Кременчугская газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Пятница, 26 Апреля 2019 года
Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube

Вы здесь

Геннадій Музика: «Рішення міського голови не мають нічого спільного з волею кременчужан і постійно йдуть у розріз з нею»

 

2 ноября 2018 13:00

Нещодавно країну сколихнула новина про збільшення Кабінетом Міністрів майже на чверть вартості блакитного палива для населення. Слід зазначити, що з часу останнього підвищення ціни на газ (у квітні 2016 року) минуло більше двох років. А тепер місцева влада під керівництвом Віталія Малецького «через коліно» готує мешканців Кременчука вже до третього поспіль (лише за останній рік) підвищення тарифів на тепло і гарячу воду. Дивно, та проти кишенькових тарифних розрахунків мера Малецького, що найближчим часом болісно вдарять по гаманцях платників податків, чомусь зовсім не поспішають виступати місцеві народні обранці, навіть ті, у кого «тарифне питання» ідеологами партійної дисципліни визначене чи не найголовнішим об’єктом передвиборчої риторики. Наскільки обґрунтовані нові тарифи, нещодавно затверджені на засіданні виконавчого комітету, та чи так само стрімко покращиться і якість послуг в галузі житлово-комунального господарства, редакції Кременчуцької газети розповів очільник опозиційного руху «Єдиний Кременчук» Геннадій Миколайович Музика.

- Геннадію Миколайовичу, спершу хотілося б привітати вас з довгоочікуваною перемогою футбольної команди «Ворскла» над командою з Азербайджану, яку здобули полтавці у виїзному протистоянні в Баку. Та сьогодні, на жаль, ми змушені говорити про менш приємні речі. З першого листопада на 23,5% зросте ціна на газ для населення, внаслідок чого з критикою урядової політики Україною прокотилася низка регіональних акцій протесту, які не оминули і Кременчук. Які ваші думки з цього приводу?

- Дякую вам за привітання. Дійсно, для нас перемога над «Карабахом» (футбольна команда – ред.) була дуже принциповою і важливою з погляду на турнірну таблицю. Тепер найголовніше - не розслаблятися та надалі продовжувати тішити вболівальників видовищною грою. Що ж стосується вашого запитання, то зараз я, мабуть, почну говорити не надто популярні речі і, можливо, саме ті політичні сили, які стоять за організацією мітингів, засудять мою точку зору. Проте відвертий популізм, брехню і ганебні спекуляції на темі зубожіння населення я вважаю значно більшим злом, аніж альтернативну думку. Подорожчання вартості газу, як сировини, подобається нам це чи ні, було прогнозованим, хоч і недалекоглядним кроком уряду, який під тиском Міжнародного валютного фонду вирішив піти шляхом найменшого супротиву. Ціна на газ, як сировину, підвищується в усьому світі. Мене відверто непокоїть зовсім інше: чому на так звані «теплі кредити» в державному бюджеті передбачено лише 400 мільйонів гривень, а на субсидії, які швидко «прикрасять» банківські рахунки приватних компаній, - аж 55 мільярдів. Невже комусь потрібно пояснювати, що саме кредити на реалізацію енергозберігаючих програм та впровадження відповідних технологій дозволяють на 40% скорочувати енерговитрати, нівелюючи таким чином збільшення ціни на блакитне паливо. Я нещодавно цікавився і був відверто здивований, що Азербайджан, про який ви згадали, поступово переходить на споживання альтернативних джерел енергії, плануючи зафіксувати  цей показник (станом на 2020 рік) на рівні 38%. А це, в свою чергу, дозволить суттєво зменшити цій країні споживання власного газу. Мене обурює, що красномовні обіцянки окремих політичних сил в чарівний, нікому невідомий спосіб знизити тарифи та їхні гучні заяви з екранів телевізорів абсолютно не мають нічого спільного з реальністю. Доцільніше було б вимагати масового утеплення будинків чи можливості безперешкодно встановлювати і використовувати індивідуальне опалення, або ж говорити про альтернативних постачальників комунальних послуг. Натомість ми маємо показові замовні акції протесту за участю тих, хто якраз і отримує субсидії від держави. Парадокс, чи не правда?

- Геннадію Миколайовичу, наскільки обґрунтоване чергове підвищення міською владою тарифів на тепло і гарячу воду в Кременчуці?

- Це питання заслуговує значно більшої уваги і досконалого вивчення, адже входить до компетенції органів місцевого самоврядування. Проте без перебільшення можна сказати, що рішення нашого міського голови і його підлеглих не мають нічого спільного   з волею кременчужан. Не потрібно вигадувати велосипед чи вішати ярлики, адже є офіційний висновок Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, який нещодавно оприлюднила її прес служба.  Саме там чорним по білому зазначено, що в Кременчуці протягом 2017-2018 років на 27,4% необґрунтовано зросли тарифи на тепло. Щоправда, результати розрахунків вказані без врахування збільшення вартості природного газу. Але й тут влада не забарилася. Доки міський голова відверто обманює і клеїть дурня перед журналістами, розповідаючи про різницю в декілька копійок між рекомендаціями НКРЕКП та тарифами, встановленими міським комунальним підприємством «Теплоенерго», чиновники міськвиконкому вже сьогодні нахабно анонсують третє підвищення тарифів за останній рік. Проте тепер вже  з урахуванням збільшення вартості паливної складової. Навіть якщо прийняти до уваги цей аргумент, то як пояснити і чим виправдати підвищення тарифів в травні та жовтні цього року? І які дірки в бюджеті міста влада в черговий раз намагається приховати за рахунок коштів платників податків? Чому б не скористатися досвідом сусідніх Горішніх Плавнів*, адже кременчужани не бачать жодних відчутних кроків щодо впровадження в місті енергозберігаючих технологій на прикладі модернізації опалювальних систем, встановлення газових лічильників, сучасних індивідуальних теплових пунктів у багатоквартирних будинках, будівництва обіцяних нових міні-котелень на Раківці. До того ж, комунальне підприємство «Теплоенерго», як виявилось, немов навмисне лише збільшує питомі витрати споживання газу, відмовляючись від доцільної економії палива в теплі сонячні дні.

- Як ви оцінюєте якість надання комунальних послуг у нашому місті, а також роботу так званих управляючих компаній?

- Незадовільно, оскільки невідома офіційна статистика звернень громадян та повний перелік проблем, з якими звертаються містяни в різноманітні інстанції. Ви здивуєтесь, але, наскільки мені відомо, таких звернень тільки з початку опалювального сезону налічується до кількох сотень. Люди стикаються з такими проблемами, як, наприклад, пошкодження труби центрального опалення в квартирі та навіть не знають, куди телефонувати. Доки сусідів вночі заливає вода, постраждалих жбурляють з однієї телефонної лінії на іншу, де, перш ніж прийняти заявку чи зареєструвати звернення, людей змушують хвилинами “висіти” на перевантажених лініях, а потім ще близько години чекати приїзду аварійної бригади. Мешканці багатоквартирних будинків телефонують на аварійний номер Водоканалу, після чого їм радять звернутися в службу допомоги міського голови. Дочекавшись з’єднання з мерією, пересічні громадяни дізнаються, що насправді потрібно телефонувати в одну з управляючих компаній, номер якої для початку потрібно знайти в інтернеті, а опрацювання заявки можна чекати протягом кількох робочих днів, про що радісно сповіщає смс-повідомлення.  Якщо все ж таки вам пощастить ліквідувати аварію, це зовсім не гарантує, що на відновлення водопостачання чи підключення опалення не доведеться чекати ще декілька днів, а то й цілий тиждень. Про яку якість може йти мова, коли нещодавно в квартирі, де я мешкаю в центрі міста, були двотижневі перебої з водопостачанням, а чекати, доки вода, що на повну біжить з гарячого крану трохи потеплішає, доводилось по 15 хвилин. Хто компенсує людям кубічні метри холодної води, яку рахував червоний лічильник гарячої? Працівники галузі житлово-комунального господарства наввипередки звітують в соціальних мережах про кілометри відремонтованих доріг та чомусь вперто замовчують інформацію про те, скільки нового дорожнього полотна довелося знищити, ліквідуючи різноманітні пориви, ремонтуючи пошкодження старих, зношених систем. Влада виділяє десятки мільйонів гривень приватній фірмі для встановлення металевого паркану навколо парку культури «Придніпровський», та нікого чомусь зовсім не бентежить дірявий аварійний міст на Пивзаводі, через який щодня, ризикуючи життям, переїжджають тисячі кременчужан. Таких прикладів, нажаль, безліч.

- Наскільки готові депутати міської ради поточного скликання брати на себе відповідальність і відстоювати інтереси громади, виступаючи проти політичної волі міського голови?

- Наскільки мені відомо, під час затвердження виконавчим комітетом нових тарифів був присутній лише один депутат, який виступав проти цього рішення. Решта представників депутатського корпусу, а саме провладна більшість, займаються лише імітацією турботи про громаду, оскільки навіть не висловились з цього приводу. Окремі депутати-представники місцевих осередків політичних партій займаються популізмом: збирають і організовують мітинги, готують численні звернення до Президента України з вимогою скасувати постанову Кабінету Міністрів, проте жодного, я підкреслюю, жодного разу не виступили проти підвищення тарифів міськими чиновниками, ба навіть завжди забезпечували стабільну більшість голосів на підтримку Малецького. Якщо ви подивитеся на прізвища депутатів і результати низки поіменних голосувань, то лише переконаєтесь, що за підвищенням тарифів, за черговим збільшенням вартості проїзду в маршрутних таксі, за ліквідацією комунальних стоматологічних поліклінік, за низкою кабальних кредитних договорів і за рештою рішень, що боляче вдарили по кишенях платників податків та по інфраструктурі міста, стоять одні й ті ж самі люди з провладної більшості, чиї прізвища, на мій погляд, виборці повинні знати вже сьогодні. А вам, як представникам засобів масової інформації, я раджу надалі робити наголос саме на висвітленні фактів, як той чи інший депутат, що проголошує одні цінності напередодні сесії, голосуватиме під час розгляду принципових, суспільно-значущих питань. Навряд чи людям, щоб представляти їхні інтереси, потрібні послуги політичних перевертнів.

 

*Для розуміння про що говорить Геннадій Музика:

В Горішніх Плавнях комунальне підприємство «Теплоенерго» менше ніж за рік зі збиткового перетворилося на прибуткове. Реалізацію проекту реконструкції котельні комунального підприємства керівництво Горішніх Плавнів розпочало ще у 2016 році. Даний проект передбачає встановлення трьох газових котлів Bosch Unimat UT-HZ для системи міського опалення потужністю 30 МВт кожен і двох пелетних котлів по 4 МВт для потреб гарячого водопостачання у міжопалювальний період, щоб через відсутність лімітів на газ відмовитися від послуг НАК «Нафтогаз України». Було прийнято рішення, що фінансування даного проекту здійснюватиметься спільно з фондом НЕФКО. Очікуваний термін окупності - 7–8 років, економія енергоресурсів - 15–20%. Водночас, уже другий опалювальний сезон поспіль мешканці Горішніх Плавнів заощаджують до 40% лише за рахунок обліку спожитого тепла. З 2015 року всі багатоквартирні будинки обладнали надсучасними лічильниками теплової енергії. На думку очільників міста, мешканці аж ніяк не зобов’язані платити за «діряві теплотраси та старі котельні». Відтак, якщо в середньому по Україні громадянам доводиться сплачувати від 40 до 44 грн за 1 кв. м, то мешканці Горішніх Плавнів сплачують близько 24 гривень. Відповідно, сума заощаджених коштів в опалювальний сезон на прикладі квартири загальною площею 50 кв. м складає близько 700 гривень на місяць.

 

 

 

Наталя Роговцева

Подпишись на нас

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

Другие новости

Афиша Кременчуга
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Мы в Telegram

Подписаться