Кременчуцька газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Неділя, 3 Липня 2022
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube

Вы здесь

«Голод Україні не загрожує»: директор навчально-наукового інституту агротехнологій, селекції та екології, професор Микола Маренич

23 червня 2022 09:00

В Україні при споживанні 20 млн тонн у минулому році вирощено 106 млн тонн зернових.

Днями на Полтавщині в рамках престуру, який організували Харківський і Полтавський прес-клуби, побували журналісти із різних куточків України. Серед іншого відбулась зустріч в Полтавському державному аграрному університеті.

Спершу перед гостями виступила в.о. ректора Валентина Аранчій, яка презентувала спільну доповідь представників Університету на тему «Перспективи розвитку аграрної галузі в умовах війни та повоєнної відбудови». Очільниця ПДАУ розповіла про значний науково-педагогічний потенціал закладу освіти, підтримку молоді, а також міжнародне визнання у 23-х країнах світу.

Прдставників ЗМІ із проблемами і ризиками аграрного сектору в умовах війни ознайомив директор навчально-наукового інституту агротехнологій, селекції та екології, професор Микола Маренич (на головному фото).

Він зазначив, що за даними Мінагрополітики зараз в Україні готово на експорт 22 млн тонн зерна: 19 млн тонн зернових і 3,5 млн тонн соняшнику.

 

«При споживанні 20 млн тонн у минулому році вирощено 106 млн тонн. Загальний обсяг потужностей (для зберігання зерна - авт.) - 75 млн тонн, близько 10 млн тонн – зруйновані, або знаходяться на окупованих територіях. А на початок вересня цього року дефіцит потужностей для зберігання зерна може становити 3-4 млн тонн, а на кінець осені – 10-15 млн тонн. Виходячи з порівняльного аналізу динаміки підготовки посвіних кампаній, можна спрогнозувати, що наступна осіння і весняна 2023 року можуть бути менш інтенсивними», - розповів Микола Маренич.

Він акцентував увагу на заходах, які вже здійснено з боку нашої держави.

«Знято загалний ліміт в обсязі до 3% планових доходів загального фонду державного бюджету, а також спеціальний ліміт до 10 млрд грн на компенсацію кредитів суб'єктам макро, малого та середнього підприємництва. Розширено програму «Доступні кредити 5-7-9%». Рекомендовано  кредитні канікули для позичальників. Надано можливість залучати місцеві субсидії та дотації із бюджету та інші», - із слів професора.

Микола Маренич вказує, що через те, що буде дефіцит потужностей для зберігання зернових, то зменшиться їх вартіть. Вона може знизитися до 1,5 – 2 тис грн за тонну.

А головне, зараз не відомо, які умови будуть у українських аграріїв при зборі врожаю 2022 року.

«Та все ж голод Україні не загрожує», - говорить М. Маренич.

У науковій аграрній сфері зараз теж чимало проблем. За словами професора, значна кількість науково-дослідних установ знаходяться на окупованих територіях, або постраждали внаслідок російської агресії.

Це і руйнування інфраструктури, грабежі, вандалізм окупантів. А також припинення наукових програм, зменшення фінансування в роки війни.

Подібна ситуація і в сфері освіти аграрного сектору. Зараз три (а з 2014 року - 4 ЗВО) знаходяться в окупації, а 5 зазнали вогневого контакту.

Нагадаємо, Як професорка Полтавського державного аграрного університету готує крафтові сири і пригощає ними переселенців

Окупований і нескорений: як понад три місяці живе в рашистській окупації Херсон

Бойове завдання країни: як забезпечити харчами себе разом з частиною світу

 

 

Олена Ліпошко

фото автора і сайту ПДАУ


"Кременчуцька газета" в соціальних мережах!
Будьте нашими підписниками... і одними з перших дізнавайтесь, що відбувається в Кременчуці та на Полтавщині, а також про резонансні події в Україні.
Не втрачайте шанс читати «гарячі» і цікаві новини першими!
Підписуйтесь на нас:  
Facebook: https://www.facebook.com/kremenchuckagazeta/
Instagram: https://www.instagram.com/kg.ua/
Telegram: https://t.me/kgua_news


Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

 

Інші новини

Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Ми в Telegram

Підписатися