Кременчугская газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Воскресенье, 21 Июля 2019 года
Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube

Вы здесь

Головний бухгалтер у Кременчуці, яка прогледіла, як злодії перерахували з рахунку майже 3 млн грн, отримала покарання

 

10 сентября 2018 13:50

Працівниці встановили іспитовий строк у один рік.

Нещодавно у Автозаводському районному суді Кременчука у відкритому судовому засіданні було розглянуто кримінальне провадження по обвинуваченню головного бухгалтера ТОВ «Кредмаш Сервіс» ( генеральний директор – депутат Кременчуцької міської ради Віталій Котляр) у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 367 «Службова недбалість» та ст. 363 КК України «Порушення правил експлуатації автоматизованих електронно-обчислювальних систем».

У суді стало відомо, що 6.02.2017 року, невстановленими особами, направлені до ПАТ «Діамантбанк» підроблені електронні платіжні доручення на перерахування грошових коштів ТОВ «Кредмаш Сервіс». Того дня близько 10 години , головний бухгалтер підприємства, відповідно до первинного листа непрацездатності, виданого Комунальним закладом «Центр первинної медико-санітарної допомоги №4», перебуваючи на лікарняному, попередньо неперевіривши та не переконавшись у достовірності платіжних доручень, здійснила їх підтвердження представнику ПАТ «Діамантбанк».

 У зв'язку з цим, з розрахункових рахунків ТОВ «Кредмаш Сервіс», згідно платіжного доручення №8914 перераховано ТОВ «Хепінес» грошові кошти в розмірі 2 560 750,37 гривень та згідно платіжного доручення №8915 ФОП «ОСОБА_11» - в розмірі 396 840,15 гривень.

У подальшому, на підставі ухвал Октябрського районного суду Полтави від 4.08.2017 року скасовано арешти з рахунку, відкритого на ФОП «ОСОБА_11» в ПАТ «Альфа-Банк» в межах суми 42 340,56 грн. та рахунку відкритого на ТОВ «Хепінес» в АТ «УкрСиббанк»» в межах суми 1 229 810 грн. шляхом списання вказаних коштів на розрахунковий рахунок в ПАТ КБ «ПриватБанк», який належить ТОВ «Кредмаш Сервіс».

Внаслідок неналежного виконання своїх службових обов'язків головним бухгалтером, з рахунків ТОВ «Кредмаш Сервіс» невстановленими особами, здійснено несанкціоноване перерахування грошових коштів загальною сумою 1 685 439,96 грн., чим підприємству заподіяно тяжкі наслідки у вигляді збитків на зазначену вище суму.

Головний бухгалтер свою вину у вчиненні встановленого судом злочину не визнала та пояснила суду, що з 2013 року працювала головним бухгалтером на ТОВ «Кредмаш Сервіс». Для роботи з банком на підприємстві встановлена система «Клієнт Банк». У четвер 2 лютого 2017 року була на роботі, проте почала себе недобре почувати. Наступного дня була температура і вона зателефонувала директору та повідомила, що її не буде. Протягом дня краще не ставало і вона вирішила звернутися до лікаря. 6 лютого 2017 року була вдома. Їй зателефонували з «ПАТ «Діамантбанк» та повідомили, що треба підтвердити два платежі, один на фізичну особу підприємця, інший на фірму. На запитання працівника банку чи підтверджує вона їх, повідомила, що в разі, якщо ці платежі набрані на підприємстві, вона їх підтверджує.

Близько 13 години зателефонувала до свого заступника та запитала у неї - за що були зроблені платежі, які вона підтвердила, на що остання повідомила, що ніяких платежів підприємство не робило.

Після цього зателефонувала до банку, там підтвердили, що були здійснені платежі на ТОВ «Хепінес» в сумі 2 560 750,37 гривень та ФОП «ОСОБА_11» - в сумі 396 840,15 грн.

Потім зателефонувала директору та запитала у нього - чи не знає він про платежі, на що директор сказав, що не знає і тоді вона розповіла йому про те, що сталося. Також пояснила, що відповідальною за програму «Клієнт Банк» була вона. Указана програма для зручності була встановлена на комп’ютері бухгалтера. Для доступу в «Клієнт Банк» був флеш-накопичувач з її електронним підписом, який постійно знаходився у комп’ютері. Пароль знала вся бухгалтерія.

З банку телефонували, щоб підтвердити платіж у разі, коли був новий контрагент або велика сума переказу. Підтвердити платіж могла лише вона або директор підприємства. Всі платежі на підприємстві здійснювались після погодження з директором, який на кожному рахунку ставив свою візу.

Незважаючи на невизнання обвинуваченою своєї вини у вчиненні вищезазначеного кримінального правопорушення, її вина в повній мірі слідством була доведена.

Враховуючи це, суддя Олександр Гусач ухвалив визнати головного бухгалтера  невинуватою та виправдати у пред'явленому обвинуваченні за  ст. 363 КК України, у зв'язку з відсутністю в її діях складу кримінального правопорушення.

Також суддя ухвалив визнати винною у вчиненні кримінального правопорушення передбаченого ч.2 ст.367 КК України та призначити їй покарання у виді двох років позбавлення волі з позбавленням права обіймати посади, пов’язані з виконанням організаційно-розпорядчих та фінансово-господарських функцій строком на 1 рік та зі штрафом у розмірі 250 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 4250 (чотири тисячі двісті пятдесят) гривень.

На підставі ст. 75 КК України ухвалили звільнити жінку від відбування основного покарання з випробуванням, встановивши їй іспитовий строк у один рік, поклавши відповідно до ст. 76 КК України обов’язки періодично з’являтися на реєстрацію в органи кримінально-виконавчої інспекції, повідомляти кримінально-виконавчу інспекцію про зміну місця проживання.

Вирок може бути оскаржений в апеляційному порядку до апеляційного суду Полтавської області.

Нагадаємо, головний бухгалтер у Кременчуці прогледів, як злодії перерахували з рахунку майже 3 млн грн.

 

 

Клим Соколов

Подпишись на нас

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

Другие новости

Афиша Кременчуга
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Мы в Telegram

Подписаться