Кременчугская газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Среда, 27 Мая 2020 года
Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube

Вы здесь

Гаражі – для автотранспорту: у Кременчуці знову беруться за упорядкування споруд

 

27 мая 2019 08:30

Тисячі домівок для машин і металевих конструкцій у нашому місті встановлені незаконно. Деякі з них використовують не за призначенням. Вже зовсім скоро на власників таких споруд чекає «сюрприз»: гаражі обстежать – і безхазяйні приберуть. А до тих, які дозволять експлуатувати, висунуть низку вимог.

 

Міська влада хоче взятися за впорядкування металевих гаражів. Так, на початку квітня цього року на офіційному сайті виконкому з’явився проект рішення «Про затвердження Положення про порядок використання розміщених тимчасових збірно-розбірних металевих конструкцій (гаражів) для зберігання транспортних засобів на території міста Кременчука» (далі Положення).
Розробкою документа займався юридичний департамент Кременчука, а 17 травня на засіданні міськвиконкому цей документ затвердили.
Варто нагадати, що ідея впорядкувати гаражі на території нашого міста не нова. Ще в 2011 році міський голова Олег Бабаєв підняв це питання. Тоді підрахували, що у Кременчуці близько 85% металевих конструкцій встановлені незаконно. За чіткої позиції Бабаєва працівники відділу благоустрою раніше обстежували вулиці і двори. Сотні незаконних конструкцій, більшість яких роками не використовували, і які просто захаращували території, прибрали. Також вирішили: гаражі розміщати лише в 49 офіційних автокооперативах, перелік яких у Крюківському та Автозаводському районах затвердили відповідним документами.
Однак після смерті Бабаєва ця робота припинилася. А повернулися до неї лише через 5 років.

Майже 3000 гаражів – поза законом
Положення розробили, аби впорядкувати існуючі збірно-розбірні металеві конструкції, привести місця їх розташування до естетичного вигляду та раціонально використати територію міста. Про це йдеться у відповіді розробників на запит Кременчуцької газети. «Зараз на території нашого міста (за приблизними підрахунками) розташовано від 2500 до 3000 самовільно встановлених тимчасових збірно-розбірних металевих конструкцій (гаражів). Однак значна частина з них використовується не за призначенням (для зберігання легкового автотранспорту), а задля побутових потреб. Разом із тим виявлено багато безхазяйних споруд, що перебувають в занедбаному та захаращеному стані», – повідомили нашому виданню.
У мерії Кременчука обіцяють, що всіх користувачі тимчасових металевих гаражів проінформують про наміри щодо впорядкування споруд та необхідність укласти договори. Якщо ж власників не вдасться ідентифікувати, то такі збірно-розбірні конструкції демонтують згідно з Положенням. При цьому керуватимуться і Правилами благоустрою Кременчука, затвердженими сесією міськради від 1 листопада 2011 року (зі змінами).
Гаражі, які приберуть із вулиць і дворів, зберігатимуть у спеціально визначених для цього місцях на території комунального підприємства «Благоустрій Кременчука».

На власника металевого гаража покладуть низку обов’язків
У вищезгаданому Положенні прописано, що кременчужани мають використовувати конструкцію лише для зберігання легкового транспортного засобу. Власник повинен вільно допускати уповноважених представників місцевих органів самоврядування для перевірки порядку користування конструкцією. А ще необхідно дотримуватися вимоги щодо єдиного стандартного розміру та кольорового опорядження конструкцій у місті, а саме: стіни та дах гаражу мають бути світло-сірого кольору (RAL 7047). Також власник гаража має своєчасно та в повному обсязі сплачувати всі необхідні платежі. Все це прописується у договорі, якій необхідно буде укласти між «Благоустроєм Кременчука» і власником споруди.
У Положенні серед іншого регламентовано дотримуватись правил благоустрою, санітарно-епідеміологічних, протипожежних норм та правил безпеки при поводженні з електроенергією.
Згідного з текстом документа, власник металоконструкції без письмової згоди надавача послуг не може змінювати розміри гаража та місце його тимчасового розміщення. Також забороняється облаштовувати в конструкції підвали, погреби, оглядові ями. Крім цього, власник зобов’язується демонтувати гараж після закінчення дії договору або в разі порушення правил благоустрою, використання не за цільовим призначенням та в інших випадках, передбачених договором. З текстом договору, якій міститься у Положенні, можна ознайомитися на сайті Кременчуцької міської ради (kremen.gov.ua), в розділі «Прийняті рішення міськвиконкому».

Як збираються узаконювати конструкції
Разом із Положенням затвердили і Порядок впорядкування існуючих тимчасових збірно-розбірних металевих конструкцій на території Кременчука. Він іде додатком. Згідно з ним, «Благоустрій Кременчука» організовує виїзне засідання комісії на місце самовільного скупчення споруд та складає відповідний акт. У ньому відзначається територія, на якій розміщені гаражі та їх кількість. Упродовж п’яти робочих днів примірник акта передається першому заступнику міського голови та до «Благоустрою Кременчука».
Далі протягом одного місяця управління контролю за станом благоустрою встановлює власників самовільно розміщених конструкцій. У разі відсутності такої інформації гаражі демонтують.
Якщо власника знайдуть, то йому необхідно буде укласти відповідний договір. Для цього потрібно написати заяву встановленого зразка, надати копії паспорту, ідентифікаційного коду, свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу.
А далі відповідні управління (земельних ресурсів, містобудування та архітектури, контролю за станом благоустрою) протягом 2 місяців перевіряють, чи можна встановлювати гаражі на цьому місці. Тобто погоджують Комплексну схему впорядкування. Лише після цього «Благоустрій Кременчука» впродовж місяця укладає договори з заявниками.

 

Кременчук далеко не попереду
Якщо в нашому місті зараз лише почали займатися впорядкуванням розташування гаражів, то в багатьох українських містах цім питанням міська влада займається роками. Так, у Дніпрі демонтують металеві конструкції, розміщені з порушенням міських правил благоустрою і без необхідних документів на оренду землі. У міській інспекції з питань благоустрою говорять, що в деяких з них досі незаконно приймають металобрухт або вторсировину, а часом навіть зберігають боєприпаси.
У столиці знесення незаконних гаражів – теж звичний процес. Місцеві жителі сподіваються, що на місцях, які звільняють, облаштують сквер або дитячий майданчик, але переживають, щоб там не розпочиналось чергове будівництво.
У Рівному незаконні гаражі, як і автокав’ярні та кіоски, зносять. Залишать лише ті конструкції, на які немає жодної скарги від мешканців будинків, що знаходяться поряд.
Цього року в Чернігові планують знести не менше 200 гаражів, які стоять у дворах і не мають дозвільних документів. Про це оголосили у міській раді на початку року. Спершу власнику гаража дають певний час на те, щоб він приніс документи, які підтверджують наявність дозволу на встановлення конструкції. Якщо таких немає, спеціальна комісія приймає рішення про демонтаж, попереджаючи власника. 

«Умови узаконення проблемних гаражів мають бути рівними для всіх, хто свідомо виявить бажання це зробити»
Ініціатива щодо впорядкування гаражів для нашого міста абсолютно не нова, як, власне, і низка інших проектів, які є лише надбанням ефективних напрацювань представників минулої каденції. Про це нагадав голова громадського руху «Єдиний Кременчук», екс-заступник міського голови Олега Бабаєва з питань архітектури та будівництва Геннадій Музика.
«Що ж стосується упорядкування металевих гаражів, до якого влада вирішила раптово повернутися за рік до чергових виборів міського голови, то мені це радше нагадує випадковий аукціон чи лотерею для обраних. У якості персональних дивідендів, заручившись підтримкою чиновників, окремі привілейовані громадяни матимуть змогу отримати значні території під забудови, інші ж ризикують втратити все. Так, здавалося, доволі вибірковий благоустрій може цілком ймовірно перетворитися на інструмент тиску та маніпуляцій. Перше, чого слід вимагати і про що варто пам’ятати, це те, що умови узаконення проблемних гаражів мають бути рівними для всіх, хто свідомо виявить бажання це зробити, йдучи назустріч уповноваженим представникам міськвиконкому. Разом із тим, посилаючись на неможливість точно ідентифікувати кількість таких об’єктів (про що і йдеться у відповіді на запит Кременчуцької газети), чиновники можуть тільки робити вигляд, що намагаються встановити реального власника тієї чи іншої металевої споруди. А насправді лише чекатимуть, коли сплине визначений термін, щоб без відома господаря демонтувати гараж.
Звісно, приводити місто до ладу – справа дуже потрібна. Проте проводитись відповідні заходи мають своєчасно і прозоро – задля уникнення будь-яких ризиків виникнення чергових корупційних схем. Я також раджу громадянам у разі перешкоджання з боку міської влади добровільно, на загальних умовах, укласти відповідний договір чи, отримавши пропозицію про надання неправомірної вигоди чиновнику, одразу ж звертатися до правоохоронних органів та журналістів, щоб надати якомога більшого розголосу історії, викривши факти кримінально караних діянь», – говорить Музика.

 

Cвітлана Павленко

 

Подпишись на нас

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

Другие новости

Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Мы в Telegram

Подписаться