Кременчугская газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
COVID-2019
Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube

Вы здесь

Головного бухгалтера «Теплоенерго» суд визнав винним і тепер жінка має негайно звільнити посаду


27 июня 2019 14:55

Адже раніше суд установив їй іспитовий строк у один рік.

Минулого року у Автозаводському районному суді Кременчука розглянули кримінальне провадження по обвинуваченню головного бухгалтера ТОВ «Кредмаш Сервіс» (генеральний директор – депутат Кременчуцької міської ради Віталій Котляр) у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 367 «Службова недбалість» та ст. 363 КК України «Порушення правил експлуатації автоматизованих електронно-обчислювальних систем».

У суді стало відомо, що 6 лютого 2017 року невстановлені особи, направлені до ПАТ «Діамантбанк» підробили електронні платіжні доручення на перерахування грошових коштів ТОВ «Кредмаш Сервіс». Того дня близько 10 години головний бухгалтер підприємства, відповідно до первинного листа непрацездатності, виданого Комунальним закладом «Центр первинної медико-санітарної допомоги №4», перебуваючи на лікарняному, попередньо неперевіривши та не переконавшись у достовірності платіжних доручень, здійснила їх підтвердження представнику ПАТ «Діамантбанк».

 У зв'язку з цим, з розрахункових рахунків ТОВ «Кредмаш Сервіс», згідно платіжного доручення №8914 стався перерахунок ТОВ «Хепінес» грошових коштів у розмірі 2 млн 560 тис 750,37 гривень та згідно платіжного доручення №8915 ФОП «ОСОБА_11» - в розмірі 396 тис 840,15 гривень.

У подальшому, на підставі ухвал Октябрського районного суду Полтави від 4.08.2017 року скасували арешти з рахунку, відкритого на ФОП «ОСОБА_11» в ПАТ «Альфа-Банк» в межах суми 42 тис 340,56 грн та рахунку відкритого на ТОВ «Хепінес» в АТ «УкрСиббанк»» в межах суми 1 млн 229 тис 810 грн шляхом списання вказаних коштів на розрахунковий рахунок в ПАТ КБ «ПриватБанк», який належить ТОВ «Кредмаш Сервіс».

Внаслідок неналежного виконання своїх службових обов'язків головним бухгалтером, з рахунків ТОВ «Кредмаш Сервіс» невстановленими особами, здійснено несанкціоноване перерахування грошових коштів загальною сумою 1 млн 685 тис 439,96 грн, чим підприємству заподіяно тяжких наслідків у вигляді збитків на зазначену вище суму.

Головний бухгалтер свою вину у вчиненні встановленого судом злочину не визнала та пояснила суду, що з 2013 року працювала головним бухгалтером на ТОВ «Кредмаш Сервіс». Для роботи з банком на підприємстві встановлена система «Клієнт Банк». У четвер 2 лютого 2017 року була на роботі, проте почала себе недобре почувати. Наступного дня була температура і вона зателефонувала директору та повідомила, що її не буде. Протягом дня краще не ставало і вона вирішила звернутися до лікаря. 6 лютого 2017 року була вдома. Їй зателефонували з «ПАТ «Діамантбанк» та повідомили, що треба підтвердити два платежі, один на фізичну особу підприємця, інший на фірму. На запитання працівника банку - чи підтверджує вона їх, повідомила, що в разі, якщо ці платежі набрані на підприємстві, вона їх підтверджує.

Близько 13 години зателефонувала до свого заступника та запитала у неї - за що були зроблені платежі, які вона підтвердила, на що остання повідомила, що ніяких платежів підприємство не робило.

Після цього зателефонувала до банку, там підтвердили, що були здійснені платежі на ТОВ «Хепінес» в сумі 2 млн 560 тис 750,37 гривень та ФОП «ОСОБА_11» - в сумі 396 тис 840,15 грн.

Потім зателефонувала директору та запитала у нього - чи не знає він про платежі, на що директор сказав, що не знає і тоді вона розповіла йому про те, що сталося. Також пояснила, що відповідальною за програму «Клієнт Банк» була вона. Указана програма для зручності була встановлена на комп’ютері бухгалтера. Для доступу в «Клієнт Банк» був флеш-накопичувач з її електронним підписом, який постійно знаходився у комп’ютері. Пароль знала вся бухгалтерія.

З банку телефонували, щоб підтвердити платіж у разі, коли був новий контрагент або велика сума переказу. Підтвердити платіж могла лише вона або директор підприємства. Всі платежі на підприємстві здійснювались після погодження з директором, який на кожному рахунку ставив свою візу.

Незважаючи на невизнання обвинуваченою своєї вини у вчиненні вищезазначеного кримінального правопорушення, її вина в повній мірі слідством була доведена.

Враховуючи це, суддя Олександр Гусач ухвалив визнати головного бухгалтера  невинуватою та виправдати у пред'явленому обвинуваченні за  ст. 363 КК України, у зв'язку з відсутністю в її діях складу кримінального правопорушення.

Також суддя ухвалив визнати винною у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.367 КК України та призначити їй покарання у виді двох років позбавлення волі з позбавленням права обіймати посади, пов’язані з виконанням організаційно-розпорядчих та фінансово-господарських функцій строком на 1 рік та зі штрафом у розмірі 250 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 4250 (чотири тисячі двісті пятдесят) гривень.

На підставі ст. 75 КК України ухвалили звільнити жінку від відбування основного покарання з випробуванням, встановивши їй іспитовий строк у один рік, поклавши відповідно до ст. 76 КК України обов’язки періодично з’являтися на реєстрацію в органи кримінально-виконавчої інспекції, повідомляти кримінально-виконавчу інспекцію про зміну місця проживання.

Вирок може бути оскаржений в апеляційному порядку до апеляційного суду Полтавської області.

Жінка подала апеляційну скаргу, а сама стала працювати на комунальному підприємстві «Теплоенерго» і не ким-небудь, а головним бухгалтером.

Днями в Полтаві відбувся розгляд апеляційної скарги кременчужанки і вирок Автозаводського райсуду, залишений в силі.

Тож нинішнього головного бухгалтера «Теплоенерго» суд визнав винним і тепер жінка має негайно звільнити посаду.

Нагадаємо, головний бухгалтер у Кременчуці прогледів, як злодії перерахували з рахунку майже 3 млн грн.

 

 

Клим Соколов 

Подпишись на нас

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

Другие новости

Афиша Кременчуга
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Мы в Telegram

Подписаться