Кременчуцька газета
Четверг, 18 Липня 2024
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube threads telegram

 

 

Ви є тут

Голова облради Біленький про відрядження за кордон, перші зустрічі і плани на подальші дні, кошти на подорож та антипіар

8 листопада 2023 12:10

Ексклюзивне інтерв’ю.

«Голова обласної ради Біленький поїхав у відрядження в Іспанію- джерела», «Голова обласної ради Олександр Біленький поїхав у відрядження за кордон. Наші джерела говорять, що на місяць до Іспанії та Португалії», «Хоча яка там робота, коли занурив решетилівські ніжки у білий пісок і грієш тіло на побережжі Середземного моря», «Юрійович виб’є для Полтавщини пару десятків БУ морських контейнерів, з яких можна буде зробити будиночки для військових»…- про це пишуть анонімні телеграм-канали, які посилаються на неназвані джерела і постійно поливають брудом голову Полтавської облради Олександра Біленького.

Журналісти «Кременчуцької газети» вирішили зателефонувати пану Біленькому, аби запитати про мету поїздки за кордон, чи є це офіційним відрядженням і скільки коштів він витратить на себе з бюджету області, з чим пов’язує появу дискредитуючих матеріалів у телеграм-каналах, хто наразі керуватиме облрадою та інше.

Наш редактор Олег Булашев вийшов на зв’язок з Олександром Юрійовичем без будь-яких узгоджень, або попереднього надання запитань йому.

Олександр Біленький взяв слухавку не відразу, а після 6-го гудка, але одразу привітався і сказав, що бачить, що йому телефонує журналіст і він не відмовив у спілкуванні.

- Розкажіть, де ви зараз перебуваєте і з якою метою?

- Перебуваю за кордоном. У мене в цій поїздці передбачені дві локації, які дуже важливо з моєї точки зору було б відвідати. Перша – зараз триває форум у Барселоні. Він називається «Smart region Europe». Сюди з 6 до 9 листопада приїхали представники всіх кращих стартапів … Є тут і українська делегація. Вчора ми якраз зустрічалися з представниками Київського смарт-сіті. Тут представлені всі новітні розробки, які б забезпечили сталий розвиток містам, в тому числі, мені б хотілося, щоб це були міста Полтавської області і вони б крокували в ногу із часом, із тими країнами, містами прогресивними, які вже ці проєкти впроваджують.

Ми розповіли про наш проєкт «Смарт регіон Полтавської області». Розповіли в тому числі нашим землякам. Вони були так трошки вражені, що на рівні Полтавської області існує подібна платформа. Ми обмінялися думками з приводу того, які подальші функціонали будемо впроваджувати. Те, що вони хочуть зробити, це сторінка «Мій депутат». Ми також, мабуть, за неї візьмемося, щоб кожен із виборців Полтавської області знав свого депутата, звідки він обирався, територію діяльності, скільки він вніс проєктів рішень, за що голосував і так далі. Це так в найближчій перспективі.

А взагалі сьогодні і завтра цей форум ще триватиме. У нас достатньо багато цікавих зустрічей відбулося, звісно, на рівні менеджменту цих проєктів. І зустрічі ще будуть.

Я приїхав не один, я приїхав із працівниками нашого інвест-відділу на чолі з Олесею Дроботенко, для того, щоб вони вже контактували із менеджерами проєктів, які реалізовані в Європі.

Наприклад, вчора була зустріч із ірландською компанією, яка впровадила цікаву програму «Smart Dublin».

Плюс дуже цікавий проєкт є з Німеччини. Він стосується переробки пластику на садові лавочки, стільчики. Там все зроблено з переробленого пластику. Наприклад, на одну лавку йде 58 кг пластику. Ця лавка не піддається ні корозії, ні чому.

- Тобто, ви будете у відрядженні лише з 6 по 9 листопада, не більше?

- Ні. Далі з 13 по 16 листопада це буде самміт у Лісабоні. Це Web Summit. Туди приїдуть кращі розробники цифрових рішень з приводу діджиталізації. Так, як мене обрали зовсім нещодавно віцепрезидентом Всеукраїнської асоціації обласних та районних рад, саме з діджиталізації, тому якраз і асоціація звернулася, щоб я відвідав цей форум. Цей форум, в тому числі, організовується і нашим міністерством цифрової трансформації України. Там має бути віцепрем'єр Михайло Федоров. Дуже хочеться з ним зустрітися і якраз сконтрактувати з приводу наших проєктів, в тому числі платформи Smartregion.pl. Це самий крутий форум. Він платний. Я за нього заплатив 1100 дол. Барселона дешевше – 110 євро.

На зворотному шляху у Польщі ми зустрічаємося з нашими партнерами – Ягеллонська Фундація, які нам презентують на наступний рік проєкт шкільного громадського бюджету, куди вони залучать польські кошти. Тобто, у нас наступного року буде один із проєктів фінансуватися за європейські кошти.

- Зрозумів, а скажіть, оця подорож - це за кошти офіційного відрядження чи кошти ваші - особисті?

- Це офіційне відрядження, це не відпустка. До речі, я інформую служби, контролюючі органи України перед тим, як вирушаю в будь-яку поїздку за кордоном. Я подаю лист, інформую, де буду, скільки я буду і так далі. Це не є проблемою з інформуванням чи якоїсь таємниці.

Проте зазначу, що я подорожую за власний рахунок - ні проїзд, ні добові, ні готель я не оплачую з бюджету. Я ніколи у відрядженнях бюджетними коштами не користуюсь.

- Я вас хочу запитати, чи вже погріли ви ніжки, як пишуть телеграм-канали, у білому піску Середземного узбережжя, чи ще не погріли?

- Ні, не грів. Тут не так прямо жарко… Можливо, коли зранку я бігаю, то от та засмага, яка там попадає на обличчя, може, то і буде лише.

- Скажіть мені, а взагалі з ким чи з чим ви пов'язуєте появу в телеграм-каналах ось таких матеріалів щодо вашого відрядження?

- Бачите, ідіотів вистачає, які ховаються за телеграм-каналами і це їм приносить якісь там дівіденди, комусь кошти, комусь там емоції. Я ж прізвища називати не буду, знаю, що вони ж ховаються всі десь там по своїх квартирах, дуже важко щось комусь розповісти в очі. То це журналіст він чи не журналіст? Ось ви телефонуєте, дізнаєтеся, робиться правильно, як інші ваші колеги. Ті, що ховаються за телеграм-канали, це політичні проєкти, які фінансуються тією чи іншою зацікавленою стороною.

- У мене є ще останнє запитання: скажіть, а хто зараз виконує обов'язки голови Полтавської обласної ради?

- Це перший заступник Полтавської обласної ради Лемешко Олександр Миколайович.

Ось так, за кілька хвилин спілкування з О.Біленьким, ми дізналися ситуацію, а не, посилаючись на якісь джерела, писали нісенітниці. Звісно, очікувати сьогодні і зараз результату від відрядження пана Біленького не потрібно. Результат в діях буде з часом, але вже зараз налагоджені контакти у подальшому можуть привести до великих підсумків поїздки.

Нагадаємо, «За майбутнє» хоче засідати офлайн, а Біленький каже, що поки він голова Полтавської облради, не наражатиме колег на небезпеку

Депутатам Полтавської облради дали ще по 100 тис грн для виборців

Біленький стримав слово і Кременчук отримає кошти на теплові лічильники, а ось депутату Москалику натякнув на невиконання даних обіцянок

Біленький відреагував на публікації: «у цій справі у судовому реєстрі «керівництва обласної ради» ви не знайдете… Є слово «можливе» і є слово «посадові особи»

 

 

Клим Соколов

 

 

 

"Кременчуцька газета" в соціальних мережах!
Будьте нашими підписниками... і одними з перших дізнавайтесь, що відбувається в Кременчуці та на Полтавщині, а також про резонансні події в Україні.
Не втрачайте шанс читати «гарячі» і цікаві новини першими!
Підписуйтесь на нас:  
Facebook: https://www.facebook.com/kremenchuckagazeta/
Instagram: https://www.instagram.com/kg.ua/
Telegram: https://t.me/kgua_news


Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live threads
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Інші новини

Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися