в історію вбивцями стоматмедицини.

Шановні депутати деякі з вас продаються занабто дешево. Депутати цього скликання – дешеві вбивці медицини. Вони вбивають громаду. Зараз дійшли до лікарів а потім будуть вчителі.

Немає слів.

Вчора я отримала повідомлення з Америки від чоловіка: «Що там кум продовжує чудити та обкрадати?» Так, продовжує!  Невже ти таким був? Я не можу повірити, що Малецький став ручним і став вбивцею»,- ледь стримуючи сльози заявила О.Піддубна.

Головний радикал міста Дмитро Кавунник також виступив проти проведення швидкої реформи.

Він зазначив, що все слід робити, вивчивши ситуацію, а не наскоком за 2 тижня.

«Я хотів би зараз не звільняти людей, а дати кременчужанам проголосувати за це питання – нехай споживачі вирішають все. Ви ж побачте,  хто куди піде лікуватися. Структурно порядок слід навести, але не ламати через коліно. Світ живе по законам бізнеса і нас обрали не рубати, а управляти. Я вважаю, що робити слід не так. Давайте відкладемо це питання»,- запропонував Д.Кавунник.

Мер перебив Дмитра Кавунника і заявив, що вже деякі міста провели реформування. Але подробиць не навів, як завжди, обмежившись загальними фразами.

Депутат Ганна Павленко також запитала, куди депутати поспішають? Вона впевнена, що наразі слід розібратися, а не "гнати" з реформою дорослої стоматології.

«Вона ж не фінансується з боку держави. Ми можемо сказати людям, що і як змінюється, чому звільняються працівники, створити робочу групу і в усьому розібратися. Люди передпенсійного віку звільняються і їм буде складно працевлаштуватися. Давайте створимо відповідну робочу групу і на наступній сесії розглянемо питання»,- сказала Ганна Павленко.

Депутат, медик Олександр Коркішко  вважає, що питання медреформи зачепили усіх. Він каже, що відставати від реформ не можна.

«Полтавщина має трете місце по фінансуванню через Національну службу здоров’я. У лікарів суттєво виросли зарплати. Ми в авангарді.

У 2019 році наша область буде в пілотному проекті щодо фінансування інших видів допомоги…

Що стосується стоматології. Тут є питання. Для кого роблять реформи? Для людей! А що люди кажуть? І як, наприклад, пенсіонерам ця реформа? А доля персоналу? Дайте Середа нам відповідь!»,- сказав О.Коркішко.

Депутат Тетяна Сідерка з трибуни зазначила, що вже 2 тижні місто розбурхується цим питанням і всі сперечаються навколо того як і що буде, долею людей тощо.

«Два тижні ми не почули конкретних відповідей. Ця програма декларативна. Вона про все і ні про що. Ті ж приміщення. Де прописано все це в документі? Ми питали, що буде з 139 особами, яким раніше віце-мер ( Усанова) казала,що не буде звільнень? А де цифри з економії? Чого ми біжимо поперед батька в пекло?

Нам казали програма убереже нас від корупції. Брехня!  Ніхто вдумливо не прочитав програму. У мене враження, що не всі можуть взяти на себе відповідальність приймати рішення за долю тисяч людей. Зламати дуже просто. Відбудувати дуже складно. А ми зараз ламаємо»,- сказала Т.Сідерка.

Голова бюджетної комісії Олександр Плескун заявив, що він за реформи, але ж важке питання в них – звільнення людей.

«Хто ці люди? Чи маємо права звільнити… Це перше питання для обговорення. Бо за кожною людиною йде декілька членів родини. У нас дефіцит в лікарях, але звільняємо їх – це не правильно. Потрібно аби Середа (керівник міського управління охорони здоров’я) доповів про долю людей.

Друге питання - що буде з приміщеннями?

А ще головна проблема – ми не були проінформовані щодо реформування. Нам потрібно було це питання з профільною комісією вивчати, а не гнати.

Я про це питання дізнався 2 тижні тому і не зміг досконально вивчити.

Ми все кажемо, а хто відповість, якщо все буде не так? Де це почитати і слово до справи не пришиєш. Все має бути чітко прописано!

Давайте програму реформування приймемо у грудні. У тому вигляді, як нам запропонували не затверджувати»,- запропонував О.Плескун.

Депутат Костянтин Терещенко заявив, він до цих пір не заслухав М.Середу з цього питання.

«Давайте людей не пхати попереду потягу і на їх почуттях не тріпати нерви. Спілкувався я з стоматологами. Всі платять гроші, хто до них йде. Я не готовий вливати кошти в комунальні поліклініки. Я хочу аби пільговики лікувалися безкоштовно, а інше – госпрозрахунок»,- каже К.Терещенко.

Депутат Генадій Іванян вважає, що зачинити "стоматки" – це найпростіше, але чому не дати можливість стоматологам організувати підприємство і кожного лікаря посадити на госпрозрахунок.

«Ми визначимо, що і скільки коштує. Ми спостерігаємо за ними. Потім визначимося, скільки і чого слід залишити. Тоді виберемо кращих і створимо одне комунальне підприємство… Закрити це неправильне рішення…»,- вважає депутат Г.Іванян.

Керівник медгалузі міста Максим Середа, якого в народі вже називають "могильником медицини", заявив, що стоматполіклініки не закривають, а лише переводять в інше приміщення. При цьому він промовчав, що в нових приміщеннях стане менше лікарів.

«Це буде компактне відділення. Відділення з набережної переноситься до першого поверху колишньої Залізничної лікарні. На Молодіжному також стоматологи перебазуються до Четвертої поліклініки.  

Чому ми раніше це не робили?  Коштів не було. Одне відвідування стоматолога коштує 50-80 коп. Ми хочемо це змінити і дати більше коштів.

Кадри - це не приємне питання. Але будь яка реформа не проходить без скорочень. Всім медпрацівникам запропонуємо місця, але не всі хочуть йти туди, де є дефіцит кадрів. В стоматології є профіцит кадрів. Є потреба в дитячій стоматології.

Медсестри - 35 скорочуємо. 66 вакантних ставок в місті є. Погодилися - 14 медсестер. Інші ще мають час на роздуми.

Казати, що тут катастрофа – не відповідає дійсності!

По питанням приміщень. Вони будуть передані комунальним медичним закладам. На набережній буде консультаційний центр, на Молодіжному – розташується амбулаторія сімейної медицини. Все буде наближене до людей»,-заявив М.Середа.

Проте депутати заявили, що не все так, як каже М.Середа. Зокрема і в питаннях працевлаштування медиків.

«Де все, що ви казали, можна прочитати?»,- спитав у М.Середи депутат О.Плескун.

Виручити М.Середу вирішив мер і заявив, що згодом все буде прописано.

Голова профкому медиків Олександр Скутін заявив, що не поділяє оптимізму М.Середи.

«Раніше казали, скоротять лише адміністрацію, але потім отримав програму і був у шоці. Про те, що стоматки потрібно реформувати - треба, але за останній час можна було привести штатний розклад до фінансування. Майже 340 осіб попереджено про скорочення. Це ж реформування. Серед попереджених є і вагітні, і жінки з дітьми до трьох років, і інші… А хто переходить до дитячої поліклініки, то мають 4 місяця навчатися, а потім буде мінімальна зарплата - 3 тис.723 грн. Санітарка буде отримувати більше за лікаря–хірургу .

Що у нас буде з 17 листопада. Люди в шоці»,- сказав О.Скутін.

Мер В.Малецький почав "наїжджати" на профспілкового лідера і казати, що все буде добре.

Він також заявив, що люди в судах зможуть відстоювати свою правду, якщо їх звільнять незаконно. Схоже, незаконні звільнення керівників В.Малецького так нічому і не навчили, і він готовий витрачати кошти з міського бюджету на компенсації за рішеннями судів.

Після годинного обговорення депутати вирішили не надавати слова громадським активістам і перейшли до голосування.

У підсумку голосування депутати з фіолетової більшості таки вирішили "вбити"  комунальну стоматологію.

Ось як голосували депутати:

 

 

Нагадаємо, продавили: дитячу стоматологію сліпо реформують, але цілодобової допомоги дітям не буде.

Нагадаємо, кременчужани мітингують проти закриття стоматполіклінік.

Кременчужани тимчасово зупинили сесію у знак протесту закриття стоматполіклінік.

 З плакатами і гаслами: кременчужани мітингують проти знищення стоматполіклінік 

А також, хто накинув оком на приміщення комунальних стоматполіклінік: депутатам повідомили про "дерибан".

Нагадаємо, третині кременчуцьких стоматологів доведеться шукати роботу: Середа наполягає, комунальних стоматологів більше,ніж потрібно.

 Перші пішли: шість підписів вже зібрані за припинення знищення комунальних стоматполіклінік у Кременчуці.

Влада Малецького: депутати виступили проти ініціативи мера щодо знищення стоматслужби в Кременчуці.

А також, керівництву кременчуцьких стоматполіклінік заборонили  надавати документи депутатам.

 

 

Олег Булашев

Фото Кирило Воронцов

 

Подпишись на нас

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

Інші новини

Афиша Кременчуга
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Ми в Telegram

Підписатися