Кременчугская газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Воскресенье, 26 Мая 2019 года
Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube

Вы здесь

Геннадій Музика: «Гроші з державного бюджету України мають працювати на благо кременчужан»

 

16 января 2019 13:35

В умовах, коли занедбані часом приміщення надважливих медичних установ нашого міста десятиліттями потребують значних капіталовкладень, а історичні будівлі окремих навчальних закладів знаходяться на межі поступового руйнування, саме таку формулу результативної комунікації між громадою та народними депутатами, лідер опозиційного руху Геннадій Миколайович Музика, вважає найбільш вдалим прикладом ефективної співпраці.

Як відомо, субвенція – це форма грошової допомоги місцевим бюджетам з державного бюджету країни, спрямована на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій. Таке, на перший погляд, просте визначення міжбюджетним трансфертам дає законодавець. Проте, як насправді відбувається залучення коштів, і чому така форма дотацій нерідко рятує від знищення цілої галузі, редакції нашої газети розповів Геннадій Музика, завдяки рішучому посередництву і активній позиції якого в Кременчук вдалося залучити більше шести мільйонів гривень. Тепер ці кошти, як мовить сам політик і за сумісництвом заступник генерального директора компанії «АвтоКрАЗ», будуть працювати на користь громади. А результат їх цільового використання без перебільшення відчує кожен мешканець нашого міста. Дійсно, коли мова йде про капітальне поліпшення умов загального функціонування і прийому хворих обласним протитуберкульозним диспансером, чи про придбання найсучаснішого дороговартісного обладнання для боротьби, діагностики та попередження онкологічних захворювань, важко переоцінити значення будь-якої грошової допомоги, спрямованої на оновлення фондів цих пріоритетних об’єктів.

- Геннадій Миколайович, ви з самого початку переймалися процесом залучення коштів з державного бюджету, і, як ми переконалися, абсолютно на всіх рівнях вели ефективні перемовини, в решті-решт, досягнувши позитивного результату. Чому саме допомога цим трьом об’єктам лягла в основу ваших звернень до народного депутата Костянтина Жеваго?

- Повірте, двері приймальні громадської організації «Єдиний Кременчук», яку я очолюю, відкриті для кожного. І я щиро сподіваюся, що той позитивний результат, якого ми досягли, це тільки початок довготривалого процесу якісного перевтілення низки важливих галузей, а не поодинокий прецедент, хоч і доволі успішний. Насправді, якщо говорити про розподіл державних субвенцій, то це доволі складний і дуже кропіткий процес. А тому мені вкрай не подобаються заголовки, якими рясніє жовта преса нашого міста, про такого собі чарівника на прізвище Шаповалов, який фантастичним чином «вибиває» для міста не менш фантастичні кошти, хоча, мабуть, і гадки не має, яким нормативно-правовим актом регулюється порядок та умови надання субвенцій, і хто є головним розпорядником цієї допомоги. Спостерігаючи за процедурою виділення коштів з середини, ти не з чуток починаєш розуміти значення, на перший погляд, непомітної паперової роботи, де важлива кожна дрібниця, починаючи від ініціативи керівника тієї чи іншої установи і самого звернення до народного депутата, та закінчуючи проектно-кошторисною документацією. Далі за процедурою народний депутат формує відповідну пропозицію Міністерству фінансів, яку спеціальна комісія вносить до проекту акта Кабінету Міністрів України. Звичайно, величезну роль відіграє рівень довіри, комунікації і взаєморозуміння між учасниками на всіх етапах цієї корисної справи. Адже існує фінансова звітність та здійснюється суворий контроль за цільовим та ефективним витрачанням коштів. Що ж стосується того, чому саме Кременчуцький обласний протитуберкульозний та онкологічний диспансери, а також коледж транспортної інфраструктури, то, в першу чергу, хотілося б зауважити на людях з великої літери, справжніх професіоналах, самовідданих знавцях своєї справи, які очолюють ці установи і керують колективами безцінних спеціалістів. Разом з тим надзвичайно прикро, що приміщення поліклінічного відділення протитуберкульозного диспансеру, що розташоване в самому центрі міста, та адміністративна будівля коледжу транспортної інфраструктури зустрічають своїх відвідувачів стійким відлунням типового радянського оздоблення, найкращі часи якого минули кілька десятків років тому. Мені відверто боляче усвідомлювати, що навіть попри старання та чуйність лікарів, я проходив профілактичне обстеження в медичному закладі, де фактично мало що змінилося з часів здобуття Україною незалежності. Я думаю мене зрозуміють, адже для когось досягненням є величезний напис на центральній площі Кременчука, що новорічне свято проходить завдяки «нелюдським» зусиллям нардепа та міського голови, а хтось переймається облаштуванням сучасних теплих аудиторій, заміною вікон, утепленням фасадів, впровадженням енергозберігаючих технологій і технічним облаштуванням навчального процесу в одному з учбових закладів нашого міста, де, між іншим, здобувають освіту майбутні покоління кваліфікованих залізничників.

- Існує думка, що нерідко, політики використовують виділення державних субвенцій, як одну з форм власної непрямої агітації. Чи погоджуєтесь ви з цим твердженням?

- Я не просто погоджуюсь, а й вважаю таку агітацію добрими справами, чи не найкращою її формою, звичайно, коли це не обмежується лише примітивними заголовками на кшталт «вибив з бюджету». Погодьтеся, як можна критикувати народного обранця за те, що він безпосередньо скориставшись своїм правом внесення відповідної ініціативи, залучає кошти для соціально-економічного розвитку регіону. Мова йде не лише про ремонти приміщень комунальної форми власності, а й про будівництво доріг, матеріально-технічне забезпечення шкіл, дитячих садочків, про придбання медичного обладнання, завдяки якому вже завтра будуть рятувати людські життя. Це приклад правильної і продуктивної взаємодії громади і депутата, якій є підзвітним. Погоджуюсь, процес виділення субвенцій з державного бюджету не слід плутати з благодійністю чи меценатством, проте це хороший індикатор того, що людина, яку обрали на певній території, успішно лобіює інтереси жителів свого округу. Між іншим, якщо говорити мовою цифр, за результатами трьох останніх років Полтавська область за кількістю субвенцій та обсягом виділених коштів, займає далеко не лідируючі позиції, а тому нам є над чим працювати. А критикувати, на мій погляд, варто і потрібно диспропорційний характер розподілу субвенцій між областями. Так, протягом останніх років найбільші суму допомоги отримують Харківська, Вінницька та Івано-Франківська області, а найменші – Закарпатська, Тернопільська та Луганська, десь поряд і Полтавщина. Для порівняння, в тому ж 2017 році наша область отримала лише близько двадцяти мільйонів гривень, в той час, як на Харківщину з бюджету було виділено космічну суму в розмірі майже мільярда. На сьогоднішній день, найменше субвенцій в державі розподіляється на забезпечення матеріально-технічним оснащенням дитячо-юнацьких спортивних шкіл, басейнів, стадіонів, спортивних майданчиків та залів, тому я сподіваюся в наступному році нам спільними зусиллями вдасться виправити і цю статистику.

- По суті, ви вже відповіли на наше наступне запитання, стосовно планів на майбутнє. Бажаєте щось доповнити? 

- Я лише повторюся, що двері мого кабінету відчинені для кожного, і по великому рахунку, спільна справа, яка сьогодні вийшла на фінішну пряму, починалася за ось цим письмовим столом. І, якщо ми хочемо говорити про європейське майбутнє, про євроінтеграцію, науково-технічний прогрес в усіх галузях суспільного життя, якщо ми мріємо про якісну медицину і освіту на рівні навчальних закладів хоча б Східної Європи, бажаємо пишатися не лише ялинкою на площі Перемоги та написами «Ай лав Кременчук», потрібно спочатку зробити так, щоб комфорт у лікарняних палатах та вбиральнях був не гіршим ніж в кабінеті нашого міського голови. Мені шкода, та через усталену практику політичних звільнень, переслідувань з боку Малецького та його профільних заступників, значна кількість порядних фахівців з числа лікарів, директорів шкіл, керівників комунальних підприємств самі зізнаються, що не мають змоги звернутися за допомогою, адже бояться залишитися без роботи. Вибачте, але місто де влада потурає своїм амбіціям, купуючи за п’ятнадцять мільйонів гривень історичне приміщення в центрі міста для обладнання приймальні мера, в той час, як діти навчаються в спартанських умовах, а люди, чекаючи прийому фтизіатра, поринають в епоху радянського застою, навряд чи може називатися найкращим.

Білоконь Ірина Миколаївна, директор ДВНЗ «Кременчуцький коледж транспортної інфраструктури» (1,8 млн. гривень)

«Я думаю ви зрозумієте, що відчуває людина, яка у відчаї стукає в усі двері, звертається за допомогою, готує численні звернення, а в кращому разі отримує лише письмову невмотивовану відповідь про відсутність можливості наразі надати будь-яку підтримку. Я маю доволі об’ємну колекцію листів від чиновників та депутатів різних рівнів, в тому числі від депутатів Кременчуцької міської ради, які, нажаль, усі чомусь виявились безсилі. По великому рахунку, зневірившись у своєму задумі, я була дуже здивована, коли після випадкового знайомства з Геннадієм Музикою, відвідавши наш коледж, він сказав, що спробує допомогти, і допоміг. Нашому закладу в 2018 році виповнилося 140 років, а останній косметичний ремонт, ми зробили 15 років тому. Вкрай гостро стояла потреба капітального ремонту актової зали з придбанням нових крісел, коридори першого та другого поверхів також вимагали естетичного оздоблення. Не інакше, як час виніс свій вирок підлозі і вікнам будівлі. Сьогодні те, про що ми, зважаючи на брак коштів, могли лише  мріяти, вже скоро стане місцем, де завдяки небайдужості Геннадія Миколайовича більше ніж триста наших студентів зможе навчатися і проводити своє дозвілля в комфортних, теплих і затишних умовах».

 Сущенко Юлія Юріївна, головний лікар Кременчуцького обласного протитуберкульозного диспансеру (2,2 млн. гривень)

«Мушу сказати, що в моїй професійній практиці залучення субвенцій з державного бюджету за посередництва народного депутата – вперше. Я вдячна, що саме Геннадій Миколайович Музика взяв на себе цю ініціативу, і від самого початку опікувався процесом виділення вкрай потрібної матеріальної допомоги нашому медичному закладу. Буду відвертою, фтизіатрія не надто приваблива галузь клінічної медицини, оскільки пов’язана з хворобою, що так чи інакше поширена серед найменш захищених прошарків населення, і фактично напряму пов’язана з соціальним статусом хворого. Проте я хочу всіх заспокоїти, на сьогоднішній день загрози епідемії туберкульозу в місті немає, навпаки спостерігається позитивна тенденція. І тут ми завдячуємо стовідсотковому забезпеченню медичними препаратами з боку держави. Разом з тим, умови, в яких ми працюємо, важко назвати прийнятними, ви в цьому переконалися особисто. Негайної заміни потребують вікна, двері, покрівля в коридорах, плануємо провести утеплення стін, збудувати нові пішохідні доріжки, і, нарешті, встановити пандус».

Севідов Володимир Васильович, головний лікар Кременчуцького обласного онкологічного диспансеру (2,5 млн. гривень)

«Онкологія з усієї медицини є найбільш витратною і технологічно складною. Тому, коли мова йде про придбання спеціалізованого і надзвичайно дорого лапароскопічного обладнання, завдяки якому вже завтра можна врятувати людині життя, дійсно важко переоцінити старання людини, завдяки якій це стало можливим.  Дуже дорого обходиться обстеження пацієнта, яке включає в себе комп'ютерну томографію, МРТ і при чому неодноразово, а ще значні лабораторні та інструментальні обстеження, тому ні за яких обставин не можна допускати, щоб в цивілізованому світі людське життя висіло на волосині через брак коштів, фінансування, медикаментів чи потрібного обладнання».

 

Марина Соловей

Подпишись на нас

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

Другие новости

Афиша Кременчуга
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Мы в Telegram

Подписаться